Liposukce 

Velmi oblíbený zákrok je liposukce neboli odsátí tuku. Provádíme liposukci v lokální i celkové anestezii. Pokud Vás od křivek snů dělí pouze několik kilogramů tuku v určité oblasti, může přírodě trochu pomoci pomocí liposukce. Tento chirurgický zákrok se řadí mezi invazivní estetická ošetření. Během něj je možné pomocí speciálních kanyl narušit a odsát tukové buňky v podkoží. 

Liposukci provádí vždy pouze renomovaný plastický chirurg. Zákrok tumescentní liposukce řeší řadu problematických partií, které klasickým zhubnutím nejdou již zformovat, a tak je nutné přistoupit k jejich úpravě pomocí estetické medicíny. Klient pak může odejít domů bez nutnosti hospitalizace. 

Liposukce v celkové anestezii provádíme na pobočce: Praha 9

Liposukce v lokální anestezii provádíme na pobočkách: Praha 9, Praha 5, Mladá Boleslav a Beroun

Nyní liposukce v lokální anestezii s dárkem v hodnotě 2.000 Kč. Více na AKCE

Objednejte se Objednejte se ON-LINE

Koupit poukaz

Formuje postavu pomocí léty prověřené techniky

Lze aplikovat na řadu problematických partií

Liposukce v lokální anestezii probíhá ambulantně bez nutnosti hospitalizace

Rychlá rekonvalescence s minimálním omezením

Co přesně je liposukce?

Liposukce odstraňuje přebytečný tuk z velkého množství partií, ať už se jedná o boky, břicho a podbřišek, stehna, lýtka nebo hýždě. Liposukce jde aplikovat také na ruce, podbradek, zátylek nebo oblasti kolem kotníků. Vždy záleží na konzultaci s odborníkem, který posoudí, zda je partie pro tuto metodu vhodná a zda pro zákrok neexistuje kontraindikace.

Přestože je liposukce trvalého rázu, nenahrazuje však v žádném případě hubnutí. Není totiž řešením problému přibírání na váze, a v případě opětovného přibírání se tuk bude ukládat v jiných oblastech. V případě vytahané kůže po radikálním zhubnutí nebo vrásek způsobených stárnutím pokožky také není tento zákrok řešením. Nadbytek kůže, například na břiše, vyřeší pouze plastika, v tomto případě abdominoplastika. Pokud pod přebytečnou kůží se nachází tukový polštář, lze jej při kombinovaném zákroku plastiky a liposukce také odstranit. Jedním z možných zákroků, které lze spojit s liposukcí, je například autoaugmentace, tedy zvětšení prsou pomocí vlastního tuku. Ten se po odsátí přečistí a upraví a pomocí speciálních kanyl opět vstříkne do oblasti prsou, které lze tímto způsobem přirozeně modelovat bez použití implantátů. Není neobvyklé při liposukci také provést např. abdominoplastikou, facelift, augmentací.

Častým omylem je zaměňování liposukce a lipolýzy. 
Liposukce je vhodná pro muže i ženy, záleží především na konstituci, kvalitě a pružnosti pokožky a rozložení tukové vrstvy např. takzvaný viscerální tuk není možné žádným způsobem liposukce odstranit.
V případě tumescentní liposukce se během samotného výkonu do tukové vrstvy v podkoží vpraví speciální roztok, ten se pak společné s tukovými buňkami odsává kanylou, která je zavedena do podkoží skrz malé řezy. Tato kanyla je následně napojena na podtlak, aby mohlo dojít k odsávání. 

Odsátí tukových buněk je trvalé a k výslednému efektu dojde postupně, kdy se podkožní vrstvy ztenčují. Jak důkladně dojde ke smrštění a jaký bude celkový efekt má vliv také samotná tuková vrstva. 

Oblasti vhodné k odsátí tuku

Kromě boků, pasu a břicha jsou vhodnou oblastí pro odsátí také hýždě a vnitřní a vnější stehna. Při zamýšlené liposukci hýždí je nutné, aby klient měl pevné podkoží a svalovinu, aby nedošlo k jejich poklesu. Především v případě vnitřní strany výše zmíněných stehen je důvodem k odstranění tuku nejen kosmetický efekt, ale také nepříjemné tření mezi stehny, které často vede až k podráždění pokožky či ekzémům. 

Zpevnění kůže po liposukci

Po zhojení otoků a jizev je možné pro větší efekt liposukce podstoupit ošetření kůže, které vede k jejímu zpevnění, zjemnění, zvýšení elasticity a také vyhlazení povrchu. Další možností, jak ještě více zregenerovat pokožku po liposukci a zvýšit tak její účinek je laserové ošetření. Pomocí sondy vyzařující jemné laserové paprsky je osvícena pokožka v miniaturních bodech na svém povrchu, bez zasažení a poškození hlubších vrstev. Tímto neinvazivním zákrokem lze zjemnit viditelnost jizev, vyhladit jemné vrásky, omladit pokožku, odstranit vzniklé pigmentace a vyrovnat případné nerovnosti.

Rekonvalescence

Po anestezii se klient může cítit unavený, malátný a pociťovat nevolnost. V oblastech, kde došlo k odsávání tuku může cítit mírné bolesti, nepříjemné pocity či pnutí. V těchto ohledech velice pomáhá právě kompresní bandáž, kterou je nutné nosit po dobu 6 týdnů. Tato pomůcka funguje jako tlaková masáž, jejímž cílem je podpora regenerace podkožních tkání, správné zhojení a formování nových kontur těla. Není tedy vhodné ji sundávat kromě doby nezbytně nutné například pro hygienu.

Po jednodenní hospitalizaci klient odchází domů, kde je doporučen klidový režim, aby se zamezilo vzniku otoků, hematomů či špatného zhojení podkožních vrstev. Přibližně za tři dny je možná běžná sprcha a po 5 dnech fyzicky nenáročná práce. Během týdne až deseti dnů je nutné, aby se klient dostavil na kontrolu, během které jsou také odstraněny stehy. V následujících měsících nedoporučujeme, aby klient vystavoval danou oblast nadměrnému slunečnímu záření a předešel tak nerovnoměrné či zvýšené pigmentaci. Další kontrola u lékaře probíhá přibližně 4–6 týdnů po operaci.

Přestože je efekt liposukce viditelný krátce po zákroku, kdy opadne případný otok, finální výsledek lze vidět až po třech měsících, kdy jsou tkáně dostatečně zhojené. V tuto chvíli také probíhá poslední kontrola lékařem. Ten také zhodnotí výsledný efekt, který závisí na celkové konstituci klienta, skladbě podkožních vrstev, kvalitě pokožky, ale také pooperačním průběhu a důkladné rekonvalescenci.

Dlouhodobá péče

Po odsátí tuku se klient během několika týdnů může vrátit do svého standardního režimu. Není nutné nasadit speciální diety, ale je samozřejmě vhodné, aby byl dodržovány zdravé stravovací návyky. Pokud tomu nebylo před liposukcí, je více než doporučováno, aby klient zvážil své stravování a případně jej upravil. Liposukce nezaručuje, že není možné už nikdy přibrat na váze. Zbylé tukové buňky se mohou zvětšovat nebo se tuková zrna mohou hromadit na jiných partiích. Takto nabranou hmotnost je obtížnější zhubnout běžnými metodami, jako je sport či úprava stravy.

Začervenání jizev, způsobených jednotlivými incizemi pro zavedení kanyly, se zmírňuje během prvních šesti měsíců. Následně se postupně hojí a stávají se méně viditelnými. Po celou dobu je však nutné je chránit před přímým slunečním zářením, ať už oblečením nebo ochranným krémem s vysokým UV faktorem SPF50+.

Po poslední kontrole ve třech měsících od zákroku je v případě absence komplikací či otoků možné opět sportovat podle klientových zvyklostí. Přiměřená fyzická aktivita podporuje výsledný efekt. Také vhodná péče kosmetickými produkty s jemnou masáží podporuje hojení, ale také elasticitu a pěstěný vzhled pokožky.

Postup operace

Příprava

Zákroku předchází konzultace s odborníkem, který vyloučí možné kontraindikace zákroku a vysvětlí celý postup zákroku.   

 

Aplikace

Liposukce v lokální anestezii je velmi šetrnou metodou, během které se odsávaná tkáň napustí speciálním roztokem. Ten uvolní tukové buňky a ty se následně odsají pomocí vibrační kanyly, která je tenká a zanechává minimální jizvičky. Tento druh liposukce většinou trvá zhruba hodinu. Po této době lékař nasadí na ošetřenou partii kompresní prádlo. Prádlo je nutné nosit neustále (i v noci) po dobu 4 týdnů. Odkládá se pouze při osobní hygieně. Pro dobrý výsledek se doporučuje nosit prádlo ještě 1-2 měsíce, zejména při zátěži a pohybu. 

Prvním krokem liposukce v celkové anestezii je samotná anestezie. Její konkrétní druh je vybrán po konzultaci anesteziologa a chirurga na základě předoperačního vyšetření a typu zákroku. U většiny typů těchto zákroků je klient v celkové anestezii.

Incize a následný postup

Nejprve se provedou malé incize, které budou sloužit jako vstup pro kanylu. V případě tumescentní liposukce se začne vstřikovat speciální roztok do podkoží, který usnadní samotné odsávání a zmírní možné krvácení. Poté se do řezů zavede tenká kanyla, aby se uvolnil přebytečný tuk pomocí kontrolovaného pohybu tam a zpět. 

Po odsátí zvoleného množství tuku se několik mm dlouhé ranky sešijí a je klient obléknut do kompresního oblečení vhodného na danou oblast, který pomáhá s eliminací otoků a hematomů, podporuje regeneraci tkání.

Pozákroková péče

Návrat k pohybovým aktivitám je možný s odstupem 3-4 týdnů. Poslední návštěva kliniky se většinou stanovuje na dobu tří měsíců od zákroku, kdy se zhodnotí dosažený efekt a lze naplánovat také ošetření dalších problematických partií.

Ceník liposukce 

Akce
Cena

Konzultace liposukce u odborného poradce: pobočky Praha 5, Beroun, Mladá Boleslav

ZDARMA ZDARMA

Konzultace liposukce u lékaře: pobočka Praha 9 (odečíta se z ceny provedeného zákroku)

590 Kč odečíta se z ceny provedeného zákroku 25 €

Malá oblast (podbradek)

17.500 Kč 729 EUR

Střední oblast (spodní břicho nebo paže)

24.900 Kč 1.039 EUR

Velká oblast (celé břicho, boky, vnejší stehna nebo vnitřní stehna + kolena)

32.500 Kč 1.349 EUR

Kombinace 2 oblastí v lokální anestezii (pouze malá + střední)

SLEVA 20 % SLEVA 20 %

Kombinace více oblastí najednou v celkové anestezii

SLEVA 20 % SLEVA 20 %

Ostatní partie

Dle konzultace Dle konzultace

Příplatek u liposukce v celkové anestezii (Microaire, 1 noc, strava, medikace, punčochy)

15.800 Kč 659 EUR

Příplatek u liposukce v analgosedaci (Microaire + analgosedace)

11.800 Kč 499 EUR

Příplatek za liposukční prádlo

1.290 - 2.290 Kč dle druhu prádla 55 - 95 EUR dle druhu prádla

ZÁLOHA NA TERMÍN LIPOSUKCE (odečítá se z ceny zákroku)

10.000 Kč 409 EUR

Termín zákroku je závazný a jeho zrušení je možné pouze ze závažných rodinných nebo zdravotních důvodů (vyžadujeme lékařské potvrzení)

Zákroky v lokální anestezii konzultujeme a operujeme na všech pobočkách: Praha 9 – Vysočany, Praha 5, Beroun a Mladá Boleslav.

Zákroky v celkové anestezii konzultujeme na všech pobočkách a operujeme na pobočce Praha 9 – Vysočany.

 

Akce

Liposukce v lokální anestezii s dárkem

Liposukce v lokální anestezii s dárkem

Dárek

Liposukce v lokální anestezii od 24.900 Kč + DÁREK v hodnotě 2.000 Kč

Účinné odstranění tukových buněk. Rychlá rekonvalescence – ke kancelářské práci se můžete vrátit již po 24 hodinách odpočinku. Liposukce je vhodná pro odstranění tuku z břicha, boků, stehen, paží, podbradku.

DÁREK!

voucher v hodnotě 2.000 Kč na dermatologické zákroky

Objednat se nyní

Akční nabídka je platná do 30.6.2024

Platí do: 30. 06. 2024

Lékaři

MUDr. Barbora Adamová
zobrazit detail

MUDr. Barbora Adamová

MUDr. Tomáš Paduch
zobrazit detail

MUDr. Tomáš Paduch

MUDr. Jiří Paděra
zobrazit detail

MUDr. Jiří Paděra

MUDr. Jakub Kníže
zobrazit detail

MUDr. Jakub Kníže

Zajímá Vás cena liposukce? Vyzkoušejte naši kalkulačku

  Lokální anestezie <span>0</span>Celková anestezie (Microaire + 1 noc, strava, medikace, punčochy)<span>15800</span>Analgosedace (Microaire + analgosedace)<span>11800</span>O výběru konkrétního typu anestezie rozhodne ošetřující lékař.

  Cena: 0


  osobních údajů

  Časté dotazy

  Zůstanou po liposukci nějaké jizvy?

  Umístění řezů je během operace pečlivě zvažováno, aby jejich případná viditelnost byla co nejmenší a byly tak co nejvíce skryty. Po několika měsících dojde k vyblednutí jizviček a následně k jejich mizení. Běžně nejsou postupem času prakticky patrné, jsou to jizvičky malých rozměrů, zhruba 3 mm.

  Jak dlouho po liposukci je oblast citlivá?

  Několik hodin po zákroku začne klient pociťovat mírné bolesti v ošetřené oblasti. Během následujících 24 hodin je dané místo nejcitlivější a bolest pak následně odeznívá. Míra bolesti a diskomfortu je velice subjektivní. Někteří klienti nepociťují žádné potíže, někteří je přirovnávají bolesti těla po veliké fyzické námaze.

  Jak dlouho trvá liposukce?

  Délka zákroku se odvíjí od konkrétního klienta a má na ni vliv mnoho faktorů. Především upravovaná oblast těla, způsob liposukce a také množství tuku v dané oblasti. Většina ošetření se pohybuje mezi 30 minutami a 2 hodinami.

  Co je potřeba podstoupit před liposukcí?

  Každý klient se zúčastní konzultace s lékařem, který posoudí, zda je zákrok pro klienta vhodný a seznámí ho s průběhem operace. Žádná zvláštní opatření nejsou potřeba. Každý klient získá také podrobné informace ohledně rekonvalescence.

  Lze touto metodou zhubnout?

  Klienti si nechávají odsát nejčastěji břicho, boky a stehna. Liposukcí lze ale redukovat tuk také na jiných partiích, jako jsou paže, vnitřní kolena, podbradek, zátylek nebo mužská prsa. Vhodnost partie posoudí během konzultace lékař.

  Jak dlouho trvá proces hojení?

  Proces hojení je individuální. K vykonávání lehké kancelářské práce je možné se vrátit za 6 – 7 dnů. Kompresní prádlo je nutné nosit 3 – 4 týdny.

  Zůstanou po zákroku nějaké jizvy?

  Metoda je velmi šetrná a operační řezy, které jsou potřeba pro zavedení odsávací kanyly, jsou minimální. Proto po zákroku jizvy nezůstávají. Klientovi mohou zůstat maximálně drobné jizvičky ve velikosti cca 3 mm.

  Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

   Objednat se na zákrok nebo konzultaci


   Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme

   Nebo

    Objednejte se ON-LINE

    On-line se můžete objednat na tyto zákroky: Aquapeeling, Chemický peeling, Laserová ošetření (frakční laser, laserová epilace, pigmentace), Bienpeel, Futera, Microneedling, Infuze s vitamínem C, konzultace operací horních očních víček a konzultace liposukce s medical specialistkou
    Objednejte se on-line

     Chcete se na cokoli zeptat?


     Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

     SOCIÁLNÍ SÍTĚ

     Sdílíme na instagramu