Podívejte se na naše AKČNÍ CENY! SLEVA - 1. 000 na zvětšení a modelaci rtů!
ZJISTIT VÍCE
My BestCare
AkcePoukazyLastminute
AkcePoukazyLastminute
PoukazyAkce

Modelace prsou

Plastická operace prsou je jednou z nejčastějších procedur plastické chirurgie. Díky operaci docílíte vysněného vzhledu poprsí, které např. vlivem kojení, nemoci, úrazu nebo zhubnutí změnilo svůj tvar či velikost. 
Plastická operace dokáže sjednotit velikost a tvar v případě asymetrie, dodat ztracený objem nebo naopak zmenšit velikost.  

Podle toho jakého výsledku chcete dosáhnout se přistupuje k jednotlivým zákrokům – zmenšení prsou (mammaredukce nebo redukční mammaplastika), modelace prsou (mastopexie) s možností výplně vlastním tukem (autoaugmentace nebo lipofilling) či implantátem (augmentace) nebo odstranění či výměna (reaugmentace) implantátu.

Objednat se na konzultaci ZDARMA

ZMENŠENÍ PRSOU

Zmenšení prsou neboli mammaredukce, je procedura zahrnující odstranění přebytečné tkáně, především tuku, v oblasti prsou. Cílem je dosažení přirozené proporce prsů vzhledem k tělu a omezení diskomfortu v případě nadměrně velikých prsou.

Jejich větší objem způsobuje u celé řady žen problémy při sportování a kvůli velikému kontaktu pokožky se v těchto partiích tvoří vyrážky, ekzémy či jiné kožní problémy. Hmotnost může být problematická i pro samotné poprsí, které se tak deformuje a vlivem gravitace s věkem ještě více klesá. Po zmenšení velikosti prsou, tak dochází nejen k lepšení životního komfortu, ale také snížení psychického stresu.

Příčin výrazně velikého objemu poprsí je celá řada. Genetické predispozice, změny v těhotenství či v průběhu kojení. V případě extrémních případů to bývají hormonální dysbalance či speciální hormonální léčba, metabolické poruchy nebo výrazné navýšení hmotnosti.

V průběhu mammaredukce lze také současně provést modelaci prsou, která dokáže navrátit mladistvý a plný vzhled.

MODELACE PRSOU

Přestože tvar i velikost prsou může být v mládí naprosto vyhovující, v průběhu let a vlivem celé řady faktorů se mohou proměnit. Tento fakt může vnímat mnoho žen velice negativně a způsobovat jim i psychické potíže. Gravitace působí na naše tělo během celého života bez výjimek a prsa vzhledem k jejich struktuře a anatomii jsou jedny z prvních orgánů, na kterých jsou změny patrné. Časté či extrémní kolísání tělesné hmotnosti, těhotenství a kojení mohou být dalšími negativními faktory, které samotný proces ještě urychlí. Pokud jsou prsa povislá, výrazně nesymetrická či ztratila naprosto svůj objem, avšak klient touží po přirozeném a mladistvém vzhledu, bez zvětšování objemu, je možné se vydat cestou modelace prsou, mastopexie.

Rozsah modelace prsou se stanovuje po dohodě klienta s plastickým chirurgem na základě míry poklesu, takzvané ptózy, prsou.

Modelací prsou lze získat pevnější dekolt, ale bez zvětšení jeho objemu. Pokud klient touží také po větší velikosti, lze zvolit jeden z nejoblíbenějších zákroků z oblasti plastické chirurgie zvětšení prsou pomocí implantátů - augmentace. Častou příčinou pro podstoupení augmentace nemusí být pouze malá prsa, ale také jejich asymetrie či nedostatečný objem. K tomu může dojít především po drastické změně váhy či po těhotenství a kojení.

Objednat se na konzultaci ZDARMA

Jizvy

Nejšetřrnějším a nejméně často voleným řešením je technika, kdy po plastické operaci zůstává jizva pouze kolem dvorce. Této technice se říká periareolární mammaplastika (periareolar mammaplasty, dougnat mammaplasty). Nejčastějí na našem pracovišti volí lékaři jizvu ve tvaru "lízátka" ( jizva kolem dvorce a od dvorce po prsu dolů až k podprsní rýze). 

Tato technika se nazývá vertikální mammaplastika (vertical scar mammaplasty, single scar mammaplasty, lollipop mammaplasty). Velice dobře se hojí.  Klasická technika je jizva ve tvaru kotvy nebo obráceného písmene T (inverted T mammaplasty, anchor scar mammaplasty). Tato technika je schopna vyřešit nejrozsáhlejší pokles prsů. Vždy se snažíme vybrat takový typ operace, který je nejvíce šetrný pro individuální potřeby klientky.

Cesta k vysněnému poprsí začíná konzultací s plastickým chirurgem. Rozsah modelace prsou se stanovuje po dohodě klienta s plastickým chirurgem na základě míry poklesu, takzvané ptózy, prsou.  Během ní vám lékař vysvětlí postup operace, ale také výhody a nevýhody jednotlivých technik, zodpoví veškeré dotazy a nabídne rozličné typy implantátů, které si na vlastní kůži klient také vyzkouší. Ve speciální podprsence lze měnit vybrané implantáty, čímž je možné otestovat zvolené velikosti a tvary a vybrat ten nejvhodnější, který splní všechna očekávání. 

Popis operace

V případě, že se rozhodnete u nás podstoupit tento zákrok, je nutné objednat se na konzultaci s plastickým chirurgem, který v první řadě zhodnotí vhodnost tohoto zákroku. Během konzultace probere s klientem jeho očekávání, zdravotní i psychický stav, předcházející operace, ale také proběhlá či plánovaná těhotenství či změny hmotnosti. Důležitým aspektem je také životospráva klienta, stav kůže a břišní stěny. Lékař při rozhovoru také zváží rozsah operace a pomocí kresby pomůže klientovi představit si množství odebírané tkáně.

Důležité je seznámit lékaře podrobně se svým zdravotním stavem. Součástí přípravy na samotný zákrok je důkladné předoperační vyšetření, včetně odběru krve a moči. V případě potřeby je vhodné podstoupit dodatečné vyšetření specialistou podle zdravotního stavu klienta.

PRŮBĚH ZÁKROKU

Průběh zákroku se liší podle typu operace a způsobu přístupu, který zvolí chirurg dle operace a anatomické konstituce klienta.

ANESTEZIE

Prvním krokem plastické operace je anestezie. Její konkrétní druh je vybrán po konzultaci anesteziologa a chirurga na základě předoperačního vyšetření a typu zákroku. U všech typů těchto zákroků je klient v celkové anestezii.

PŘÍPRAVA

Po sterilním zakrytí operačního pole a jeho desinfekci se přistupuje k samotné incizi. Způsob přístupu se odvíjí od typu zákroku.

INCIZE A NÁSLEDNÝ POSTUP

Při zákroku vedoucímu ke zmenšení prsou se provádí incize nejčastěji okolo dvorce, následně kolmo dolů a horizontálně v rýze pod prsy. Výsledný tvar jizvy připomíná obrácené písmeno T. Poté se odstraní přebytečná prsní tkáň, posune se dvorec a bradavka do výsledné pozice a odstraní se přebytečná kůže, je-li to třeba. Rána se sešije po jednotlivých vrstvách vstřebatelnými nitěmi, které není třeba pak odstraňovat.

V případě modelace prsou je několik možností přístupů a technik, které se vybírají přímo na míru klienta a potřeb zákroku. Nejdůležitějším parametrem je velikost a váha prsou, míra ptózy a také požadovaný výsledek. V případě mírného poklesu se provádí incize okolo dvorce, takzvaný periareoální přístup, kdy se kůže bez podkožních tkání pouze posune nahoru. Pokud je nutné odstranění větší části tkáně, přistupuje se k periareoální incizi spolu s vertikálním řezem směrem od dvorce dolů k podprsní rýze. Tomuto typu řezu se pro jeho tvar také někdy říká lízátko. V případě výrazného poklesu se řez rozšíří i horizontálně v podprsní rýze, čímž vznikne jizva ve tvaru písmene T, takzvaná kotva. Následně se posune dvorec a bradavka do výsledné pozice směrem vzhůru. Podkožní tkáně jsou zvednuty a přetvarovány, aby se zlepšila kontura a pevnost prsou. V případě zvětšeného dvorce, ke kterému také vlivem ptózy může dojít, je jeho velikost redukována ořezem na jeho obvodu. Přebytečná kůže prsou se odstraní, čímž se kompenzuje ztráta elasticity. Po finální modelaci a odstranění veškerých přebytečných tkání se kůže vypne a sešijí se jednotlivé vrstvy tkání, tak aby podpořily nový tvar prsou.

 

REKONVALESCENCE

Po všech zákrocích, které zahrnují celkovou anestezii, se cítí klient unaven, vyčerpán a může pociťovat nevolnost. Podle druhu operace jsou možné větší či menší bolesti v oblasti prsou i místě incizí. V oblasti prsou jsou také běžné podlitiny a otoky. Pro jejich eliminaci se často zavádí drén, malá tenká hadička umístěná pod kůži, jejímž úkolem je odvádět přebytečnou tekutinu a krev, které se mohou v místě operace shromažďovat.

Po dokončení operace jsou rány překryty sterilním obvazem. Ten je následně vyměněn za elastický obvaz nebo podpůrnou podprsenku. Během pár dnů po operaci je klient domů propuštěn s doporučením, jak pečovat o jizvy a samotná prsa. Nutné je také eliminovat fyzickou zátěž, především zdvihání těžkých břemen. Většina ran je šita vstřebatelnými stehy, které se samy rozpadnou. V případě klasického šití je nutné, aby se klient přibližně za týden dostavil na jejich odstranění. Po tuto dobu je nesmírně důležité, aby byla dodržována veškerá doporučení lékaře. V opačném případě by mohlo dojít k negativnímu efektu na samotný výsledný efekt operace.

Samotná rekonvalescence však trvá delší dobu. Je vhodné se vyhnout větší fyzické aktivitě a zvedání předmětů několik týdnů, aby došlo ke správnému zahojení veškerých tkání. Podle vykonávané profese je také doporučené odložit návrat do zaměstnání až na dobu za dva až tři týdny. V rámci pooperační péče je také možné podpořit hojení vhodnými přípravky či krémy. Sportovní aktivitu nedoporučuje po dobu alespoň dvou měsíců. Po celou tuto dobu jsou nutné pravidelné kontroly, během kterých lékař prohlédne jizvy a případné otoky či možné kapsuly.

Během své pooperační péče je důležité správně pečovat o pokožku a vyživovat ji vhodnými krémy a gely. Tím nedojde k přesušení a ztrátě elasticity, která by mohla způsobit vznik strií, prasklinek či podrážděných míst. Také samotná jizva potřebuje náležitou péči. Několik týdnů bude narůžovělá a tuhá na dotek. Postupně začne blednou a změkčovat se. Pro její nejlepší zhojení opět používejte k tomu určené krémy a gely, kterými ji jemně masírujte, aby došlo k jejímu lehkému prokrvení. Několik týdnů po operace je také nutné vyhnout se slunečnímu záření, včetně opalování v soláriu. V případě jakýchkoli zatvrdlin, změně tvaru prsou, tvorbě koloidních jizev či jiných komplikací je nutné okamžitě vyhledat lékaře.

Výsledný vzhled poprsí i samotných jizev je viditelný přibližně po třech měsících od zákroku. Tento efekt je již dlouhodobý, avšak samozřejmě nelze nikdy vyloučit vliv gravitace.

 

DLOUHODOBÁ PÉČE

Stejně jako v případě neoperovaných prsou je důležitá dlouhodobá a kvalitní péče o pokožku. Díky ní lze zlepšit či obnovit její pružnost a elasticitu. Důležitá je správná hydratace a výživa vhodně zvolenými produkty.

Po jakékoli z plastických operací prsou je velice důležitá pravidelná kontrola lékařem, v ideálním případě jedenkrát za rok. Především jako prevence vzniku komplikací ve formě kapsul či jiných zatvrdlin. Klient by měl navštívit svého lékaře také v případě jakéhokoli diskomfortu či změny tvaru prsou, ale také při prudkém nárazu či autonehodě.

Jizvy, které nejsou zakryty oblečením, je vhodné chránit před sluncem vhodným krémem s UV faktorem.

 

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Jak dlouho trvá zákrok?

Délka samotné operace trvá podle jejího typu i samotného stavu prsou. Převážně se pohybují mezi 1–4 hodinami.

Jak dlouho musím nosit speciální podprsenku?

U většiny zákroků týkajících se prsou, je nutné podpořit hojení speciálním spodním prádlem. Elastickou, kompresní podprsenkou. Ta se doporučuje nosit alespoň čtyři měsíce po zákroku, aby ulevila namáhaným tkáním a jizvám. Následně doporučujeme podprsenky vhodné právě podle typu zákroku a velikosti prsou. Tyto kompresní není nutné dále nosit, pouze v případě extrémní fyzické zátěže.

Má plastická operace prsou vliv na kojení?

Každý zásah do oblasti prsou sebou nese potenciální riziko znemožnění nebo zkomplikování kojení. Záleží ale také na typu operace a u augmentace také na způsobu uložení implantátů a typu incize. V případě uložení implantátů pod sval a přístupu z podprsní rýhy je riziko nejmenší. Při perialeolární incizi je riziko poškození mlékovodu vyšší. Záleží však na konkrétním případu a je nutné jej probrat přímo s ošetřujícím lékařem.

Jsou viditelné jizvy po plastické operaci?

Každý ze zásahů zanechá v různých oblastech prsou jizvy. Záleží samozřejmě na domluveném postupu klienta s plastickým chirurgem. Ten zvolí na základě typu zákroku a tělesné konstituce nejvhodnější přístup, aby jizvy byly co nejméně patrné. Většinou jsou skryty pod oblečením, v podprsence či plavkách. Během několika měsíců po zákroku jizvy zblednou a zmenší se. Při vhodně zvolené péči a například ošetření laserem mohou být takřka neviditelné.

Od kolika let je možné podstoupit plastickou operaci prsou?

Všechny plastické operace bez medicinálního důvodu jsou možné od 18 let. Avšak doporučujeme, vzhledem ke stále probíhajícímu růstu a vývoji prsou v tomto věku, vyčkat alespoň do 20 let.

Jsou operace prsou hrazeny zdravotní pojišťovnou? Kolik zákroky stojí?

Oprávněné důvody pro úhradu operace z veřejného zdravotnictví jsou různá, ale vždy podléhají doporučení odborného lékař a bude schvalována revizním lékařem pojišťovny. Zákrok na pojišťovnu je po schválení možný pouze ve velkých, fakultních nemocnicích.

Objednat se na konzultaci ZDARMA

Ceník

Zákroky lze platit v hotovosti nebo platební kartou. Na úhradu plastických operací můžete použít také naše dárkové poukazy. Využít můžete i výhodné financování pomoců úvěru od našich partnerů.
Zjistit více o financování
ZákrokCena odPoznámka
Konzultace jedné plastické operace 30 min vč. on-line varianty
Konzultace operací poprsí ZDARMA
590 KčKonzultace ZDARMA, pokud je proveden placený výkon
Augmentace poprsíod 39 900 KčNezahrnuje cenu silikonového implantátu
Silikonový implantátod 32 900 Kč
Modelace a augmentace poprsíod 64 900 KčNezahrnuje cenu silikonového implantátu
Reaugmentace poprsíod 54 900 KčNezahrnuje cenu silikonového implantátu
Mommy makeoverCena bude stanovena na konzultaci

My Best Care s.r.o.

Beroun
Talichova 825
266 01 Beroun

+420 792 300 409

Praha - Stodůlky
Suchý vršek 2122/33
158 00 Praha – Stodůlky

+420 737 733 756

Praha - Vysočany
Sokolovská 810/304,
190 00 Praha 9-Vysočany

+420 731 370 844

Mladá Boleslav
Palackého 267/9
293 01 Ml. Boleslav

+420 733 273 850
IČ: 03334210
DIČ: CZ03334210
 

Společnost My Best Care s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C vložka č. 230348.

Zákroky prováděné na našem pracovišti nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

Bankovní spojení:
2400653544/ 2010
CZK účet ve Fio Bance

 

Naše zásady používání cookiesZásady ochrany osobních údajůVšeobecné obchodní podmínky

Sociální sítě

Otevírací doba

Beroun
PO-PÁ: 08:00 – 19:00
SO: Dle objednání

Praha - Stodůlky
PO: 08:30 – 18:00
ÚT: 13:00 – 20:00
ST: 08:30 – 15:00
ČT: 08:30 – 19:00
PÁ: 08:30 – 19:00

Praha - Vysočany
PO: 08:00 – 18:00
ÚT: 08:00 – 17:00
ST: 08:00 – 18:00
ČT: 08:00 – 17:00
PÁ: 08:00 – 15:00

Mladá Boleslav
PO: 08:00 - 18:00
ÚT: 08:00 - 18:00
ST: 08:00 - 18:00
ČT: 08:00 – 18:00
PÁ: 08:00 - 18:00
SO, NE: Dle objednání.

Ceník

Videa

Volné pozice

Copyright © 2018 - 2023 My Best Care s.r.o. coded & developed by
Greatex
searchclosehomebarschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram