Nové akční ceny !
👁︎ PROZKOUMAT
My BestCare
AkcePoukazyLastminute
AkcePoukazyLastminute
PoukazyAkce

Abdominoplastika

Abdominoplastika neboli plastika břicha je chirurgický invazivní zákrok, při kterém dojde k odstranění přebytečné kůže a tuku, popřípadě obnovení oslabených nebo oddělených břišních svalů. 

Výsledkem je vytvoření zcela nového profilu břicha, který je hladší a pevnější.

Podle rozsahu přebytečné tkáně lze zvolit typ zákroku – klasickou abdominoplastiku řešící celou oblast břicha či takzvanou miniabdominoplastiku, při které se odstraňuje povislá kůže tvořící problémy pouze ve spodní části břicha. U klasické abdominoplastiky lze provést také úpravu diastázy, vznikající převážně po porodu.
Objednat se na konzultaci
Miniabdominoplastika

Ať už příčina povislé kůže v této oblasti je jakákoliv, abdominoplastika nenahrazuje hubnutí ani vhodnou fyzickou aktivitu. Nejlepšího možného efektu lze docílit totiž pouze při stabilní hmotnosti. Přestože je zákrok trvalý, pozitivní výsledky může ovlivnit výrazný výkyv váhy klienta. Proto je vhodné v případě například plánovaného těhotenství odložit plastiku až na období po něm, v ideálním případě alespoň rok po ukončeném kojení, kdy je hmotnost stabilizována a hormony v rovnováze. Tímto typem zákroku také nelze korigovat strie, i když lze se jich v  dolní části břicha zbavit. Mohou se totiž nalézat na oblasti kůže, která je přebytečná, čímž dojde k jejich úplnému odstranění.

Pro všechny, kteří chtějí odstranit přebytečnou kůži na břiše. Samotná abdominoplastika však klientům nepomůže při hubnutí, snížení tuku, ale zbavuje těla přebytečné kůže chirurgicky. Samotný zákrok trvá kolem 90 minut.

Objednat se na konzultaci

MOŽNOSTI ABDOMINOPLASTIKY

Každé bříško klientů je jiné, proto ke každému přistupujeme individuálně.  V základu existují dva druhy abdominoplastiky. Vhodnost zákroku a jeho rozsah posoudí při setkání plastický chirurg a doporučí individuálně nejlepší postup. Nejedná se o situaci, kdy jedna z technik je lepší než druhá, ale spíše o vhodnost a nutnost rozsahu operace u konkrétního klienta.
 
Výsledkem je vždy co nejefektivnější odstranění nadbytečné tkáně a hladší břicho bez povislé kůže.

První z nich je takzvaná miniabdominoplastika neboli částečná plastika břicha. Ta je vhodná pro případy, kdy je povolená kůže pouze v dolní části břicha. V tomto případě je zákrok rychlejší a méně náročný, řez kratší a rekonvalescence bývá rychlejší. Na začátku zákroku lze pomocí liposukce odsát přebytečný tuk v oblasti břicha a event. i boků (madel lásky). Po tomto typu plastiky sahají především klientky po porodu, které mají štíhlejší postavu, avšak zůstává povislé spodní bříško.

Druhým řešením je klasická abdominoplastika, která řeší břicho v celém rozsahu. V tomto případě se odstraňuje větší množství tkáně a je nutné vytvořit nový otvor pro pupík. Při tomto druhu plastické operace břicha tedy zůstávají dvě jizvy – v dolní části břicha a kolem pupíku. Stejně jako při předchozím zákroku, i tady lze před samotnou plastikou provést liposukci břicha a boků. Během tvorby nové siluety břícha lze event. provéz úpravu distázy (sešít rozestup přímých břišních svalů), které vytvoří pevnější břišní stěnu.

 

Popis operace

PŘÍPRAVA

V případě, že se rozhodnete u nás podstoupit tento zákrok, je nutné objednat se na konzultaci s plastickým chirurgem, který v první řadě zhodnotí vhodnost tohoto zákroku. Během konzultace probere s klientem jeho očekávání, zdravotní i psychický stav, předcházející operace, ale také proběhlá či plánovaná těhotenství či změny hmotnosti. Důležitým aspektem je také životospráva klienta, stav kůže a břišní stěny. Lékař při rozhovoru také zváží rozsah operace a pomocí kresby pomůže klientovi představit si množství odebírané tkáně.

Důležité je seznámit lékaře podrobně se svým zdravotním stavem. Součástí přípravy na samotný zákrok je důkladné předoperační vyšetření, včetně odběru krve a moči. V případě potřeby je vhodné podstoupit dodatečné vyšetření specialistou podle zdravotního stavu klienta.

PRŮBĚH ZÁKROKU

Prvním krokem plastické operace břicha je anestezie. Její konkrétní druh je vybrán po konzultaci anesteziologa a chirurga na základě předoperačního vyšetření a rozsahu zákroku. Abdominoplastika je vždy prováděna v celkové anestezii. Po sterilním zakrytí operačního pole a jeho desinfekci se přistupuje k samotné plastice břicha podle předem připraveného nákresu na kůži. Pokud je v plánu také liposukce, provádí se zpravidla ještě před samotnou plastikou, kdy se kanyly zavádí v místech, která se budou odstraňovat při následné abdominoplastice.

Kompletní neboli úplná abdominoplastika vyžaduje horizontálně orientovaný řez v dolní části břicha. Samotný tvar a délka řezu je určena především množstvím přebývající kůže. Pro odstranění nadbytku kůže v horní části břicha se vede druhý řez – okolo pupíku. V případě diastázy se rozestouplé svaly sešijí. Operace nemění kvalitu a elasticitu kůže.

Miniabdominoplastika je časově i technicky méně náročná. Incize je v tomto případě o něco kratší, ale také umístěna těsně v dolní části břicha tak, aby byla skryta pod spodním prádlem. Ve většině případů není tak dlouhá, jako u kompletní plastiky. V posledním kroku se kůže a jednotlivé podkožní vrstvy sešijí a zavedou se drény.

 

POZÁKROKOVÁ PÉČE

Plastická operace břicha je vzhledem k rozsáhlosti a náročnosti operace vedena v kompletní anestezii. To má vliv samozřejmě také na rekonvalescenci klienta. Po probuzení se může cítit malátný, unavený nebo pociťovat nevolnost a závratě. Tento vcelku běžný stav postupně odezní. Ve většině případů se klientovi podávají také antibiotika, které předcházejí rozvoji jakékoli infekce.

Po zákroku je nutná minimálně jednodenní hospitalizace, kdy je nutný naprostý klidový režim, lékařský dohled a elastická bandáž nebo břišní pás. Po stabilizaci zdravotního stavu a odstranění zavedených drénů je klient propuštěn do domácí péče pod podmínkou klidového režimu a neustálého nošení kompresní prádla (po dobu 6 - 8 týdnů). 

Aby došlo k co nejlepšímu zhojení jizev a také vnitřních struktur včetně sešitých svalů, je nutné dodržovat klidový režim alespoň dva týdny. Poté je možné se, v případě sedavého zaměstnání, vrátit do práce. Po celu dobu je nutné jizvy nezatěžovat, nezvedat těžká břemena či se nepřemáhat. Pro podporu hojení a zrychlení rekonvalescence je vhodné provádět tlakové masáže a pečovat o jizvy k tomu určenými kosmetickými produkty. Kompresní prádlo je nutné nosit po dobu 6 - 8 týdnů, přičemž doporučujeme jej nadále používat alespoň v průběhu dne či během větší zátěže.

DLOUHODOBÁ PÉČE

Pokud klient pečuje důkladně o jizvu a dodržuje doporučení lékaře, může se plně vrátit do svého režimu přibližně po 6 - 8 týdnech. Jizva v dolní části břicha je často velice namáhána, její hojení tedy trvá většinou o něco déle než například té kolem pupíku. K vyblednutí dochází velice individuálně, většinou během 3 až 6 měsíců. V tomto období lze také vidět finální efekt zákroku.

Následná péče by měla zahrnovat masáže, péči o jizvu i hydrataci a vhodnou péči o celé břicho. Aby nedošlo ke zvýšené nebo nerovnoměrné pigmentaci jizev, nedoporučujeme pobyt na slunci alespoň 6 měsíců a poté používat vhodný krém s UV faktorem SPF 50+ na celé břicho. Jizvu je vhodné skrývat pod oblečením či plavkami alespoň šest měsíců od zákroku, následně používat krém s vysokým UV faktorem. Po dobu 6 - 8 týdnů po operaci (po dobu hojení) se vyvarujte pobytu v sauně a návštěvě solária popř. silových tréninků.

Samotné hojení a rekonvalescence je silně individuální, ale lze jí pomoci správnou péčí, dodržováním instrukcí lékaře, vhodnou úpravou jídelníčku, ale také například laserovým ošetřením vzniklých jizev.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Jsou jizvy viditelné?

Řez pro plastickou operaci břicha se provádí co nejníže v dolní části břicha, jizva je tedy následně skryta spodním prádlem nebo plavkami. Druhý řez, okolo pupíku.

Jak poznám, že jsem vhodný kandidát na abdominoplastiku?

Zda je pro klienta tento zákrok tím pravým pro řešení jeho problému posoudí plastický chirurg při schůzce a vyšetření. Obecně lze však říci, že nejvhodnějším kandidátem je klient se stabilní hmotností BMI index nepřevažuje 32, zdravým životním stylem, který zaručuje optimální hmotnost i do budoucna, povolená břišní stěna a převislá kůže, která často může způsobovat také kožní problémy. 

Můžeme na zákrok použít zdravotní pojištění?

Oprávněné důvody pro úhradu operace z veřejného zdravotnictví bývají vícečetná těhotenství spojená s operací břišní kýly nebo rozestup svalů. Operaci může indikovat praktický lékař, vždy ale bude schvalována revizním lékařem pojišťovny. Zákrok na pojišťovnu je po schválení možný pouze ve velkých, fakultních nemocnicích.

Objednat se na konzultaci

Ceník

ZákrokCena odPoznámka
Abdominoplastika49 900 Kč
Abdominoplastika + sešití diastásy56 900 Kč
Abdominoplastika + liposukce břicha nebo boků

60 900 Kč
Abdominoplastika + liposukce břicha a boků
70 900 Kč
Miniabdominoplastika39 900 Kč
Miniabdomino + liposukce boků nebo břicha
50 900 Kč
Miniabdomino + liposukce boků a břicha 61 900 Kč

My Best Care s.r.o.

Beroun
Talichova 825
266 01 Beroun

+420 792 300 409

Praha - Stodůlky
Suchý vršek 2122/33
158 00 Praha – Stodůlky

+420 737 733 756

Praha - Vysočany
Sokolovská 810/304,
190 00 Praha 9-Vysočany

+420 737 002 200

Mladá Boleslav
Palackého 267/9
293 01 Ml. Boleslav

+420 733 273 850
IČ: 03334210
DIČ: CZ03334210
 

Společnost My Best Care s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C vložka č. 230348.

Zákroky prováděné na našem pracovišti nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

Bankovní spojení:
2400653544/ 2010
CZK účet ve Fio Bance

 

Zákroky v celkové anestezii jsou prováděny společností My Best Care plastická chirurgie s. r. o., Sokolovská 810/304, Vysočany, 190 00 Praha

IČO: 17860725, Spisová značka C 377980/MSPH Městský soud v Praze.

Naše zásady používání cookiesZásady ochrany osobních údajůVšeobecné obchodní podmínky

Sociální sítě

Otevírací doba

Beroun
PO-PÁ: 08:00 – 19:00
SO: Dle objednání

Praha - Stodůlky
PO: 08:30 – 18:00
ÚT: 13:00 – 20:00
ST: 08:30 – 15:00
ČT: 08:30 – 19:00
PÁ: 08:30 – 19:00

Praha - Vysočany
PO: 08:00 – 18:00
ÚT: 08:00 – 17:00
ST: 08:00 – 18:00
ČT: 08:00 – 17:00
PÁ: 08:00 – 15:00

Mladá Boleslav
PO: 08:00 - 18:00
ÚT: 08:00 - 18:00
ST: 08:00 - 18:00
ČT: 08:00 – 18:00
PÁ: 08:00 - 18:00
SO, NE: Dle objednání.

Ceník

Videa

Volné pozice

Copyright © 2018 - 2024 My Best Care s.r.o. coded & developed by
Greatex
searchclosehomebarschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram