Zvětšení prsou (augmentace)

Plastická operace prsou je jednou z nejčastějších procedur plastické chirurgie. Díky operaci docílíte vysněného vzhledu poprsí, které např. vlivem kojení, nemoci, úrazu nebo zhubnutí změnilo svůj tvar či velikost. 
Plastická operace dokáže sjednotit velikost a tvar v případě asymetrie, dodat ztracený objem nebo naopak zmenšit velikost.  

Podle toho jakého výsledku chcete dosáhnout se přistupuje k jednotlivým zákrokům – zmenšení prsou (mammaredukce nebo redukční mammaplastika), modelace prsou (mastopexie) s možností výplně vlastním tukem (autoaugmentace nebo lipofilling) či implantátem (augmentace) nebo odstranění či výměna (reaugmentace) implantátu.

Všechny dotazy Vám rádi odpovíme na konzultaci ZDARMA.

Augmentaci, zvětšení prsou, provádíme na pobočkách: Praha 9

Objednejte se Koupit poukaz

Vylepšení tvaru prsou, případně jejich asymetrie

Zlepšení sebevědomí a vnímání vlastního těla

Důraz na co nejpřirozenější výsledek

Špičková pooperační péče

Augmentace

Augmentace je zvětšení prsou pomocí implantátů. Tento zákrok vám pomůže k vysněnému tvaru a velikosti až o několik čísel. Cesta k vysněnému poprsí začíná konzultací s plastickým chirurgem. Během ní vám lékař vysvětlí postup operace, ale také výhody a nevýhody jednotlivých technik, zodpoví veškeré dotazy a nabídne rozličné typy implantátů, které si na vlastní kůži klient také vyzkouší. Ve speciální podprsence lze měnit vybrané implantáty, čímž je možné otestovat zvolené velikosti a tvary a vybrat ten nejvhodnější, který splní všechna očekávání. 

Implantáty

Nejen objem a také tvar implantátu určuje výsledný efekt. V současné době jsou na trhu tři tvary implantátů. Prvním z nich je kulatý. Klasické kulaté implantáty vytvoří plnější vzhled poprsí, takzvaný push-up efekt. Pokud klientka zvolí kapkovitý tvar, vzhled je více přirozenější a odpovídá více proporcím těla. Poslední možností je anatomický implantát. Ten dokonale kopíruje přirozený tvar prsou, především vyplní spodní část prsa pod bradavkou. Výsledkem jsou prsa přirozeného tvaru a plnosti.
Na klinice pracujeme s inovativními implantáty německé firmy Polytech a se špičkovými implantáty Mentor®.

Německá společnost Polytech byla založena před více než 35 lety. Jejich implantáty se vyrábí výhradně Německu a splňují ty nejpřísnější normy. Tato firma nabízí  velké množství kombinací, aby si klientky mohli vybrat implantát, který jim nejvíce sedne. Základními tvary jsou kulaté, anatomické a kapkovité implantáty. Tyto implantáty mají 4 profily (nízký, střední, vysoký a extra vysoký) a tři typy obalu (hladký, texturovaný a mikropolyuretanový).

Vysoké nároky na kvalitu splňují také implantáty Mentor®, které jsou oblíbené po celém světě. Tyto implantáty jsou plněné silikonovým MemoryGelem®. Společnost nabízí nepřeberné množství kombinací velikostí a tvarů. Vyrábí anatomické i kulaté implantáty. Jejich implantáty se inspirují tvarem „mladistvých prsou“, kdy bradavky míří jemně vzhůru. K tomu je také implantát tvarován. Tyto implantáty mají certifikaci CE i FDA.

Operace poprsí je možné kombinovat s řadou zákroků. Není výjimkou kombinace s liposukcí, abdominoplastikou nebo operací víček. Rádi Vám sestavíme operaci na míru.

 

Postup operace

Průběh zákroku

Průběh zákroku se liší podle typu operace a způsobu přístupu, který zvolí chirurg dle operace a anatomické konstituce klienta.

Anestezie

Prvním krokem plastické operace je anestezie. Její konkrétní druh je vybrán po konzultaci anesteziologa a chirurga na základě předoperačního vyšetření a typu zákroku. U všech typů těchto zákroků je klient v celkové anestezii.

Příprava

Po sterilním zakrytí operačního pole a jeho desinfekci se přistupuje k samotné incizi. Způsob přístupu se odvíjí od typu zákroku.

Incize a následný postup

Modelace prsou pomocí implantátu poskytuje několik možností řezů. Nejčastěji se provádí incize pod prsem (inframamární). Díky relativně velkému prostoru je snadný přístup k implantátu a jeho precizní umístění. Výsledná jizva je skryta v podprsní rýze a lze stejné místo použít také pro vyjmutí či výměnu implantátu. V případě velikého prsního dvorce je možné přistupovat z řezu okolo něj – periareolární incize. V případě větších objemů implantátu tak nevzniká veliký tlak na jizvu, avšak vzhledem k jeho umístění je zde větší riziko infekce. Poslední možností přístupu je z podpaží, takzvaný axilární řez. Tato jizva není následně viditelná, avšak v případě výměny či vyjmutí implantátu je nutné přistupovat z místa pod prsem. Samotné vkládání implantátu je komplikované. Bez endoskopu vkládá chirurg implantát do kapsy prakticky naslepo a je tedy velice obtížná manipulace s ním. U všech tří přístupů je nutné po vytvoření kapsy umístit implantát do finální polohy pod prsní žlázu, nebo, a to nejčastěji, pod sval. Následuje uzavření rány sešitím jednotlivých vrstev tkání vstřebatelnými nitěmi.

Rekonvalescence

Po všech zákrocích, které zahrnují celkovou anestezii, se cítí klient unaven, vyčerpán a může pociťovat nevolnost. Podle druhu operace jsou možné větší či menší bolesti v oblasti prsou i místě incizí. V oblasti prsou jsou také běžné podlitiny a otoky. Pro jejich eliminaci se často zavádí drén, malá tenká hadička umístěná pod kůži, jejímž úkolem je odvádět přebytečnou tekutinu a krev, které se mohou v místě operace shromažďovat.

Po dokončení operace jsou rány překryty sterilním obvazem. Ten je následně vyměněn za elastický obvaz nebo podpůrnou podprsenku. Během pár dnů po operaci je klient domů propuštěn s doporučením, jak pečovat o jizvy a samotná prsa. Nutné je také eliminovat fyzickou zátěž, především zdvihání těžkých břemen. Většina ran je šita vstřebatelnými stehy, které se samy rozpadnou. V případě klasického šití je nutné, aby se klient přibližně za týden dostavil na jejich odstranění. Po tuto dobu je nesmírně důležité, aby byla dodržována veškerá doporučení lékaře. V opačném případě by mohlo dojít k negativnímu efektu na samotný výsledný efekt operace.

Samotná rekonvalescence však trvá delší dobu. Je vhodné se vyhnout větší fyzické aktivitě a zvedání předmětů několik týdnů, aby došlo ke správnému zahojení veškerých tkání. Podle vykonávané profese je také doporučené odložit návrat do zaměstnání až na dobu za dva až tři týdny. V rámci pooperační péče je také možné podpořit hojení vhodnými přípravky či krémy. Sportovní aktivitu nedoporučuje po dobu alespoň dvou měsíců. Po celou tuto dobu jsou nutné pravidelné kontroly, během kterých lékař prohlédne jizvy a případné otoky či možné kapsuly.

Během své pooperační péče je důležité správně pečovat o pokožku a vyživovat ji vhodnými krémy a gely. Tím nedojde k přesušení a ztrátě elasticity, která by mohla způsobit vznik strií, prasklinek či podrážděných míst. Také samotná jizva potřebuje náležitou péči. Několik týdnů bude narůžovělá a tuhá na dotek. Postupně začne blednou a změkčovat se. Pro její nejlepší zhojení opět používejte k tomu určené krémy a gely, kterými ji jemně masírujte, aby došlo k jejímu lehkému prokrvení. Několik týdnů po operace je také nutné vyhnout se slunečnímu záření, včetně opalování v soláriu. V případě jakýchkoli zatvrdlin, změně tvaru prsou, tvorbě koloidních jizev či jiných komplikací je nutné okamžitě vyhledat lékaře.

Výsledný vzhled poprsí i samotných jizev je viditelný přibližně po třech měsících od zákroku. Tento efekt je již dlouhodobý, avšak samozřejmě nelze nikdy vyloučit vliv gravitace.

Dlouhodobá péče

Stejně jako v případě neoperovaných prsou je důležitá dlouhodobá a kvalitní péče o pokožku. Díky ní lze zlepšit či obnovit její pružnost a elasticitu. Důležitá je správná hydratace a výživa vhodně zvolenými produkty.

Po jakékoli z plastických operací prsou je velice důležitá pravidelná kontrola lékařem, v ideálním případě jedenkrát za rok. Především jako prevence vzniku komplikací ve formě kapsul či jiných zatvrdlin. Klient by měl navštívit svého lékaře také v případě jakéhokoli diskomfortu či změny tvaru prsou, ale také při prudkém nárazu či autonehodě.

Jizvy, které nejsou zakryty oblečením, je vhodné chránit před sluncem vhodným krémem s UV faktorem.

Ceník zvětšení prsou

Konzultujeme na všech pobočkách | Zákroky v celkové anestezii operujeme na pobočce Praha 9 – Vysočany

Akce
Cena

Konzultace jedné plastické operace v délce 30 min vč. online varianty

590 Kč odečíta se z ceny provedeného zákroku 25 €

Augmentace poprsí

39.900 Kč nezahrnuje cenu silikonového implantátu 1.669 EUR nezahrnuje cenu silikonového implantátu

Silikonové implantáty

od 32.900 Kč od 1.370 EUR

Modelace a augmentace poprsí

64.260 Kč 2.689 EUR

Reaugmentace poprsí

54.900 Kč nezahrnuje cenu silikonového implantátu 2.289 EUR nezahrnuje cenu silikonového implantátu

Příplatek za kapsulektomii (u odstranění impl.)

29.900 Kč 1.249 EUR

Odstranění implantátů - obě strany

19.900 Kč 829 EUR

Mommy makeover

Dle konzultace Dle konzultace

Příplatek u operací v celkové anestezii (1 noc, strava, medikace, punčochy)

9.900 Kč 409 EUR

ZÁLOHA NA TERMÍN OPERACE (odečítá se z ceny zákroku)

10.000 Kč 409 EUR

V případě operace vyžadující anestezii delší než 180 min. připočítáme poplatek navíc

Termín zákroku je závazný a jeho zrušení je možné pouze ze závažných rodinných nebo zdravotních důvodů (vyžadujeme lékařské potvrzení)

Zajímá Vás cena zvětšení (augmentace) prsou? Vyzkoušejte naši kalkulačku.

  Cena: 0


  os. údajů

  Lékaři

  MUDr. Barbora Adamová
  zobrazit detail

  MUDr. Barbora Adamová

  Dr. Fabian Blaschke
  zobrazit detail

  Dr. Fabian Blaschke

  Časté dotazy

  Je možné s implantáty podstupovat klasickou mamografii, či je nutné jiné vyšetření?

  Při kontrolách u plastického chirurga je nutné provést pravidelně vyšetření, které zahrnuje také mamografii, popřípadě ultrazvukové vyšetření. Vzhledem k tomu, že samotný implantát zakrývá velkou část prsní žlázy, je v případě mamografie vyšetření většinou nedostatečné. Je tedy vhodné vyšetřovat prsa ultrazvukem nebo magnetickou rezonancí.

  Od kolika let je možné podstoupit plastickou operaci prsou?

  Všechny plastické operace bez medicinálního důvodu jsou možné od 18 let. Avšak doporučujeme, vzhledem ke stále probíhajícímu růstu a vývoji prsou v tomto věku, vyčkat alespoň do 20 let.

  Jak dlouho trvá zákrok?

  Délka samotné operace trvá podle jejího typu i samotného stavu prsou. Převážně se pohybují mezi 1–4 hodinami.

  Je možné, že se implantát neujme?

  V některých případech se může stát, že tělo nepřijme implantát, tedy cizí látku. Dochází tak otvírání jizev, zánětům, nadměrném a dlouhodobém výtoku seromu, žlutavé tekutiny vznikající rozpouštěním tukové tkání. V takovém případě je nutné vyšetření lékařem. V případě nepříznivé situace je nutné implantáty odstranit a nechat prsa zhojit po dobu několika měsíců a následně dle situace najít nejvhodnější řešení dalšího postupu.

  Jak dlouho musím nosit speciální podprsenku?

  Především v případě augmentace, ale i jiných zákroků týkajících se prsou, je nutné podpořit hojení speciálním spodním prádlem. Elastickou, kompresní podprsenkou. Ta se doporučuje nosit alespoň 4 měsíce po zákroku, aby ulevila namáhaným tkáním a jizvám. Následně doporučujeme podprsenky vhodné právě podle typu zákroku a velikosti prsou. Tyto kompresní není nutné dále nosit, pouze v případě extrémní fyzické zátěže.

  Je možné létat letadlem po vložení implantátů? Za jak dlouho?

  Tento mýtus je již dlouho vyvrácen. Dnešní moderní implantáty nejsou plněny pod tlakem ani v nich nejsou žádné vzduchové bubliny, které by způsobovaly problémy při změně tlaku v průběhu letu. Není nutné se tedy obávat cestování. Samozřejmostí je doporučení odložení delšího cestování a fyzické námahy pár týdnů po samotném zákroku, a to se týká také letadla.

  Má plastická operace prsou vliv na kojení? Je možné s implantáty kojit?

  Každý zásah do oblasti prsou sebou nese potenciální riziko znemožnění nebo zkomplikování kojení. Záleží ale také na typu operace a u augmentace také na způsobu uložení implantátů a typu incize. V případě uložení implantátů pod sval a přístupu z podprsní rýhy je riziko nejmenší. Při perialeolární incizi je riziko poškození mlékovodu vyšší. Záleží však na konkrétním případu a je nutné jej probrat přímo s ošetřujícím lékařem.

  Jsou viditelné jizvy po plastické operaci?

  Každý ze zásahů zanechá v různých oblastech prsou jizvy. Záleží samozřejmě na domluveném postupu klienta s plastickým chirurgem. Ten zvolí na základě typu zákroku a tělesné konstituce nejvhodnější přístup, aby jizvy byly co nejméně patrné. Většinou jsou skryty pod oblečením, v podprsence či plavkách. Během několika měsíců po zákroku jizvy zblednou a zmenší se. Při vhodně zvolené péči a například ošetření laserem mohou být takřka neviditelné.

  Je nějaká záruka na implantáty?

  Záruka u jednotlivých implantátů se liší podle výrobce a také samotného typu. V případě výrobce Polytech je záruka doživotní. U ostatních výrobců záleží na typu, ale také důvodu reklamace implantátu. O jednotlivých možnostech záruky a jejím potencionálním prodloužení informuje klienta chirurg během výběru samotného implantátu.

  Jsou operace prsou hrazeny zdravotní pojišťovnou?

  Jsme soukromé zdravotnické zařízení a smlouvu se zdravotními pojišťovnami nemáme uzavřenou.

  Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

   Objednat se na zákrok nebo konzultaci


   Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme

   Nebo

    Objednejte se ON-LINE

    On-line se můžete objednat na tyto zákroky: Aquapeeling, Chemický peeling, Laserová ošetření (frakční laser, laserová epilace, pigmentace), Bienpeel, Futera, Microneedling, Infuze s vitamínem C, konzultace operací horních očních víček a konzultace liposukce s medical specialistkou
    Objednejte se on-line

     Chcete se na cokoli zeptat?


     Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

     SOCIÁLNÍ SÍTĚ

     Sdílíme na instagramu