Operace křečových žil laserem – Sklerotizace varixů

Tato léčebná metoda se soustřeďuje na odstranění drobných povrchových nevystupujících žilek. K jejich eliminaci dochází za použití sklerotizační látky ve formě pěny, která je injekčně aplikovaná do varikosního žilního kmene, a to pod ultrazvukovou navigací. Žilní kmen se tímto uzavře a vyřadí z funkce. Zákrok se provádí ambulantně a není potřeba se na něj nějak zvláštně připravovat. Pacient může po ošetření odejít ihned domů a vrátit se k běžným činnostem. Jedinou podmínkou úspěšné sklerotizace je následné nošení elastických kompresních punčoch.

Pěnová sklerotizace se vyznačuje vysokou mírou úspěšnosti a v častých případech se využívá také na větší a středně velké žíly. Výskyt nežádoucích účinků je minimální, zákrok je bezbolestný a efekt dlouhodobý.

Operace křečových žil laserem provádíme na pobočkách: Praha 9, Praha 5, Beroun, Mladá Boleslav 

Objednejte se Koupit poukaz

Dokáže eliminovat žilky i velké křečové žíly

Provádí se ambulantně bez nutnosti hospitalizace

Úspěšnost metody je velmi vysoká s dlouhodobým efektem

Operace křečových žil laserem nevyžaduje prakticky žádnou rekonvalescenci

Miniflebektomie

Na vystouplé varixy nad povrchem kůže se zaměřuje léčebná metoda zvaná miniflebektomie. Tato operace křečových žil se provádí v lokální anestezii a je velice efektivní. Pacienti si chválí především šetrnost metody, která nezanechává větší otoky, modřiny, ani skvrny na kůži. Miniflebektomie spočívá v odstranění pouze poškozených částí žíly z drobných řezů a vpichů pomocí speciálních háčků. Ranky jsou tak malé, že se nemusí šít. Postačí sterilní krytí. Pacient může ihned odejít domů a dále nosit kompresní punčochy.

Zákrok se hodí na menší varixy i na velké žilní kmeny. Výsledný efekt je dlouhodobý a rozdíl je po estetické i fyzické stránce skutečně znát.

Popis aplikace

Příprava

Jde o šetrnou léčbu, která se provádí ambulantně a trvá několik minut. Metoda je zcela bezpečná a nezanechává žádné jizvy.

Aplikace

Operace křečových žil se provádí s použitím znecitlivujícího krému. Lékař zavede drobným vpichem do postižené žíly optické vlákno a působením tepla laseru ji pak uzavře. Uzavřená žíla zůstává v těle a během několika týdnů se změní na vazivový proužek. U menších varixů na postranních žilních větvích dochází k jejich zmenšení.

Pozákroková péče

Po zákroku je pacientům doporučováno nošení kompresních punčoch, které výrazně ovlivňují průběh hojení. V běžných aktivitách nejsou nijak omezeni. Rekonvalescence je krátká a efekt je dlouhodobý. Pacienti jsou se zákrokem laserová operace křečových žil a dalšími metodami velmi spokojeni.

Ceník cévní ambulance

Akce
Cena

Konzultace cévní chirurgie (v případě provedení zákroku není účtována)

650 Kč 27 €

Injekční sklerotizace s použitím Veinlite

od 2.590 Kč od 108 €

Pěnová sklerotizace pod ultrazvukovou navigací

od 4.990 Kč od 208 €

Miniflebectomie

od 6.590 Kč od 275 €

Radiofrekvence

od 3.590 Kč od 150 €

Laserová operace žil (endovenózní ablace):

Jedna dolní končetina

19.990 Kč 833 €

Jedna dolní končetina (rozsáhlejšího charakteru)

21.990 Kč 916 €

Obě dolní končetiny

27.990 Kč 1166 €

Obě dolní končetiny (rozsáhlejšího charakteru)

29.990 Kč 1250 €

ZÁLOHA - LASEROVÁ OPERACE ŽIL (odečítá se z ceny zákroku)

10.000 Kč 417 €

Lékaři

MUDr. Martin Petrlík
zobrazit detail

MUDr. Martin Petrlík

MUDr. Tereza Hájková
zobrazit detail

MUDr. Tereza Hájková

MUDr. Miroslav Dvořáček
zobrazit detail

MUDr. Miroslav Dvořáček

Časté dotazy

Jak poznám, která z metod je pro mě ta pravá a jakým typem varixů trpím?

Obecně platí, že by měl klient zajít nejdříve k cévnímu chirurgovi, který posoudí, o jaký typ varixů se jedná, a navrhne vhodnou léčebnou metodu. Zároveň se odhadne předpokládaná úspěšnost zákroku, mluví se o možných komplikacích a nežádoucích účincích, které jsou u všech metod minimální. Zákroky probíhají ambulantně a pacient může po jejich provedení odejít ihned domů

Co by měl pacient dodržovat po zákroku?

Pacient by se měl vyhnout větší zátěži, nesportovat a nedoporučuje se ani dlouhé stání na jednom místě. Přiměřený pohyb je ale prospěšný. Po zákroku je pacientům doporučováno nošení kompresních punčoch, které výrazně ovlivňují průběh hojení. Dobu nošení určí lékař.

Co vlastně způsobuje křečové žíly?

Faktorů, které ovlivňují vznik křečových žil, je celá řada. Svoji roli hraje určitě dědičnost a také životní styl. Žilnímu systému neprospívá například sedavé zaměstnání, málo pohybu, nadváha, ale i kouření nebo nevhodně zvolená hormonální antikoncepce. Pravidelným pohybem a zdravým životním stylem lze tedy částečně vzniku křečových žil předejít.

Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

  Objednat se na zákrok nebo konzultaci


  zprac. os. údajů.

  Nebo

   Chcete se na cokoli zeptat?


   Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

   SOCIÁLNÍ SÍTĚ

   Sdílíme na instagramu