Plastická operace víček

Trápí Vás padající víčka, převislá kůže nebo vaky pod očima? Plastická operace očních víček neboli blepharoplastika je ideálním řešením právě pro Vás. Díky tomuto zákroku zmizí unavený pohled a oči získají opět mladistvý a živý vzhled. 

Klienti jsou po zákroku velmi spokojeni. Operace víček totiž odstraní nejen estetické nedokonalosti, ale má i praktický význam. Po odstranění přebytečné kůže jsou oči méně zatěžovány a proto se zbavíte pocitu unavených očí.

Operaci očních víček provádíme na pobočkách: Praha 9, Praha 5, Mladá Boleslav a Beroun

Nyní speciální AKCE – dodatečná sleva 1.000 Kč na operaci horních nebo dolních víček s kódem: VICKA1000. Nabídka je platná do 30.6.2024

Objednejte se Koupit poukaz

Odstraňuje povislá víčka, vaky pod očima a další nedokonalosti

Zanechává minimum viditelných jizev, otoků i podlitin, rychlý proces hojení

Využíváme nejmodernější technologie bez nutnosti celkové anestezie

Operaci víček provádí renomovaný plastický chirurg

O plastické operaci víček

Dnes už se pacienti nemusí bát viditelných jizev a ani dlouhého hojení. Plastická operace víček se provádí v lokální i celkové anestezii a analgosedaci.  Tato operace není časově náročná a nevyžaduje hospitalizaci, pokud je provedena v lokální anestezii. Během jednoho zákroku lze upravit horní i dolní víčka, a to na základě konzultace s plastickým chirurgem, která předchází každé operaci. 

Jsme specialisté na operace víček. Provedli jsme několik tisíc operací. Máme skvělé hodnocení našich klientů. Na tento zákrok v lokální anestezii se můžete objednat na všechny naše pobočky. V celkové anestezii nebo analgosedaci operujeme víčka v Praze 9 – Vysočanech.

Neváhejte a objednejte se, naši zkušení a renomovaní lékaři vás provedou zákrokem s úsměvem.

Postup operace

Příprava

Operace očních víček, neboli blefaroplastika, nevyžaduje celkovou anestezii. Operaci horních víček předchází pouze lokální znecitlivění speciálními anestetiky. Operaci je ale možné na naší klinice Praha 9 podstoupit i v analgosedaci nebo i v celkové anestezii. Tyto dva druhy anestezii jsou vhodné pro klienty, kteří mají obavy ze zákroku. Lokální anestezii však klientům vzhledem k nenáročnosti zákroku doporučujeme nejvíce.

Aplikace

Plastický chirurg následně odstraní přebytečnou kůži, tukové váčky či jiné nedokonalosti. Následně je ranka sešita netraumatickým šitím a přelepena. Klient může nejlépe za doprovodu odejít domů hned po zákroku. V případě analgosedace a celkové anestezie následuje dospání na našem lůžkovém oddělení. Po několika hodinách pak odchází pacient domů.

Pozákroková péče

Proces hojení plastiky víček je u každého klienta individuální, ale většinou trvá několik dnů až týdnů. Operace zanechává jen minimum viditelných jizev, otoků a podlitin. Přesto se v prvních dnech po operaci víček mohou objevit v okolí očí drobné modřinky a nateklá místa. Postupem času se ale drobné jizvičky a otoky budou stávat čím dál méně patrné, až zmizí úplně.

Kromě kontroly na naší klinice, během které jsou klientovi vytaženy stehy, je také potřeba dodržovat klidový režim a vyvarovat se zvýšené fyzické či sportovní zátěži. Ke všem aktivitám se klienti vrací většinou za několik týdnů, a to na základě pooperační konzultace. Na té lékař stanoví, že se pacient může navrátit ke všem svým činnostem nebo zda je potřeba se některým aktivitám ještě vyhýbat.

Je důležité dbát pokynů lékaře a doporučeným způsobem se o ranky a po zahojení i o jizvy starat. Velké procento úspěchu operace a rychlého hojení spočívá v domácí péči a na pacientovi samotném.

Pro koho zákrok není vhodný?

 • Osoby s akutním onemocněním nebo infekcí.
 • Osoby, které užívají léky ovlivňující krevní srážlivost.
 • Osoby, které mají kožní onemocnění v oblasti víček.
 • Těhotné nebo kojící ženy.
 • Osoby, které mají oční problémy, jako je glaukom nebo suché oči.

Je důležité, aby pacient, který se chystá na blepharoplastiku, byl v dobrém zdravotním stavu. Zákrok může být rizikový pro osoby s chronickými onemocněními, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak. Vždy je důležité konzultovat zákrok se svým ošetřujícím lékařem.

Ceník

Operace víček v lokální anestezii

Plastické operace víček konzultujeme na všech pobočkách | Zákroky v lokální anestezii operujeme na pobočkách: Praha 9, Praha 5, Beroun a Mladá Boleslav

Akční cena
Cena

Konzultace plastická operace

590 Kč odečíta se z ceny provedeného zákroku 25 €

Plastická operace horních víček

14.990 Kč 619 EUR
15.990 Kč 669 EUR

Plastická operace dolních víček

15.990 Kč 669 EUR
17.090 Kč 715 EUR

Plastická operace horních a dolních víček

SLEVA 1.000 Kč SLEVA 40 €

Operace ptózy - poklesu horního víčka

10.990 Kč 16.990 Kč za 2 víčka 459 EUR 709 EUR / 2 víčka

ZÁLOHA NA TERMÍN OPERACE VÍČEK (odečítá se z ceny zákroku)

3.000 Kč 125 EUR

Operace víček v analgosedaci

Plastické operace víček konzultujeme na všech pobočkách | Zákroky v analgosedaci operujeme na pobočce Praha 9.

Akce
Cena

Konzultace zákroků v analgosedaci

590 Kč odečíta se z ceny provedeného zákroku 25 €

Operace horních očních víček

19.120 Kč 799 EUR

Operace dolních očních víček

20.120 Kč 839 EUR

Operace horních a dolních očních víček

34.990 Kč 1.458 EUR

Operace dolních víček transkonjunktiválně přes vnitřní koutek

29.900 Kč 1.246 EUR

Operace horních i dolních víček transkonjunktiválně přes vnitřní koutek

41.000 Kč 1.708 EUR

ZÁLOHA NA TERMÍN OPERACE (odečítá se z ceny zákroku)

10.000 Kč 409 EUR

Před zákrokem v analgosedaci je nutné mít předoperační vyšetření | Je možné zařídit na naši klinice, není zahrnuto v ceně

Termín zákroku je závazný a jeho zrušení je možné pouze ze závažných rodinných nebo zdravotních důvodů (vyžadujeme lékařské potvrzení).

 

Zkušenosti

Chcete si přečíst, jak plastická operace očních víček probíhá, co od ní očekávat, jak probíhá rekonvalescence? Celý rozhovor s naší spokojenou klientkou najdete zde:

 Reálné zkušenosti naší klientky 

Lékaři

MUDr. Jan Bydžovský
zobrazit detail

MUDr. Jan Bydžovský

MUDr. Barbora Adamová
zobrazit detail

MUDr. Barbora Adamová

MUDr. Jiří Paděra
zobrazit detail

MUDr. Jiří Paděra

MUDr. Jiří Ferra
zobrazit detail

MUDr. Jiří Ferra

MUDr. Jakub Kníže
zobrazit detail

MUDr. Jakub Kníže

Časté dotazy

Jaké jsou nejčastější důvody vedoucí k operaci víček?

Důvody jsou estetické, ale i praktické. Povislá kůže v okolí očí klientům vadí i proto, že jim znesnadňuje pohyb a oni se necítí komfortně. Operace víček se provádí nejčastěji na horních víčkách, v méně častých případech i na dolních víčkách. O nejvhodnějším způsobu operace se klient vždy radí s plastickým chirurgem.

Co dělat před operací?

Během konzultace s plastickým chirurgem získá pacient také celou řadu doporučení, jak se chovat před samotnou operací. Proberou spolu vhodnost jednotlivých léků, které klient užívá, a lékař mu vysvětlí průběh zákroku. Žádná speciální příprava pro plastiku víček není třeba.

Lze provést současně plastiku horních i dolních víček?

Plastická operace víček se provádí buď na horních, nebo na spodních víčkách, ale pokud je to třeba, zákrok se může provést na obou víčkách zároveň. Vše závisí na místním nálezu a na konzultaci s lékařem, který posoudí vhodnost takové operace.

Dokáže plastická operace víček odstranit také vrásky?

Mimické vrásky a vějířky se plastikou očí dají odstranit, ale jen zčásti. Díky mimice, kterou má klient naučenou, se totiž postupem času navrací. Blepharoplastika tedy není primárně určená k odstranění vrásek, ale spíše k odstranění povislé kůže, vaků pod očima a dalších nedokonalostí. Odstranění vrásek doporučujeme konzultovat jako samostatný zákrok.

Jak dlouho budu v pracovní neschopnosti? Kdy se můžu vrátit ke všem aktivitám?

Proces hojení plastiky víček trvá několik dní až týdnů a u každého pacienta probíhá různě. Ve valné většině případů platí, že do práce může jít pacient asi po týdnu od operace. K fyzické a sportovní zátěži se může vrátit po třech až čtyřech týdnech.

Dá se proces hojení nějak urychlit?

Proces hojení operace víček urychlí pacient nejvíce tak, že bude dodržovat klidový režim a bude dbát rad a pokynů lékaře. V prvních dnech po operaci může klient používat chladivé gelové brýle podložené čistým kapesníkem. Doporučuje se však oči chladit s přestávkami, aby se nenachladily dutiny. Ženám se nedoporučuje nosit make-up, ani používat kosmetiku.

Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

  Objednat se na zákrok nebo konzultaci


  Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme os. údajů

  Nebo

   Chcete se na cokoli zeptat?


   Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

   SOCIÁLNÍ SÍTĚ

   Sdílíme na instagramu