Nové akční ceny !
👁︎ PROZKOUMAT
My BestCare
AkcePoukazyLastminute
AkcePoukazyLastminute
PoukazyAkce

Liposukce v celkové anestezii

Velmi oblíbený zákrok je liposukce neboli odsátí tuku. Provádíme liposukci v lokální i celkové anestezii.

Pokud Vás od křivek snů dělí pouze několik kilogramů tuku v určité oblasti, může přírodě trochu pomoci pomocí liposukce.

Tento chirurgický zákrok se řadí mezi invazivní estetická ošetření. Během něj je možné pomocí speciálních kanyl narušit a odsát tukové buňky v podkoží. 
Objednat se na konzultaci

Přestože je liposukce trvalého rázu, nenahrazuje však v žádném případě hubnutí. Není totiž řešením problému přibírání na váze, a v případě opětovného přibírání se tuk bude ukládat v jiných oblastech. V případě vytahané kůže po radikálním zhubnutí nebo vrásek způsobených stárnutím pokožky také není tento zákrok řešením. Nadbytek kůže, například na břiše, vyřeší pouze plastika, v tomto případě abdominoplastika. Pokud pod přebytečnou kůží se nachází tukový polštář, lze jej při kombinovaném zákroku plastiky a liposukce také odstranit.

Jedním z možných zákroků, které lze spojit s liposukcí, je například autoaugmentace, tedy zvětšení prsou pomocí vlastního tuku. Ten se po odsátí přečistí a upraví a pomocí speciálních kanyl opět vstříkne do oblasti prsou, které lze tímto způsobem přirozeně modelovat bez použití implantátů. Není neobvyklé při liposukci také provést např. abdominoplastikou, facelift, augmentací.

Častým omylem je zaměňování liposukce a lipolýzy

Liposukce je vhodná pro muže i ženy, záleží především na konstituci, kvalitě a pružnosti pokožky a rozložení tukové vrstvy např. takzvaný viscerální tuk není možné žádným způsobem liposukce odstranit.

Objednat se na konzultaci

V případě tumescentní liposukce se během samotného výkonu do tukové vrstvy v podkoží vpraví speciální roztok, ten se pak společné s tukovými buňkami odsává kanylou, která je zavedena do podkoží skrz malé řezy. Tato kanyla je následně napojena na podtlak, aby mohlo dojít k odsávání. 

Odsátí tukových buněk je trvalé a k výslednému efektu dojde postupně, kdy se podkožní vrstvy ztenčují. Jak důkladně dojde ke smrštění a jaký bude celkový efekt má vliv také samotná tuková vrstva. 

OBLASTI VHODNÉ K ODSÁTÍ TUKU

Kromě boků, pasu a břicha jsou vhodnou oblastí pro odsátí také hýždě a vnitřní a vnější stehna. Při zamýšlené liposukci hýždí je nutné, aby klient měl pevné podkoží a svalovinu, aby nedošlo k jejich poklesu. Především v případě vnitřní strany výše zmíněných stehen je důvodem k odstranění tuku nejen kosmetický efekt, ale také nepříjemné tření mezi stehny, které často vede až k podráždění pokožky či ekzémům. 

Popis operace

ANESTEZIE

Prvním krokem plastické operace je anestezie. Její konkrétní druh je vybrán po konzultaci anesteziologa a chirurga na základě předoperačního vyšetření a typu zákroku. U většiny typů těchto zákroků je klient v celkové anestezii.

PŘÍPRAVA

Po sterilním zakrytí operačního pole a jeho desinfekci se přistupuje k samotné liposukci.

INCIZE A NÁSLEDNÝ POSTUP

Nejprve se provedou malé incize, které budou sloužit jako vstup pro kanylu. V případě tumescentní liposukce se začne vstřikovat speciální roztok do podkoží, který usnadní samotné odsávání a zmírní možné krvácení. Poté se do řezů zavede tenká kanyla, aby se uvolnil přebytečný tuk pomocí kontrolovaného pohybu tam a zpět. 

Po odsátí zvoleného množství tuku se několik mm dlouhé ranky sešijí a je klient obléknut do kompresního oblečení vhodného na danou oblast, který pomáhá s eliminací otoků a hematomů, podporuje regeneraci tkání.

ZPEVNĚNÍ KŮŽE PO LIPOSUKCI

Po zhojení otoků a jizev je možné pro větší efekt liposukce podstoupit ošetření kůže, které vede k jejímu zpevnění, zjemnění, zvýšení elasticity a také vyhlazení povrchu. 

Další možností, jak ještě více zregenerovat pokožku po liposukci a zvýšit tak její účinek je laserové ošetření. Pomocí sondy vyzařující jemné laserové paprsky je osvícena pokožka v miniaturních bodech na svém povrchu, bez zasažení a poškození hlubších vrstev. Tímto neinvazivním zákrokem lze zjemnit viditelnost jizev, vyhladit jemné vrásky, omladit pokožku, odstranit vzniklé pigmentace a vyrovnat případné nerovnosti.

REKONVALESCENCE

Po anestezii se klient může cítit unavený, malátný a pociťovat nevolnost. V oblastech, kde došlo k odsávání tuku může cítit mírné bolesti, nepříjemné pocity či pnutí. V těchto ohledech velice pomáhá právě kompresní bandáž, kterou je nutné nosit po dobu 6 týdnů. Tato pomůcka funguje jako tlaková masáž, jejímž cílem je podpora regenerace podkožních tkání, správné zhojení a formování nových kontur těla. Není tedy vhodné ji sundávat kromě doby nezbytně nutné například pro hygienu.

Po jednodenní hospitalizaci klient odchází domů, kde je doporučen klidový režim, aby se zamezilo vzniku otoků, hematomů či špatného zhojení podkožních vrstev. Přibližně za tři dny je možná běžná sprcha a po 5 dnech fyzicky nenáročná práce. Během týdne až deseti dnů je nutné, aby se klient dostavil na kontrolu, během které jsou také odstraněny stehy. V následujících měsících nedoporučujeme, aby klient vystavoval danou oblast nadměrnému slunečnímu záření a předešel tak nerovnoměrné či zvýšené pigmentaci. Další kontrola u lékaře probíhá přibližně 4–6 týdnů po operaci.

Přestože je efekt liposukce viditelný krátce po zákroku, kdy opadne případný otok, finální výsledek lze vidět až po třech měsících, kdy jsou tkáně dostatečně zhojené. V tuto chvíli také probíhá poslední kontrola lékařem. Ten také zhodnotí výsledný efekt, který závisí na celkové konstituci klienta, skladbě podkožních vrstev, kvalitě pokožky, ale také pooperačním průběhu a důkladné rekonvalescenci.

 

DLOUHODOBÁ PÉČE

Po odsátí tuku se klient během několika týdnů může vrátit do svého standardního režimu. Není nutné nasadit speciální diety, ale je samozřejmě vhodné, aby byl dodržovány zdravé stravovací návyky. Pokud tomu nebylo před liposukcí, je více než doporučováno, aby klient zvážil své stravování a případně jej upravil. Liposukce nezaručuje, že není možné už nikdy přibrat na váze. Zbylé tukové buňky se mohou zvětšovat nebo se tuková zrna mohou hromadit na jiných partiích. Takto nabranou hmotnost je obtížnější zhubnout běžnými metodami, jako je sport či úprava stravy.

Začervenání jizev, způsobených jednotlivými incizemi pro zavedení kanyly, se zmírňuje během prvních šesti měsíců. Následně se postupně hojí a stávají se méně viditelnými. Po celou dobu je však nutné je chránit před přímým slunečním zářením, ať už oblečením nebo ochranným krémem s vysokým UV faktorem SPF50+.

Po poslední kontrole ve třech měsících od zákroku je v případě absence komplikací či otoků možné opět sportovat podle klientových zvyklostí. Přiměřená fyzická aktivita podporuje výsledný efekt. Také vhodná péče kosmetickými produkty s jemnou masáží podporuje hojení, ale také elasticitu a pěstěný vzhled pokožky.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Zůstanou po liposukci nějaké jizvy?

Umístění řezů je během operace pečlivě zvažováno, aby jejich případná viditelnost byla co nejmenší a byly tak co nejvíce skryty. Po několika měsících dojde k vyblednutí jizviček a následně k jejich mizení. Běžně nejsou postupem času prakticky patrné, jsou to jizvičky malých rozměrů, zhruba 3 mm.

Jak dlouho po liposukci je oblast citlivá?

Několik hodin po zákroku začne klient pociťovat mírné bolesti v ošetřené oblasti. Během následujících 24 hodin je dané místo nejcitlivější a bolest pak následně odeznívá. Míra bolesti a diskomfortu je velice subjektivní. Někteří klienti nepociťují žádné potíže, někteří je přirovnávají bolesti těla po veliké fyzické námaze.

Jak dlouho trvá liposukce?

Délka zákroku se odvíjí od konkrétního klienta a má na ni vliv mnoho faktorů. Především upravovaná oblast těla, způsob liposukce a také množství tuku v dané oblasti. Většina ošetření se pohybuje mezi 30 minutami a 2 hodinami.

Objednat se na konzultaci

Ceník

ZákrokCena odPoznámka
Liposukce24 900 Kč
Jedna oblast - každá další oblast 14 900 Kč
Abdominoplastika + liposukce břicha nebo boků

60 900 Kč
Abdominoplastika + liposukce břicha a boků
70 900 Kč
Miniabdomino + liposukce boků nebo břicha
50 900 Kč
Miniabdomino + liposukce boků a břicha 61 900 Kč
Lifting paží + liposukce
50 900 Kč

My Best Care s.r.o.

Beroun
Talichova 825
266 01 Beroun

+420 792 300 409

Praha - Stodůlky
Suchý vršek 2122/33
158 00 Praha – Stodůlky

+420 737 733 756

Praha - Vysočany
Sokolovská 810/304,
190 00 Praha 9-Vysočany

+420 737 002 200

Mladá Boleslav
Palackého 267/9
293 01 Ml. Boleslav

+420 733 273 850
IČ: 03334210
DIČ: CZ03334210
 

Společnost My Best Care s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C vložka č. 230348.

Zákroky prováděné na našem pracovišti nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

Bankovní spojení:
2400653544/ 2010
CZK účet ve Fio Bance

 

Zákroky v celkové anestezii jsou prováděny společností My Best Care plastická chirurgie s. r. o., Sokolovská 810/304, Vysočany, 190 00 Praha

IČO: 17860725, Spisová značka C 377980/MSPH Městský soud v Praze.

Naše zásady používání cookiesZásady ochrany osobních údajůVšeobecné obchodní podmínky

Sociální sítě

Otevírací doba

Beroun
PO-PÁ: 08:00 – 19:00
SO: Dle objednání

Praha - Stodůlky
PO: 08:30 – 18:00
ÚT: 13:00 – 20:00
ST: 08:30 – 15:00
ČT: 08:30 – 19:00
PÁ: 08:30 – 19:00

Praha - Vysočany
PO: 08:00 – 18:00
ÚT: 08:00 – 17:00
ST: 08:00 – 18:00
ČT: 08:00 – 17:00
PÁ: 08:00 – 15:00

Mladá Boleslav
PO: 08:00 - 18:00
ÚT: 08:00 - 18:00
ST: 08:00 - 18:00
ČT: 08:00 – 18:00
PÁ: 08:00 - 18:00
SO, NE: Dle objednání.

Ceník

Videa

Volné pozice

Copyright © 2018 - 2024 My Best Care s.r.o. coded & developed by
Greatex
searchclosehomebarschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram