Odstranění vrásek botulo. přípravky

Trápí Vás vrásky na čele, mezi obočím a okolo očí? Jednou z metod, díky které Vám vrásky zmizí, je injekční aplikace botulo. přípravků. Tato metoda je spolehlivá a léty prověřená. Botulo. injekce se nejčastěji aplikují na čelo, na vrásku mezi obočím u kořene nosu tzv. mračivku (glabelu) a také okolo očí zejména u vnějších koutků. Váš obličej viditelně omládne a budete mít svěží a odpočatý vzhled. Spolehlivě nám pomáhají také tvarovat obličej a účinné jsou i na odstranění pocení.

Ošetření hlubších vrásek se často kombinuje s vyplněmi vrásek kyselinou hyaluronovou, což účinek obou látek znásobí a výrazně prodlouží.

Provádíme na všech našich pobočkách: Mladá Boleslav, Beroun, Praha 5 a Praha 9

Objednejte se Koupit poukaz

Efektivně odstraňuje viditelnost vrásek

 Pomáhá předcházet vzniku nových vrásek

 Opakovaná aplikace přináší prodloužení účinku

Navodí svěží, odpočatý vzhled

Princip působení účinné látky

Pro aplikaci se používá roztok učínné látky botulo. navíc ve velkém (až 1000 násobném) ředění, což znamená, že výsledná injekce je zcela bezpečná a prakticky není toxická. Účinek spočívá v tom, že po injekční aplikaci přímo do vrásky se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu, tím dojde v mimických svalech k požadovanému uvolnění a vyhlazení již vzniklé vrásky. Sval, který nedostane signál ke stažení, pak relaxuje, takže se případná nová vráska nemůže vytvořit. Botolo. přípravek je do pleti aplikován v nepatrném množství pomocí velmi tenké jehly. Plný účinek přichází postupně v průběhu dalších 3 – 7 (max. do 14 dnů). Výsledek přetrvává 4 – 9 měsíců. Účinek botulo. přípravku není trvalý, ale opakovanou aplikací se vrásky ke své původní hloubce nevrací, i když je účinná látka již vstřebána.

Nejčastěji ošetřované oblasti botulo. přípravky:

Mezi obočí – zbaví vás zamračeného výrazu, vrásky bývá často i zdvojená. Někdy u příliš hluboké vrásky kombinujeme ošetření s výplněmi kyselinou hyaluronovou.
Čelo – vyhladíme podlouhlé vrásky na čele.
Oční okolí – pomůžeme vám od vrásek okolo očí, také můžeme kombinovat s výplněmi kyselinou hyaluronovu.
Brada – často se aplikuje pro odstranění dolíčků na bradě, dojde k relaxaci svalu, tím nestahujeme bradu a tak nam ijekce pomůže o vyhlazení dolíčků.
Lip flip – jemná aplikace malého množství botulo. přípravku vede k plnějším rtům, kombinujeme s aplikací kyselinou hyaluronovu.
Žvýkací svaly (musculus masseter) – můžeme zúžit a zjemnit hranatý obličej a docílit tak atraktivního srdcovitého tvaru obličeje.
Neffertiti lifting – vede k prodloužení linie lícní kosti, pomáhá nám jemně konturovat obličej.
 

Popis aplikace

Příprava

Před aplikací není třeba žádné speciální přípravy. Před injekční aplikací je dobré kůži jemně zchladit.

Aplikace

Pomocí velmi tenké jehličky lékař postupně aplikuje účinnou látku do pokožky cíleně přímo do mimického svalu, který svými kontrakcemi vrásku způsobuje. Samotný zákrok trvá 15-20 minut v závislosti na rozsahu a typu ošetřené oblasti. Ošetřují se nejčastěji oblasti kolem očí, zejména jemné vrásky kolem vnějších koutků oka, vráska mezi obočím a pak hlubší delší vrásky v oblasti celého čela. Velmi efektivní je také ošetření pokleslých ústních koutků a vrásek vzniklých v okolí úst. Při aplikaci cítí klient pouze jemné štípnutí, jehla je velice krátká a tenká (tzv. inzulinová jehla).

Pozákroková péče

Ihned po aplikaci se ošetřené místo zchladí, abychom zabránili případnému vzniku otoků a drobných modřinek. Bezprostředně po aplikaci a po dobu nejbližších cca 4 hodin není vhodné se předklánět, nebo si lehat do vodorovné polohy. Ve spánku doporučujeme alespoň první noc setrvávat spíše v polosedě. Ošetřená místa by se také neměla minimálně dva dny stlačovat či masírovat. Je to z toho důvodu, že by se aplikovaná látka mohla přemístit a působit v jiné, než původní cílové oblasti. Zákrok je výhradně ambulantní a v žádných dalších běžných činnostech klienta neomezí.

Kdy je ošetření vhodné a kdy se nesmí aplikovat?

Ideální věk pro aplikaci je 18 – 65 let. Aplikovat jej lze osobám, které nejsou alergické na žádné ze složek přípravku a rovněž netrpí žádným zánětlivým onemocněním pokožky, zejména v oblasti, která má být ošetřována.
Přestože nebylo odbornými studiemi prokázáno, že má látka škodlivý vliv na plod, neprovádí se u těhotných ani kojících žen. Rovněž osoby trpící neurologickým onemocněním by se měly aplikaci vyvarovat. Při infekčním onemocnění organizmu se aplikace rovněž nedoporučuje.

Ceník

Akce
Cena

Čelo

2.490 Kč 104 €

Mračivka (glabela - vráska mezi obočím)

3.390 Kč 141 €

Oční okolí

3.690 Kč 154 €

Čelo + mračivka (vráska mezi obočím)

4.590 Kč cena již po 20% slevě 191 €

Čelo + mračivka (vráska mezi obočím) + oční okolí

5.990 Kč cena již po 20% slevě 250 €

Ošetření 2 a více partií najednou

SLEVA 20 % SLEVA 20 %

1 jednotka účinné látky (korekce zákroku je zpoplatněna dle dalších spotřebovaných jednotek dle platného ceníku + první 3 jednotky poskytujeme ZDARMA)

185 Kč cena za 1 jednotku 8 € cena za 1 jednotku

Drobné modřinky po injekčních výplních jsou běžnou komplikací této procedury a obvykle velmi rychle spontánně zmizí. Ale třeba se jim dá zabránit. Více v našem článku o modřinách po výplních zde:

Modřiny po výplních

Lékaři

MUDr. Barbora Adamová
zobrazit detail

MUDr. Barbora Adamová

MUDr. Simona Houserová
zobrazit detail

MUDr. Simona Houserová

MUDr. Jana Kovalčiková
zobrazit detail

MUDr. Jana Kovalčiková

MUDr. Jana Paduchová
zobrazit detail

MUDr. Jana Paduchová

MUDr. Miloš Ondruš
zobrazit detail

MUDr. Miloš Ondruš

MUDr. Barbora Valachová (Šedinová)
zobrazit detail

MUDr. Barbora Valachová (Šedinová)

MUDr. Šárka Slavíková
zobrazit detail

MUDr. Šárka Slavíková

MUDr. Klára Císařová
zobrazit detail

MUDr. Klára Císařová

MUDr. Jana Nováková
zobrazit detail

MUDr. Jana Nováková

Mgr. Pavlína Vlasáková
zobrazit detail

Mgr. Pavlína Vlasáková

Časté dotazy

Na čem závisí doba přetrvávání účinku?

Účinek aplikované látky nastoupí po cca 3-7 dnech po ošetření. Efekt pak přetrvává zejména v závislosti na tom, jakou má tělo schopnost odbourávat účinky. Vliv má na to například i to, zda je klient kuřák, konzumuje (ve zvýšené míře) alkohol, jak často a na jaké úrovni sportuje a vůbec jak náročný je jeho životní styl. Pokud je látka aplikována příliš často, nebo ve vyšších dávkách, může tělo samo začít produkovat protilátky, které mohou účinnost zkrátit nebo snížit.

Jaká jsou další opatření po zákroku?

Kromě opatření uvedených v sekci Pozákroková péče je třeba brát v úvahu i další doporučení. Ihned po aplikaci by měl být ošetřený mimický sval aktivně používán, aby se do něj účinná látka co nejrychleji dostala a mohla začít působit. Dva dny po ošetření je vhodné vynechat náročnější cvičení, saunu a solárium. Zhruba o týden je vhodné odložit případnou návštěvu kosmetičky, aby se pleť zbytečně nenamáhala a nevznikly nežádoucí modřinky.

Má toto ošetření nějaké vedlejší účinky?

Přestože je použitá látka skutečně bezpečná a její koncentrace je velmi nízká, mohou se velice vzácně vyskytnout i nežádoucí účinky. Frekvence jejich výskytu rozhodně nepřevyšuje účinky vyskytující se u jiných kosmetických metod a procedur. Všechny tyto účinky jsou dočasné a v průběhu několika dní zpravidla odeznívají. I při profesionálně provedené aplikaci může dojít např. k mírnému poklesu očního víčka, dále ke vzniku tzv. syndromu suchého oka, popřípadě ke zvýšené tvorbě slz. Citlivý pacient může v okolí vpichu dočasně pozorovat červené zbarvení kůže.

Když s tím jednou začnete, budu muset celý život?

Ne, nemusíte. Jde o bezpečnou a účinnou látka, která se používá k vyhlazení vrásek. Pokud jste s výsledky spokojení, můžete s aplikací pokračovat.

Jak dlouho aplikace vydrží?

Výsledný efekt je obvykle 6 měsíců. Většině našich klientů a klientek vydrží efekt 9-12 měsíců. Je to velmi individuální.

Bude možné hýbat čelem?

Účinná látka omezí aktivitu čelního svalu tak, aby nedocházelo k tvorbě vrásek, čímž se sníží i jeho pohyblivost.

Je aplikovaná látka toxická?

Jedná se o léčivou látku, schválenou státním ústavem pro kontrolu léčiv. Používá se i v jiných oborech medicíny, použití na vrásky bylo schváleno az dodatečně. Látka je navíc před podáním naředěná, nemůže tedy ohrozit naše zdraví.

Je aplikace bolestivá?

Při aplikaci se používá velmi slabá jehla, tzv. mikrojehlička. Navíc se jedná jen o několik vpichů, které klientky snáší velmi dobře.

Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

  Objednat se na zákrok nebo konzultaci


  Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme

  Nebo

   Objednejte se ON-LINE

   On-line se můžete objednat na tyto zákroky: Aquapeeling, Chemický peeling, Laserová ošetření (frakční laser, laserová epilace, pigmentace), Bienpeel, Futera, Microneedling, Infuze s vitamínem C, konzultace operací horních očních víček a konzultace liposukce s medical specialistkou
   Objednejte se on-line

    Chcete se na cokoli zeptat?


    Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

    SOCIÁLNÍ SÍTĚ

    Sdílíme na instagramu