Výplň vrásek a vpadlých jizev

Kyselina hyaluronová je látka, která se vyskytuje přirozeně v lidském těle a má výrazně hydratační a omlazující účinky. Bohužel s postupujícím věkem její obsah v těle klesá a to má za následek zřetelné projevy stárnutí pokožky, jako je tvorba a postupné prohlubování vrásek, dehydratace pleti, pokles obličejových kontur a celkově ztráta pružnosti. Dermální výplně kyselinou hyaluronovou však také dokážou vylepšit nedokonalý tvar rtů, pokleslé ústní koutky nebo hluboké nosoretní rýhy.

Výplně vrásek a vpadlých jizev provádíme na pobočkách: Praha 9, Praha 5, Beroun a Mladá Boleslav

Objednejte se Koupit poukaz

Viditelně pozvedá kontury obličeje, pomáhá odstranit vaky pod očima, odstraňuje vrásky mezi obočím i nad horním rtem, v dekoltu

Koriguje atrofické (vpadlé) jizvy a vyplňuje hlubší vrásky a rýhy a dodává pleti chybějící elasticitu

Doplňuje ztracený objem v oblasti tváří a modeluje pokleslé ústní koutky, tváře i ustupující bradu

Má dlouhodobý efekt, který vypadá velmi přirozeně. Vrásky vyplňuje látkou tělu vlastní

 

Princip působení kyseliny hyaluronové

Výplně vrásek s kyselinou hyaluronovou se liší zejména množstvím a druhem obsažené kyseliny hyaluronové, která se v nich používá ve formě gelové substance. Vhodně zvolená varianta účinně odstraní vrásky nad horním rtem a stejně tak odstraní vrásky mezi obočím.

V kosmetických přípravcích se používá v různých poměrech jednak tzv. přírodní kyselina hyaluronová, s menší molekulární hmotností a velkou schopností vázat na sebe vodu (v množství až 400násobku své hmotnosti) a dále pak tzv. „zasíťovaná“ kyselina hyaluronová s vysokou molekulární hmotností, která je „hustší“ a má tedy výraznější liftingové a modelační účinky. Látka je do pleti aplikována velmi šetrně a téměř bezbolestně pomocí velmi tenké jehly nebo kanyly. První efekt výplně vrásek této látky je okamžitý a viditelný ihned po zákroku. Plný účinek však nastupuje postupně, jelikož kyselina hyaluronová na sebe v průběhu dalších cca 14 dnů až 1 měsíce váže vodu a zvětšuje tak svůj objem. Kyselina hyaluronová si poradí s odstraněním vrásek v dekoltu, odstraněním vrásek na mezi obočím a řadou dalších, pro život důležitých drobností.

 

Popis aplikace

Příprava

Před aplikací kyseliny hyaluronové se nedoporučuje zhruba týden konzumace látek podporujících krvácení (aspirin, léky na ředění krve), dále vyšších dávek vitamínu E a některých léků s protizánětlivým účinkem. Před samotnou procedurou je pak na citlivější partie možné použít speciální krém nebo gel se znecitlivujícím účinkem.

Aplikace

Pomocí tenké jehly lékař postupně vstřikuje kyselinu hyaluronovou do pokožky tak, že zacílí přímo pod místo, kde látka vyplní vrásku, rýhu nebo defekt pleti. Samotný zákrok trvá 10–40 minut, v závislosti na rozsahu a typu ošetřené oblasti. Ošetřují se obličejové oblasti, např.pro odstranění vrásek mezi obočím, ale i hřbety rukou, dekolt nebo krk. Pokud je třeba dosáhnout liftingového účinku zasíťovanou (a tedy „hustší“) kyselinou hyaluronovou, aplikuje se větší objem látky přímo do oblastí, kde objem chybí, tedy do propadlých tváří, oblastí po stranách obličeje apod. Pokud je kyselina hyaluronová aplikována hlouběji do podkoží, má výrazný rehydratační účinek a pokožce navrací její elasticitu. Velmi často se ošetření kyselinou hyaluronovou s úspěchem kombinuje s aplikací botulinové účinné látky.

Pozákroková péče

Ihned po aplikaci se ošetřené místo zchladí, abychom zabránili případnému vzniku otoků. V místě zákroku může být pleť jemně začervenalá a mohou se objevit i nepatrné modřinky, které však obvykle do cca 3-4 dnů zcela vymizí. Může se objevit také pocit jemného napětí v ošetřené oblasti. Krátce po zákroku se doporučuje výrazně omezit obličejovou mimiku, aby se zabránilo nežádoucímu pohybu aplikovaného gelu. Ošetřená pleť, např. při výplni vrásek, by také rozhodně neměla být vystavována intenzívnímu tepelnému a UV záření minimálně do té doby, než zcela zmizí známky podráždění.

Kdy se výplně kyselinou hyaluronovou nesmějí aplikovat?

Pokud na vaší pokožce probíhá jakýkoliv akutní zánětlivý, případně alergický proces, nebo pokud trpíte autoimunitním onemocněním. Další kontraindikací je alergie na lidokain, porucha srážlivosti krve, onemocnění pojivových tkání (sklerodermie) nebo revmatoidní artritida. Těhotné ženy by se před zákrokem měly o vhodnosti zákroku vždy poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Ceník

Akce
Cena

Nízko objemová výplň dle značky

od 5.590 Kč od 233 €
6.590 Kč 275 €

Středně objemová výplň dle značky

od 5.890 Kč od 245 €
6.890 Kč 287 €

Vysoko objemová výplň dle značky

od 5.990 Kč od 250 €
6.590 Kč 275 €

Výplň pod oči - řeší kruhy pod očima

od 6.590 Kč od 275 €
7.290 Kč 304 €

*cena za 1 „injekci/ampuli“ (většinou stačí na jednu párovou oblast – nosoretní rýhy, zvýraznění lícních kostí a pod.)

Modelace, zvětšení či refresh rtů

od 7.490 Kč od 312 € dodatečná sleva 40 € do 30.4.2024
8.390 Kč 350 €

PROFHILO Bioremodelace - ochablé kůže obličeje, lze využít i na krk, dekolt

7.590 Kč 316 €
8.590 Kč 358 €

PROFHILO Body Kit 3 ml

10.590 Kč 441 €

PROFHILO Body Kit - balíček 2 ošetření

16.990 Kč 16.990 Kč

2 x 1,25 ml Hydroxyapatit s kyselinou hyaluronovou (HArmonyCa)
zpevnění, lifting a hydratace s dlouhodobým účinkem

17.590 Kč 733 €
22.000 Kč 917 €

Lenisna 1 amp. 10 ml - kyselina polymléčná a kys. hyaluronová - unikátní kombinace tkáňových stimulátorů pro novotvorbu kolagenu

12.000 Kč 500 €

Lenisna 2 amp. 20 ml - kyselina polymléčná a kys. hyaluronová - unikátní kombinace tkáňových stimulátorů pro novotvorbu kolagenu

21.000 Kč 875 €

MesoSculpt

6.000 Kč 250 €

MesoSculpt balíček 4 ošetření

19.900 Kč 829 €

Juvelook

5.500 Kč 229 €

Juvelook balíček 3 ošetření

13.900 Kč 579 €

Zkušenosti

Drobné modřinky po injekčních výplních jsou běžnou komplikací této procedury a obvykle velmi rychle spontánně zmizí. Ale třeba se jim dá zabránit. Více v našem článku o modřinách po výplních zde:

Modřiny po výplních

Lékaři

MUDr. Barbora Adamová
zobrazit detail

MUDr. Barbora Adamová

MUDr. Simona Houserová
zobrazit detail

MUDr. Simona Houserová

MUDr. Jana Paduchová
zobrazit detail

MUDr. Jana Paduchová

MUDr. Miloš Ondruš
zobrazit detail

MUDr. Miloš Ondruš

MUDr. Barbora Valachová (Šedinová)
zobrazit detail

MUDr. Barbora Valachová (Šedinová)

MUDr. Šárka Slavíková
zobrazit detail

MUDr. Šárka Slavíková

MUDr. Vlasta Vlasáková
zobrazit detail

MUDr. Vlasta Vlasáková

MUDr. Jana Nováková
zobrazit detail

MUDr. Jana Nováková

Mgr. Pavlína Vlasáková
zobrazit detail

Mgr. Pavlína Vlasáková

Časté dotazy

Za jak dlouho nastoupí a jak dlouho přetrvává účinek metody?

Okamžitý efekt je patrný ihned po provedení procedury. Může být vyvolán i momentálním mírným otokem tkáně, nicméně účinek kyseliny hyaluronové začíná nastupovat ihned. Maximálního účinku metody je dosaženo postupně po cca 3-4 týdnech od zákroku, protože kyselina hyaluronová postupně absorbuje vodu a to má vliv na objem výplní. Výplně se v pokožce postupně vstřebávají, ovšem jejich účinek setrvává minimálně po dobu 6-9, někdy dokonce až 12 měsíců. Pokud v této době zákrok opakujeme, nové výplně mají schopnost spojit se s dosud nevstřebanými zbytky původně aplikovaných a účinek zákroku se tím prodlouží.

Jaká jsou další opatření po zákroku?

Několik hodin bezprostředně po ošetření bychom se neměli dotýkat pokožky obličeje, zejména při výplni vrásek mezi obočím, a měli bychom se vyvarovat výraznějších mimických projevů. Po dobu alespoň 1 týdne po zákroku bychom se neměli podrobovat jakýmkoliv kosmetickým procedurám a masážím. Make-up je zpravidla možné nanášet již druhý den po zákroku, pokud pokožka není podrážděná a zarudlá.

Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

  Objednat se na zákrok nebo konzultaci


  Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme os. údajů

  Nebo

   Chcete se na cokoli zeptat?


   Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

   SOCIÁLNÍ SÍTĚ

   Sdílíme na instagramu