Lifting paží

Mezi nejproblematičtější partie týkající se hubnutí či tvarování patří bezesporu paže. Přestože jejich tvar a profil je tvořen z velké části svaly, mohou se i zde objevit přebytky kůže. Plastická chirurgie nabízí řešení, jímž je lifting paží neboli brachioplastika. Tímto zákrokem lze odstranit přebytečnou kůži a tukové zásoby v této oblasti. V případě pouze nadbytečných tukových zásob lze zvolit cestu méně invazivní – liposukci.

Lifting paží (brachioplastiku) provádíme na pobočkách: Praha 9

Objednejte se Koupit poukaz

Odstranění nadbytečné tkáně a kůže z paží 

Zlepšení psychiky díky vyššímu sebevědomí 

Operace s trvalým efektem a nízkým rizikem komplikací

Poměrně rychlá rekonvalescence a návrat k běžným aktivitám

O liftingu paží 

V případě, že se klient rozhodne pro podstoupení úpravy vzhledu paží, první jeho kroky by měly vést do ordinace plastického chirurga. Ten během konzultace zhodnotí zdravotní stav klienta, jeho vhodnost pro zákrok a vysvětlí možná rizika. Následuje prohlídka paží, kdy je nutné zvážit typ operace – zda postačí liposukce, nebo je nutné i chirurgické odstranění nadbytečné kůže. Díky nákresům na paži si klient dokáže představit, jaký bude výsledný efekt a kolik tkáně lze odstranit.

Před každým operativním zákrokem také musí klient podstoupit předoperační vyšetření, která posoudí klientův zdravotní stav a od toho se odvíjející rizika. Tento krok mimo jiné zahrnuje laboratorní rozbor krve a moči, či EKG. Důležitým aspektem tohoto vyšetření je také probrání veškeré medikace, výživových či bylinných doplňků, které klient užívá, a které by mohly zkomplikovat průběh operace. 

Vhodnost zákroku a jeho průběh doporučí plastický chirurg. Obecně je nejvhodnější klient po větším úbytku váhy už se stabilní hmotností. 

 
Lifting paží, brachioplastika:

 • probíhá v celkové narkóze a trvá cca 2 hodiny
 • lze uspěšně kombinovat s liposukcí
 • žádným způsobem nenahrazuje redukci hmotnosti

Postup operace

Průběh zákroku

Stejně tak jako u ostatních zákroků plastické chirurgie, prvním krokem operace je anestezie. Její konkrétní druh je vybrán po konzultaci anesteziologa a chirurga na základě předoperačního vyšetření a typu zákroku. U většiny z nich je klient v celkové narkóze. Po sterilním zakrytí operačního pole a jeho desinfekci se přistupuje k samotnému liftingu paží.

Prvním krokem plastické operace rukou může být liposukce. Ta se provádí drobnými rankami, kterými se vsune odsávací kanyla. Samotné odstranění kůže se provádí pomocí řezu, který je nejčastěji veden na vnitřní straně paže, a to od podpaží k loktu. Velikost jizvy je individuální a závisí na množství přebytečné kůže. Lékař při konzultaci klientovi pomocí nákresu upřesní jakým způsobem povede řez a jak velká bude jizva.

Rekonvalescence

Po operaci může klient pociťovat lehké závratě, slabost či nevolnost. Tyto stavy běžné po anestezii rychle odezní, přesto je nutné dodržovat první dva dny klidový režim. Během něj jsou paže zakryty obvazy a na nich elastické bandáže, kterým se také říká rukávníky (bolero). Ty jsou po tomto zákroku nezbytné – brání tvorbě otoků a hematomů a podporují správné hojení tkání. 

Nejčastěji po jednom dni hospitalizace je klient propuštěn do domácího ošetřování, kdy doporučujeme alespoň dalších 7 dnů dodržovat klidový režim. Důležitým aspektem hojení a co nejlepšího možné výsledku operace je také nošení kompresního prádla po 6 – 8 týdnů, kdy jej lze sundat na nezbytnou dobu, např.hygienu. Po dobu čtyř týdnů  je nutné paže příliš nezatěžovat a nezvedat těžká břemena. Cvičení a záčátek větší fyzické aktivity je možné po 6 – 8 týdnech od operace.

Prakticky okamžitě po zákroku je vidět znatelná změna operovaných paží, ale finální vzhled a efekt zákroku lze posoudit až po 3 až 6 měsících, kdy je tkáň náležitě zhojená a jizvy vybledlé.

Dlouhodobá péče

Klíčovým faktorem pro pozitivní výsledek zákroku je dlouhodobá péče, především o vzniklé jizvy. Ty se během několika málo měsíců od operace stávají méně červenými a blednou. Abychom podpořili jejich malou viditelnost, je vhodné během rekonvalescence a dalších měsíců o ně správně pečovat. K tomu je klientovi plastickým chirurgem doporučena vhodná kosmetická péče a tlakové masáže, které podporují prokrvení jizev a jejich lepší hojení. V rámci dlouhodobé péče je také možné podstoupit ošetření laserem, které zlepší celkový stav jizev a jejich viditelnost. Po operaci nedoporučujeme vystavovat jizvy, ani paže přímému slunci alespoň po dobu jednoho roku, aby nedošlo k nerovnoměrné či zvýšené pigmentaci, nebo se nezvyšovalo riziko vzniku zánětu v operovaných oblastech. V následujícím období je vhodné chránit danou oblast pomocí oblečení či krému s SPF 50+.

Mezi vhodnou péči také samozřejmě patří přirozený pohyb a fyzická aktivita. Aby pokožka zůstala pružná a pevná, je vhodné paže adekvátně zatěžovat. Naopak výrazně nedoporučujeme již extrémně hubnout. 

Ceník brachioplastiky (liftingu) paží

Konzultujeme na všech pobočkách | Zákroky v celkové anestezii operujeme na pobočce Praha 9 – Vysočany

Akce
Cena

Konzultace jedné plastické operace v délce 30 min vč. online varianty

590 Kč odečíta se z ceny provedeného zákroku 25 €

Lifting paží + liposukce

49.900 Kč 2.079 EUR

Příplatek u operací v celkové anestezii (1 noc, strava, medikace, punčochy)

9.900 Kč 409 EUR

ZÁLOHA NA TERMÍN OPERACE (odečítá se z ceny zákroku)

10.000 Kč 409 EUR

V případě operace vyžadující anestezii delší než 180 min. připočítáme poplatek navíc

Termín zákroku je závazný a jeho zrušení je možné pouze ze závažných rodinných nebo zdravotních důvodů (vyžadujeme lékařské potvrzení)

Lékaři

MUDr. Barbora Adamová
zobrazit detail

MUDr. Barbora Adamová

Dr. Fabian Blaschke
zobrazit detail

Dr. Fabian Blaschke

Časté dotazy

Kdy postačí pouze liposukce a kdy je nutné také odstranění přebytečné kůže?

V případě tukového polštáře, především v jedné izolované oblasti paže většinou postačí liposukce. Pokud je však tukové zásoby mnoho, může se stát, že se kůže uvolní a začnou se vytvářet nevzhledné „zástěrky“, které je pak lépe chirurgicky odstranit. Nelze tedy obecně říci pravidlo, kterým se řídit. Nejvhodnější je prokonzultovat individuální případ s plastickým chirurgem, který seznámí klienta s nejvhodnější technikou a možnými očekávanými výsledky.

Co se stane, pokud po liftingu paží ještě výrazně zhubnu?

Pokud po plastické operaci paží ještě klient výrazně zhubne, může dojít k dalšímu uvolnění přebytečné kůže a může být nutné operaci provést znovu. Proto opravdu doporučujeme podstupovat zmiňovaný zákrok v případně stabilní váhy, kdy není v plánu již další výrazné hubnutí.

Jak veliký objem tuku lze odsát z paží a kolik kůže lze odstranit?

Množství odsávaného tuku je vždy individuální a záleží na konkrétním případě, rozsahu volné kůže, její elasticitě a také objemu tukové zásoby v této oblasti. Vzhledem k tomu, že v oblasti paží vedou také důležité lymfatické a krevní cévy, je zákrok omezen také tím, aby nedošlo k jejich narušení. Možnosti a rozsah zákroku vždy představí plastický chirurg při osobní konzultaci na základě vyšetření klienta.

Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

  Objednat se na zákrok nebo konzultaci


  Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme

  Nebo

   Objednejte se ON-LINE

   On-line se můžete objednat na tyto zákroky: Odstranění vrásek injekční aplikací botulo., Výplně vrásek, Zvětšení rtů, Elixír mládí (Doubleplazma + kys. hyaluronová), Bioremodelace, Kryolipolýza, Aquapeeling, Chemický peeling, Laserová ošetření (frakční laser, laserová epilace, pigmentace), Bienpeel, Futera, Microneedling, Infuze s vitamínem C, konzultace estetické dermatologie, konzultace operací horních očních víček a liposukce s medical specialistkou
   Objednejte se on-line

    Chcete se na cokoli zeptat?


    Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

    SOCIÁLNÍ SÍTĚ

    Sdílíme na instagramu