Nové akční ceny !
👁︎ PROZKOUMAT
My BestCare
AkcePoukazyLastminute
AkcePoukazyLastminute
PoukazyAkce

Často kladené dotazy

EStETICKÁ DERMATOLOGIE

Plazmalifting

Pro koho se plazmalifting hodí nejvíce?
Omlazení vlastní plazmou vhodné zejména pro ošetření klientů s unavenou, povadlou a stárnoucí pletí, ale i jako prevence pro oddálení procesu stárnutí u relativně mladě vyhlížející pleti.

Vysoký efekt byl zjištěn také u léčby a korekce jizev, špatně se hojících ran a při nadměrném padání vlasů. Využití vlastní plazmy je vhodné i pro alergiky nebo osoby s velmi citlivou pokožkou. Ideální věková kategorie pro zajištění maximálního efektu této metody je cca 35 – 45 let.

Je tato metoda bezpečná?
Krevní plazma se v lékařství využívá již poměrně dlouho, z plazmy se vyrábí celá řada efektivních léčiv. Její využití v estetické dermatologii je relativní novinkou. Tím, že se při aplikaci vrací do vašeho těla vaše vlastní plazma, nikoli plazma od cizího dárce, je již předem vyloučena jakákoliv alergická reakce, protože aplikovaná látka je pro vás přirozená. Proces odběru i zpracování krve je velice šetrný a aplikace téměř bezbolestná.

Jak často by se měl zákrok opakovat?
Aplikaci plazmy je vhodné opakovat zhruba za šest měsíců. V případě padání nebo ztráty vlasů, u sušší pleti s hlubšími vráskami a při projevech akné ideálně již po dvou až třech měsících. Roční období v tomto případě nerozhoduje.

Mikrojehličkování

Je zákrok vhodný pro každého?
Mezoterapii není vhodné aplikovat na pokožku, která trpí exémem, nebo na ní probíhá jakýkoliv zánětlivý, případně alergický proces. Neprovádí se také na pokožce spálené sluncem, nebo jinak podrážděné. Těhotné ženy by se před zákrokem měly poradit se svým lékařem, zejména kvůli možnosti nanášení znecitlivujícího krému na pleť před zákrokem.

Za jak dlouho nastoupí a jak dlouho přetrvává účinek metody?
Ke zřetelným změnám na pleti dochází již bezprostředně po samotném zákroku. Maximálního účinku je dosaženo postupně po cca 3-4 týdnech po zákroku. Poté je dobré ošetření ještě alespoň 1-2x opakovat, vždy s odstupem cca 3 týdnů. Nejlepších účinků je dosaženo, pokud se tato série 2-3 ošetření provede 2x ročně.

Jaká jsou další omezení po zákroku?
Ošetřená pleť by v žádném případě neměla být minimálně po dobu jednoho až dvou týdnů vystavena přímému slunci. Je lépe vyhýbat se také návštěvě bazénů, solárií a sauny. Po uplynutí této doby je třeba používat krém s vysokým ochranným faktorem.

Aquapeeling

Pro jaký typ pleti a oblast pokožky konkrétně je ošetření aquapeelingem vhodné?
Ošetření je vhodné prakticky pro všechny typy pokožky. Pokud je pleť problematická, může tato metoda velmi účinně pomoci. Jedná se zejména o pleť s výskytem akné, s hyperpigmentací nebo vysušenou pletí. Nejčastěji se aplikuje na celý obličej, včetně nosu a brady. Je možné ošetřit i jiné části těla, jako např. paže nebo záda.

Jak často je třeba ošetření opakovat a dá se podstoupit i v letních měsících?
V letním období je naše pokožka vystavena vyšším teplotám a slunci, takže je třeba dbát o hloubkovou hydrataci mnohem pečlivěji, než v ostatních měsících. Doporučená četnost opakování procedury závisí na aktuálním stavu vaší pokožky. Pokud chcete skutečně viditelný efekt a důkladnou hydrataci, je třeba aquapeeling provést 4-5 ošetření s odstupem 1 až 2 týdnů.

Je ošetření šetrné k pokožce, není bolestivé?
Naopak, ošetření je velice příjemné, jde vlastně o šetrnou, ale účinnou masáž obličeje. Rotující hlavice vyvíjí jemný podtlak, čímž odsává přebytečný maz a odumřelé buňky. Následně jsou do pokožky hlavicí zapracována séra. Nedochází přitom k žádnému narušení svrchní vrstvy pokožky, ani k mechanickému nebo chemickému dráždění – díky tomu je možné proceduru provádět i v době těhotenství a kojení, a to zcela bez rizika.

Odstranění vrásek

Kdy je ošetření botulotoxinem vhodné a kdy se nesmí aplikovat?
Ideální věk pro aplikaci botulotoxinu je 18 – 65 let. Aplikovat jej lze osobám, které nejsou alergické na žádné ze složek přípravku a rovněž netrpí žádným zánětlivým onemocněním pokožky, zejména v oblasti, která má být ošetřována.

Přestože nebylo odbornými studiemi prokázáno, že má látka škodlivý vliv na plod, neprovádí se u těhotných ani kojících žen. Rovněž osoby trpící neurologickým onemocněním by se měly aplikaci botulotoxinu vyvarovat. Při infekčním onemocnění organizmu se aplikace rovněž nedoporučuje.

Na čem závisí doba přetrvávání účinku b-o-t-u-l-o-t-o-x-i-n-u?
Účinek aplikované látky nastoupí po cca 3-7 dnech po ošetření. Efekt pak přetrvává zejména v závislosti na tom, jakou má tělo schopnost odbourávat účinky botulotoxinu. Vliv má na to například i to, zda je klient kuřák, konzumuje (ve zvýšené míře) alkohol, jak často a na jaké úrovni sportuje a vůbec jak náročný je jeho životní styl. Pokud je botulotoxin aplikován příliš často, nebo ve vyšších dávkách, může tělo samo začít produkovat protilátky, které mohou účinnost botulotoxinu zkrátit nebo snížit.

Jaká jsou další opatření po zákroku?
Kromě opatření uvedených v sekci Pozákroková péče je třeba brát v úvahu i další doporučení. Ihned po aplikaci by měl být ošetřený mimický sval aktivně používán, aby se do něj účinná látka co nejrychleji dostala a mohla začít působit. Dva dny po ošetření botoxem je vhodné vynechat náročnější cvičení, saunu a solárium. Zhruba o týden je vhodné odložit případnou návštěvu kosmetičky, aby se pleť zbytečně nenamáhala a nevznikly nežádoucí modřinky.

Má toto ošetření nějaké vedlejší účinky?
Přestože je použitá látka skutečně bezpečná a její koncentrace je velmi nízká, mohou se velice vzácně vyskytnout i nežádoucí účinky. Frekvence jejich výskytu rozhodně nepřevyšuje účinky vyskytující se u jiných kosmetických metod a procedur. Všechny tyto účinky jsou dočasné a v průběhu několika dní zpravidla odeznívají. I při profesionálně provedené aplikaci může dojít např. k mírnému poklesu očního víčka, dále ke vzniku tzv. syndromu suchého oka, popřípadě ke zvýšené tvorbě slz. Citlivý pacient může v okolí vpichu dočasně pozorovat červené zbarvení kůže.

Výplně vrásek a vpadlých jizev

Kdy se výplně kyselinou hyaluronovou nesmějí aplikovat?
Pokud na vaší pokožce probíhá jakýkoliv akutní zánětlivý, případně alergický proces, nebo pokud trpíte autoimunitním onemocněním. Další kontraindikací je alergie na lidokain, porucha srážlivosti krve, onemocnění pojivových tkání (sklerodermie) nebo revmatoidní artritida. Těhotné ženy by se před zákrokem měly o vhodnosti zákroku vždy poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Za jak dlouho nastoupí a jak dlouho přetrvává účinek metody?
Okamžitý efekt je patrný ihned po provedení procedury. Může být vyvolán i momentálním mírným otokem tkáně, nicméně účinek kyseliny hyaluronové začíná nastupovat ihned. Maximálního účinku metody je dosaženo postupně po cca 3-4 týdnech po zákroku, protože kyselina hyaluronová postupně absorbuje vodu a to má vliv na objem výplní. Výplně se v pokožce postupně vstřebávají, ovšem jejich účinek setrvává minimálně po dobu 6-9, někdy dokonce až 12 měsíců. Pokud v této době zákrok opakujeme, nové výplně mají schopnost spojit se s dosud nevstřebanými zbytky původně aplikovaných a účinek zákroku se tím prodlouží.

Jaká jsou další opatření po zákroku?
Několik hodin bezprostředně po ošetření bychom se neměli dotýkat pokožky obličeje a měli bychom se vyvarovat výraznějších mimických projevů. Po dobu alespoň 1 týdne po zákroku bychom se neměli podrobovat jakýmkoliv kosmetickým procedurám a masážím. Make-up je zpravidla možné nanášet již druhý den po zákroku, pokud pokožka není podrážděná a zarudlá.

Korekce velikosti a tvaru rtů

Pro koho je korekce velikosti a tvaru rtů vhodná?
Zvětšení rtů je rychlé a téměř bezbolestné, proto je vhodné pro všechny, kteří nejsou spokojeni s jejich tvarem nebo velikostí. Největší vliv na zhoršení tvaru rtů má především věk. S přibývajícím léty totiž ochabuje kůže tváří, rty se vtáčejí směrem do úst a zmenšují se. Rty pak ztrácí svůj mladistvý vzhled a pozvolna mění i výraz celého obličeje.

Čím se rty vyplňují?
Nejužívanějším kožním implantátem je kyselina hyaluronová. Je to gel, který je neživočišného původu, je bezpečný, hypoalergenní a snadno se aplikuje. Podporuje tvorbu kolagenu a váže vodu. Tím dochází následně ke zvětšení objemu.

Obecně je kyselina hyaluronová někdy nazývána „ klíč k fontáně mládí“.

Jak probíhá zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou?
Aplikací přírodního gelu kyseliny hyaluronové drobnou jehlou do potřebné vrstvy kůže se zvětší objem a zvýrazní kontura rtů. Po aplikaci injekčního implantátu dochází i k vlastní iniciaci (nastartování) tvorby pojivové tkáně.

Aplikace v okolí rtů může být lehce bolestivá, proto pro větší komfort ošetření používáme před aplikací znecitlivující krém.

Efekt po aplikaci nastává prakticky okamžitě.

Liftera - ultherapie 2. generace

Pro koho se ultherapie LIFTEROU hodí nejvíce?
Ultherapie je velice účinnou metodou faceliftingu zejména pro klienty, kteří odmítají klasický chirurgický liftingový zákrok. Pokud je vaše pokožka ochablá a ztrácí pevnost, pokud se chcete vyhnout dlouhé rekonvalescenci po chirurgickém zákroku nebo se obáváte nepřirozeně působící mimiky po operaci, jste vhodným kandidátem právě pro podstoupení ultherapie.

Na jaké oblasti je možné ultherapii aplikovat?
Vysoký efekt metody je potvrzen zejména v oblasti podbradku a tváří, dále pak v oblasti dekoltu a také po vytažení, popř. vypnutí povislé kůže na krku.

Ultherapií lze však také úspěšně odstranit pokleslá víčka, zjemnit a vyhladit mimické vrásky v okolí očí a redukovat váčky pod očima. Zlepšuje rovněž texturu celé tváře, kůže se vypne a zpevní zejména v oblasti lícních kostí. Používá se s velkým úspěchem také na tzv. brow-lifting, tedy pozvednutí a zpevnění linie obočí.

Je tato metoda bezpečná?
Ultrazvuk je v medicíně využíván již více než 50 let. Jeho využití pro omlazení obličeje je sice záležitostí poměrně novou, avšak přístroje provádějící ultheru jsou podrobeny mnoha klinickým studiím. Na jejich základě pak získají nejvyšší medicínskou certifikaci – americkou FDA, kterou uděluje Americký úřad pro potraviny a léčiva. Přístroj LIFTERA, který používáme u nás, má i korejskou certifikaci KFDA, jako jeden z mála přístrojů na českém trhu. To potvrzuje vysoký stupeň bezpečnosti ošetření. Můžete si tedy dopřát skutečně bezpečný facelifting (resurfacing).

Niťový lifting obličeje

Je zákrok vhodný pro každého?
U osob s velmi tenkou pokožkou záleží na individuálním posouzení lékaře, zda je v jejich případě niťový lifting vhodný. Po aplikaci do příliš tenkého podkoží by mohlo dojít k nežádoucímu prosvítání nití pod kůží nebo k jejich nedostatečnému uchycení ve tkáni. Pokud je u pacienta zjištěna omezená schopnost pokožky tvořit kolagen, niťový lifting pro něho rovněž není vhodný.

Za jak dlouho nastoupí a jak dlouho přetrvává účinek metody?
Procedura má okamžitý a navíc také dlouhotrvající účinek – přetrvává obvykle 1 až 2 roky.

Jaká jsou další omezení po zákroku?
Vzhledem k tomu, že se jedná o ošetření měkkých tkání obličeje, je třeba počítat s určitou dobou potřebnou k hojení. Ta závisí na typu i počtu použitých nití a trvá zpravidla 7 dní, při aplikaci silnějších 3D liftujících nití může být až dvojnásobná. Ihned po zákroku doporučujeme ošetřované oblasti ochlazovat. Pro lepší hojení doporučujeme používat homeopatickou Arnicu nebo přípravky typu Wobenzym. Pro správné uchycení a „ukotvení“ nití v pokožce je vhodné po zákroku nosit po dobu dvou dnů elastickou masku a následně zhruba 1-2 týdny ji používat ještě alespoň na noc. Po dobu dalších 14 dní po zákroku doporučujeme vyhýbat se sauně, soláriu, stomatologickému ošetření, námaze spojené s kousáním tuhých soust, masáži obličeje, fyzické zátěži a jinému cvičení.

Léčba alopecie

Jak poznám, že moje vlasy začaly trpět alopecií?
Alopecie trápí velké procento lidí. Zatímco v některých případech se jedná o přirozený projev stárnutí, u jiných mohou být příčiny různé a onemocnění vážnější. V případě, že máte podezření na alopecii, doporučujeme navštívit naši kliniku, kde absolvujete konzultaci u odborného lékaře, který následně diagnostikuje, zda trpíte alopecií, jakým typem a doporučí způsob léčby.

Kdy je ten správný čas navštívit lékaře?
Návštěva lékaře je vhodná vždy, když máte pocit, že vám vlasy padají v nadměrné míře a že nerostou nové. Jedná se o váš subjektivní dojem, ale i v tomto případě platí, že je lepší přijít dříve a případně zbytečně, než příliš pozdě. I pokročilá stádia alopecií se však dají účinně léčit.

Existuje v případě alopecie nějaká prevence?
Naše vlasy vypovídají o stavu našeho organismu, o dostatku vitamínů a minerálů a o našem životním stylu. Pokud se nejedná o geneticky podmíněnou alopecii, můžeme prevencí hodně ovlivnit. Jestliže ztrácíte vlasy, v některých případech může pomoci například změna účesu, odložení těsné pokrývky hlavy, změna životního stylu nebo úprava jídelníčku.

Futera

Pro koho je toto ošetření určeno?
Ošetření přístrojem Futera Dots je vhodné pro různé typy pleti i barvy. Hodí se pro každého, který potřebuje regulovat povrchové zabarvení kůže, ale i pro toho, koho trápí drobné vrásky, jizvičky, nebo ranky po akné. Přístroj uspokojí i klienty, kteří touží po vypnutí a rozjasnění pleti, nebo po mladistvějším vhledu pokožky.

Jsou klienti po ošetření nějak omezeni?
Klienti nejsou po ošetření nijak omezeni. Ihned po aplikaci se mohou vrátit ke všem svým aktivitám, ženy mohou používat make-up.

Jaké oblasti lze ošetřit?
Nejčastěji se používá na obličej, krk, dekolt, ale i hřbety na rukou.

Jak vypadá pleť po ošetření?
Pleť může být začervenalá při intenzivnějším ošetření. Při intenzivnějším ošetření se mohou objevit jemné stroupky, které zmizí za 2-4 dny.

PLASTICKÁ CHIRURGIE

Plastická operace očních víček

Jaké jsou nejčastější důvody vedoucí k operaci?
Důvody jsou estetické, ale i praktické. Povislá kůže v okolí očí klientům vadí i proto, že jim znesnadňuje pohyb a oni se necítí komfortně. Operace víček se provádí nejčastěji na horních víčkách, v méně častých případech i na dolních víčkách. O nejvhodnějším způsobu operace se klient vždy radí s plastickým chirurgem.

Co dělat před operací?
Během konzultace s plastickým chirurgem získá pacient také celou řadu doporučení, jak se chovat před samotnou operací. Proberou spolu vhodnost jednotlivých léků, které klient užívá, a lékař mu vysvětlí průběh zákroku. Žádná speciální příprava není třeba.

Lze provést současně plastiku horních i dolních víček?
Plastická operace víček se provádí buď na horních, nebo na spodních víčkách, ale pokud je to třeba, zákrok se může provést na obou víčkách zároveň. Vše závisí na místním nálezu a na konzultaci s lékařem, který posoudí vhodnost takové operace.

Dokáže plastická operace víček odstranit také vrásky?
Mimické vrásky a vějířky se plastikou očí dají odstranit, ale jen zčásti. Díky mimice, kterou má klient naučenou, se totiž postupem času navrací. Blepharoplastika tedy není primárně určená k odstranění vrásek, ale spíše k odstranění povislé kůže, vaků pod očima a dalších nedokonalostí.

Jak dlouho budu v pracovní neschopnosti? Kdy se můžu vrátit ke všem aktivitám?
Proces hojení trvá několik dní až týdnů a u každého pacienta probíhá různě. Ve valné většině případů platí, že do práce může jít pacient asi po týdnu od operace. K fyzické a sportovní zátěži se může vrátit po třech až čtyřech týdnech.

Dá se proces hojení nějak urychlit?
Proces hojení urychlí pacient nejvíce tak, že bude dodržovat klidový režim a bude dbát rad a pokynů lékaře. V prvních dnech po operaci může klient používat chladivé gelové brýle podložené čistým kapesníkem. Doporučuje se však oči chladit s přestávkami, aby se nenachladily dutiny. Ženám se nedoporučuje nosit make-up, ani používat kosmetiku.

Mini Facelift v lokální anestezii

Čím se Mini Facelift liší od klasického faceliftu?
Metoda se obejde bez celkové anestezie a pacient může po zákroku odejít ihned domů. Výsledek je vidět prakticky okamžitě a vzhled je přirozenější, než u klasického faceliftu. Rekonvalescence je rychlejší a zhruba po sedmi dnech se klient může vrátit k tomu, co ho baví.

Je tato metoda vhodná i na hluboké vrásky?
Mini Facelift v lokální anestezii vyhladí i hluboké vrásky a kromě toho zpevní kontury, zvedne povislé koutky úst a vypne kůži i na spodní části krku. Jedná se o průlomovou metodu, která klientovi zajistí mladistvější vzhled, a to rychle a šetrně.

Pro koho je tato metoda vhodná?
Mini Facelift je minimálně invazivní, a proto je vhodná pro celou řadu klientů, kteří před zákrokem samozřejmě absolvují konzultaci s plastickým chirurgem. Ten posoudí vhodnost zákroku přímo pro ně. Tím, že pacienty nečeká dlouhé hojení a nemusí nosit obvazy, začíná být tato metoda hojně využívaná nejen ženami, ale také muži.

Jak dlouho trvá samotná rekonvalescence?
Po zákroku je patrný lehký otok tváře, který mizí obvykle do týdne. Modřiny se téměř nevyskytují. Přesto je vhodné dodržet domácí klidový režim, a to po dobu tří až pěti dní. Ke všem aktivitám se může pacient vrátit většinou po týdnu, kdy dojde k odstranění stehů a kdy mohou ženy začít opět používat make-up.

Plastická operace horního rtu

Je tento zákrok vhodný pro každého?
Před samotným zákrokem je nutné absolvovat konzultaci u plastického chirurga, který posoudí vhodnost této operace. Obecně se doporučuje zákrok absolvovat do 60 let věku klienta.

Čeho se před operací vyvarovat?
Součástí konzultace s plastickým chirurgem je i celá řada doporučení týkající se přípravy na operaci. Klient se na zákrok musí dostavit v první řadě zdravý. Veškeré potravinové doplňky a vitamíny by měl vysadit tři týdny před operací. Konkrétní léky lze probrat přímo během konzultace.

Jak mohu podpořit rekonvalescenci?
Lepší hojení lze kromě odpočinku podpořit také chladícími maskami. V běžných činnostech ale pacient není nijak omezen a jen první týden by si měl dávat na ošetřenou oblast větší pozor. Modřinky a otoky, bez kterých se žádný zákrok neobejde, obvykle mizí do 10 dní.


CÉVNÍ AMBULANCE

Operace křečových žil

Jak poznám, která z metod je pro mě ta pravá, a jakým typem varixů trpím?
Obecně platí, že by měl klient zajít nejdříve k cévnímu chirurgovi, který posoudí, o jaký typ varixů se jedná, a navrhne vhodnou léčebnou metodu. Zároveň se odhadne předpokládaná úspěšnost zákroku, mluví se o možných komplikacích a nežádoucích účincích, které jsou u všech metod minimální. Zákroky probíhají ambulantně a pacient může pro jejich provedení odejít ihned domů.
 
Co by měl pacient dodržovat po zákroku?
Pacient by se měl vyhnout větší zátěži, nesportovat a nedoporučuje se ani dlouhé stání na jednom místě. Přiměřený pohyb je ale prospěšný. Po zákroku je pacientům doporučováno nošení kompresních punčoch, které výrazně ovlivňují průběh hojení. Dobu nošení určí lékař.
 
Co vlastně způsobuje křečové žíly?
Faktorů, které ovlivňují vznik křečových žil, je celá řada. Svoji roli hraje určitě dědičnost a také životní styl. Žilnímu systému neprospívá například sedavé zaměstnání, málo pohybu, nadváha, ale i kouření nebo nevhodně

Injekční sklerotizace s použitím Veinlite

Pro koho je tato léčba vhodná?
Injekční sklerotizaci s použitím přístroje Veinlite lze aplikovat u všech věkových kategorií. Samotnému zákroku vždy předchází konzultace u specialisty, který každého pacienta pečlivě vyšetří a rozhodne o nejvhodnějším způsobu léčby.

Je pacient po zákroku nějak omezen?
Metoda se provádí ambulantně a klient po zákroku odchází ihned domů. V běžných činnostech není nijak omezen. Po ošetření doporučujeme nosit kompresní punčochy, které mají vliv na průběh hojení, a dodržovat určitá fyzická omezení. Pacienti se většinou vyhýbají větší fyzické zátěži maximálně podobu čtyř týdnů.

V čem spočívají výhody přístroje Veinlite?
Díky tomuto unikátnímu přístroji je možné na první pohled nalézt i nerozpoznatelné žilky, které vedou ke křečovým žilám. Spolehlivě zobrazuje žíly až do hloubky šesti milimetrů. S použitím této lampy lze následně velmi účinně provést také samotnou sklerotizaci.

ClariVein

Může tuto léčbu podstoupit každý?
Metoda ClariVein je nejšetrnějším způsobem odstranění křečových žil, a proto je vhodná prakticky pro každého. Samotnému zákroku předchází pečlivé vyšetření cévního chirurga, který rozhodne o nejvhodnějším způsobu léčby.

Co následuje po samotném zákroku?
ClariVein se provádí ambulantně. Klient je tedy ihned po zákroku propuštěný domů a může se vrátit ke svým běžným činnostem. Po ošetření doporučujeme nosit 7-10 dní kompresní punčochy, které mají vliv na průběh hojení.

Mohu se po zákroku věnovat sportu?
Jednou z výhod tohoto ošetření je, že vás nijak neomezí ve vašich běžných aktivitách, které můžete začít provozovat prakticky okamžitě po výkonu. Sport doporučujeme omezit po dobu 3-7 dní.

LASEROVÁ MEDICÍNA

Odstranění znamének

Jaké zařízení používáme?
Mixel je plně automatický laser, jenž vypočítá počet bodů, oblasti léčby a sílu paprsku. Velmi tak urychlu-je samotný zákrok, a minimalizuje riziko nežádoucích zasažení zdravé tkáně. Mixel je laser, který Vás přesvědčí, že „odpařit“ si bradavičku, je dnes opravdu „hračka“.

Odstranění pigmentových skvrn

Jaké nedokonalosti se dají touto metodou odstranit?
K odstranění pigmentových skvrn dochází pomocí unikátního přístroje Lumenis M22, který využívá intenzivního pulsního světla (IPL) s nastavitelnými délkami pulsu, které se zvolí podle řešení problematiky pleti. Přístroj dokáže odstranit kožní a pigmentové skvrny, se kterými bojuje řada žen, ale i mužů. Metoda se zaměřuje na pigmentové skvrny nejen na obličeji, ale také v oblasti dekoltu, nebo na hřbetu rukou, kde se nežádoucí skvrny objevují nejčastěji.
 
Co následuje po samotném zákroku?
Po zákroku, který je velmi rychlý, se může klient vrátit ke všem svým aktivitám. Pigmenty mohou být tmavší, někdy černají, ale v průběhu 14 dní dochází ke světlání a mizení. Hned po zákroku lze danou oblast zakrýt make-upem. Lékař doporučuje vyhýbat se přímému slunci a používat také přípravky s faktorem UV 50+.
 
Má tato metoda nějaké kontraindikace, nebo je vhodná úplně pro každého?
Odstranění pigmentových skvrn může podstoupit prakticky každý. Vždy je ale nutné absolvovat návštěvu u dermatologa, který posoudí vhodnost metody u konkrétního klienta. Mezi kontraindikace se řadí příliš opálená pokožka a metodu lékař nedoporučuje ani u těhotných žen.

Trvalá laserová epilace

Pro koho se laserová epilace přístrojem LightSheer DUET hodí nejvíce?
Laserový paprsek je schopen spolehlivě detekovat zejména tmavší chloupky, proto je nejlepších výsledků dosahováno zejména v případě výskytu chloupků s větším množstvím melaninu (pigmentu). Obecně musí být barva chloupku tmavší, než barva kůže. Metoda je vhodná pro ženy i muže.

Na jaké oblasti je možné tento typ epilace aplikovat?
Epilovat lze prakticky všechny oblasti, kde je výskyt chloupků nežádoucí. Na citlivé oblasti se používá speciální koncovka s kontaktním chlazením a citlivost lze snížit rovněž krémy s anestetickými účinky.

Je tato epilační metoda bezpečná?
V případě zdravé pokožky bez příznaků bakteriální, virové nebo mykotické infekce je ošetření naprosto bezpečné. Výjimečně se po něm může objevit mírné začervenání nebo otok, které však v průběhu několika následujících dní zcela vymizí. U tmavších fototypů může dojít k pigmentovým změnám v místě zákroku, které se rovněž po čase ztratí. V ošetřované oblasti se mohou také vyskytnout drobné stroupky nebo puchýřky. Pokud klient užívá medikamenty, nebo potravinové doplňky ovlivňující citlivost na světlo, je lépe jejich užívání před zákrokem přerušit.

Léčba akné

Má léčba akné nějaké vedlejší účinky?
Akné lze léčit u všech klientů bez rozdílu věku či typu pleti a nenese žádná rizika. Než se klient rozhodne pro konkrétní léčebnou metodu, je nutné, aby absolvoval konzultaci u našeho dermatologa, který posoudí, která léčba je pro něj vhodná a případně doporučí vhodné kosmetické produkty či vitamíny.
 
Mohu nějak ovlivnit tvorbu akné?
Akné patří k nejčastějším kožním chorobám a ve větší či menší míře potrápilo snad každého z nás. Mezi faktory, které ho způsobují, paří dědičnost, stres, ale také špatný životní styl a nevhodná strava. Úpravou jídelníčku a zdravým životním stylem lze tedy tvorbu akné ovlivnit. I tady ale platí, že problémy s akné jsou u každého jiné a jejich řešení je vhodné konzultovat s odborníkem.
 
Co dělat, pokud po akné zůstávají nevzhledné jizvy?
I stopám a jizvám po akné lze předcházet. Pupínky bychom neměli vymačkávat, rozšíří to zánět. Měli bychom používat kvalitní kosmetiku a myslet také na hydrataci pokožky. Pokud už nějaké jizvičky máme, doporučujeme navštívit našeho dermatologa, který posoudí vhodnost léčby a doporučí například tak zvané mikrojehličkování. Jedná se o velmi efektivní a moderní metodu, která má vynikající výsledky. Pleň je mladší, barevně sjednocená a bez předchozích jizev. Navíc nedochází k žádným nežádoucím účinkům.

ZDRAVÍ & HUBNUTÍ

Infuze s vitamínem C

Pro koho je aplikace vhodná?
Neboť vitamín C působí jako prevence a posilovač našeho imunitního systému, je vhodný v podstatě pro všechny. Zejména pak pro každého, kdo má zvýšenou spotřebu vitaminu C, tedy pro ty, kdo mají:

• únavu a sníženou schopnost koncentrace
• silnou tvorbu vrásek
• stres
• psychickou zátěž či fyzickou námahu (včetně sportu)
• psychickou poruchu
• opakované infekce (chřipky, angíny, rýmy, záněty plic atd.)
• alergie
• metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka)
• revmatické choroby charakterizované např. bolestmi kloubů
• autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba ad.)

Proč vitamín C potřebujeme?
Na rozdíl od mnohých savců, si lidský organismus není schopen vyrobit vitamin C sám. Proto je nutné tuto životu nezbytnou látku, přijímat v potravě. Potřebujeme ji nezbytně proto, aby nám normálně fungovalo vazivo a tvořil se v něm dostatek kolagenu, abychom netrpěli srdečně-cévními obtížemi, poruchami hojení ran, sníženou tolerancí stresu, narušenou funkcí imunity, zvýšenou vnímavostí k bakteriálním a virovým infekcím a dalšími patologickými stavy a jeho nedostatek mimo jiné představuje rizikový faktor vzniku onkologických onemocnění.

Kryolipolýza

Na jakých problematických partiích může být kryolipolýza aplikována?
LipoCryo™ lze aplikovat na všech částech těla, kde je tukový polštářek, který je možné vakuově vtáhnout do jedné ze dvou velikostí aplikátoru. Nejžádanějšími partiemi jsou břicho, boky, vnitřní a vnější strana stehen, spodní část zad a vnitřní část paží.

Kdy je možné proceduru zopakovat?
Ošetření se opakuje dle množství tukové tkáně a podle potřeb klienta. Podle síly tukové tkáně a požadovaného výsledku její redukce je třeba 1 – 3 ošetření po měsíci.

Existují nějaké kontraindikace pro tuto metodu?
Metodu není vhodné provádět v těhotenství ani při menstruaci (to zejména v oblasti břicha). Dalšími kontraindikacemi mohou být srdeční onemocnění, popř. kardiostimulátor, onkologické a kožní onemocnění, diabetes 3. stupně nebo epilepsie. Pokud má klient ve svém těle velké kovové implantáty (např. po operaci velkých kloubů apod.) rovněž by měl od provedení kryolipolýzy upustit.

Vzhledem k tomu, že odumřelé buňky jsou z těla odváděny prostřednictvím vylučovací soustavy, nežádoucí je také choroba jater či ledvin.

Injekční lipolýza

Na jakých problémových partiích může být kryolipolýza aplikována?
Pomocí této metody účinně odstraníte tuk např. z oblasti podbradku, ale také z oblasti boků, vnitřních stehen, spodní části břicha, na pažích a zádech. Injekční lipolýzu mohou podstoupit i muži, pokud chtějí např. odstranit tukové polštářky z prsou a jiných partií.

Kdy je pro mne tato procedura vhodná?
Procedura je vhodná zejména v případě, že potřebujete odstranit menší množství tuku na ne příliš rozsáhlé ploše. Pokud se vám např. podařilo zeštíhlet, ale v určitých partiích vám zbyly tukové polštářky, které pomocí diety a cvičení nezmizely, může vám pomoci právě injekční lipolýza. Naši odborníci vám poradí a vhodnost metody s vámi osobně proberou.

Jaké další výhody má tato metoda? Je bezpečná?
Nespornou výhodou této metody je, že tuk je odstraněn rovnoměrně. Navíc má ošetření také vliv na tvorbu kolagenu, který zvyšuje elasticitu kůže a stahuje ji. Metoda se provádí již více než 10 let a po tu dobu nebyl zjištěn jediný případ negativního dopadu na zdraví klienta, je tedy velice bezpečná.

Odstranění nadměrného pocení

Účinek B.T.X nastupuje pozvolna během 2 – 10 dnů. Jeho vlivem potní žlázy omezují, až takřka zastavují svou činnost. Trvaní účinků je vždy individuální. Hyperhidróza neboli silné, nadměrné pocení vás však nebude nepříjemně obtěžovat po dobu minimálně 6 – 12 měsíců. Pak doporučujeme ošetření opakovat, čímž se prodlouží doba účinku.

Viskosuplementační léčba

Pro koho je tato léčba vhodná?
Injekční kloubní výživu mohou podstoupit pacienti, kteří pociťují bolest či otok v kloubech po zátěži, vrzání v kolenu nebo bolest při změnách počasí. Léčba je vhodná také pro ty, kteří klouby nadměrně přetěžují, tedy pro sportovce nebo pro pacienty s obezitou.

Jak dlouho přípravek účinkuje?
Účinky kloubní výživy se mohou u jednotlivých pacientů lišit. Snížení bolesti může trvat kratší dobu, ale i po dobu 12 měsíců. Souvisí s tím také případná úprava životního stylu a samozřejmě míra opotřebení chrupavky. Přípravek lze podávat opakovaně s odstupem 6 měsíců, pokud to vyžadují příznaky pacienta.

Je třeba po aplikaci dodržovat nějaká omezení?
Pacient může ihned po aplikaci pokračovat v běžných denních činnostech. Po dobu 48 hodin se ale doporučuje vyvarovat se nadměrné zatěžující činnosti a sportovním aktivitám.

Léčba kloubů, vazů a šlach obohacenou krevní plazmou

Má tato léčba nějaké vedlejší účinky?
Vzhledem k tomu, že je pacientovi aplikovaná část jeho vlastní krve, vedlejší účinky jsou prakticky nulové. Nehrozí ani alergická reakce, která se může projevit při aplikaci cizorodých látek.

Je tato metoda skutečně bezpečná?
Krev se zpracovává v jediném přístroji, který neumožňuje kontaminaci a kontakt s venkovním prostředím. V jednom systému dochází k odběru krve, její úpravě a následné aplikaci. Proto je tato léčba maximálně bezpečná.

Hradí tuto léčbu zdravotní pojišťovna?
Léčba kloubů, vazů a šlach obohacenou krevní plazmou se považuje za nadstandardní biologickou léčbu, a proto ji žádná ze zdravotních pojišťoven zatím nehradí.

Mohu nějak ovlivnit výsledek léčby?
Pro dosažení optimálního výsledku je vhodné dodržet několik pravidel. Pacientům doporučujeme 24 hodin před odběrem nejíst žádné tučné potraviny a nepít mléčné nápoje. Naopak je vhodné dodržovat pitný režim a přijmout 2-3 litry tekutin. Další doporučení jako například vysazení některých léků posoudí lékař na základě konzultace s pacientem.

Napište nám

  My Best Care s.r.o.

  Beroun
  Talichova 825
  266 01 Beroun

  +420 792 300 409

  Praha - Stodůlky
  Suchý vršek 2122/33
  158 00 Praha – Stodůlky

  +420 737 733 756

  Praha - Vysočany
  Sokolovská 810/304,
  190 00 Praha 9-Vysočany

  +420 737 002 200

  Mladá Boleslav
  Palackého 267/9
  293 01 Ml. Boleslav

  +420 733 273 850
  IČ: 03334210
  DIČ: CZ03334210
   

  Společnost My Best Care s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C vložka č. 230348.

  Zákroky prováděné na našem pracovišti nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

  Bankovní spojení:
  2400653544/ 2010
  CZK účet ve Fio Bance

   

  Zákroky v celkové anestezii jsou prováděny společností My Best Care plastická chirurgie s. r. o., Sokolovská 810/304, Vysočany, 190 00 Praha

  IČO: 17860725, Spisová značka C 377980/MSPH Městský soud v Praze.

  Naše zásady používání cookiesZásady ochrany osobních údajůVšeobecné obchodní podmínky

  Sociální sítě

  Otevírací doba

  Beroun
  PO-PÁ: 08:00 – 19:00
  SO: Dle objednání

  Praha - Stodůlky
  PO: 08:30 – 18:00
  ÚT: 13:00 – 20:00
  ST: 08:30 – 15:00
  ČT: 08:30 – 19:00
  PÁ: 08:30 – 19:00

  Praha - Vysočany
  PO: 08:00 – 18:00
  ÚT: 08:00 – 17:00
  ST: 08:00 – 18:00
  ČT: 08:00 – 17:00
  PÁ: 08:00 – 15:00

  Mladá Boleslav
  PO: 08:00 - 18:00
  ÚT: 08:00 - 18:00
  ST: 08:00 - 18:00
  ČT: 08:00 – 18:00
  PÁ: 08:00 - 18:00
  SO, NE: Dle objednání.

  Ceník

  Videa

  Volné pozice

  Copyright © 2018 - 2024 My Best Care s.r.o. coded & developed by
  Greatex
  searchclosehomebarschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram