Podívejte se na naše AKČNÍ CENY! SLEVA - 1. 000 na zvětšení a modelaci rtů!
ZJISTIT VÍCE
My BestCare
AkcePoukazyLastminute
AkcePoukazyLastminute
PoukazyAkce

Lifting paží

Mezi nejproblematičtější partie týkající se hubnutí či tvarování patří bezesporu paže. Přestože jejich tvar a profil je tvořen z velké části svaly, mohou se i zde objevit přebytky kůže. 

Plastická chirurgie nabízí řešení, jímž je lifting paží neboli brachioplastika. Tímto zákrokem lze odstranit přebytečnou kůži a tukové zásoby v této oblasti. V případě pouze nadbytečných tukových zásob lze zvolit cestu méně invazivní – liposukci.
Objednat se na konzultaci

V případě, že se klient rozhodne pro podstoupení úpravy vzhledu paží, první jeho kroky by měly vést do ordinace plastického chirurga. Ten během konzultace zhodnotí zdravotní stav klienta, jeho vhodnost pro zákrok a vysvětlí možná rizika. Následuje prohlídka paží, kdy je nutné zvážit typ operace – zda postačí liposukce, nebo je nutné i chirurgické odstranění nadbytečné kůže. Díky nákresům na paži si klient dokáže představit, jaký bude výsledný efekt a kolik tkáně lze odstranit.

Před každým operativním zákrokem také musí klient podstoupit předoperační vyšetření, která posoudí klientův zdravotní stav a od toho se odvíjející rizika. Tento krok mimo jiné zahrnuje laboratorní rozbor krve a moči, či EKG. Důležitým aspektem tohoto vyšetření je také probrání veškeré medikace, výživových či bylinných doplňků, které klient užívá, a které by mohly zkomplikovat průběh operace. 

Vhodnost zákroku a jeho průběh doporučí plastický chirurg. Obecně je nejvhodnější klient po větším úbytku váhy už se stabilní hmotností. 

 

 

Lifting probíhá v celkové narkóze a trvá cca 2 hodiny.

Lifting paží tzv. brachioplastiku lze uspěšně kombinovat s liposukcí.

Brachioplastika nenahrazuje žádným způsobem redukci hmotnosti. 

Objednat se na konzultaci

PRŮBĚH ZÁKROKU

Stejně tak jako u ostatních zákroků plastické chirurgie, prvním krokem operace je anestezie. Její konkrétní druh je vybrán po konzultaci anesteziologa a chirurga na základě předoperačního vyšetření a typu zákroku. U většiny z nich je klient v celkové narkóze. Po sterilním zakrytí operačního pole a jeho desinfekci se přistupuje k samotnému liftingu paží.

 

Prvním krokem plastické operace rukou může být liposukce. Ta se provádí drobnými rankami, kterými se vsune odsávací kanyla. Samotné odstranění kůže se provádí pomocí řezu, který je nejčastěji veden na vnitřní straně paže, a to od podpaží k loktu. Velikost jizvy je individuální a závisí na množství přebytečné kůže. Lékař při konzultaci klientovi pomocí nákrasu upřesní jakým způsobem povede řez a jak velká bude jizva.

REKONVALESCENCE

Po operaci může klient pociťovat lehké závratě, slabost či nevolnost. Tyto stavy běžné po anestezii rychle odezní, přesto je nutné dodržovat první dva dny klidový režim. Během něj jsou paže zakryty obvazy a na nich elastické bandáže, kterým se také říká rukávníky (bolero). Ty jsou po tomto zákroku nezbytné – brání tvorbě otoků a hematomů a podporují správné hojení tkání. 

Nejčastěji po jednom dni hospitalizace je klient propuštěn do domácího ošetřování, kdy doporučujeme alespoň dalších 7 dnů dodržovat klidový režim. Důležitým aspektem hojení a co nejlepšího možné výsledku operace je také nošení kompresního prádla po 6 - 8 týdnů, kdy jej lze sundat na nezbytnou dobu, např.hygienu. Po dobu čtyř týdnů  je nutné paže příliš nezatěžovat a nezvedat těžká břemena. Cvičení a záčátek větší fyzické aktivity je možné po 6 - 8 týdnech od operace.

Prakticky okamžitě po zákroku je vidět znatelná změna operovaných paží, ale finální vzhled a efekt zákroku lze posoudit až po 3 až 6 měsících, kdy je tkáň náležitě zhojená a jizvy vybledlé.

DLOUHODOBÁ PÉČE

Klíčovým faktorem pro pozitivní výsledek zákroku je dlouhodobá péče, především o vzniklé jizvy. Ty se během několika málo měsíců od operace stávají méně červenými a blednou. Abychom podpořili jejich malou viditelnost, je vhodné během rekonvalescence a dalších měsíců o ně správně pečovat. K tomu je klientovi plastickým chirurgem doporučena vhodná kosmetická péče a tlakové masáže, které podporují prokrvení jizev a jejich lepší hojení. V rámci dlouhodobé péče je také možné podstoupit ošetření laserem, které zlepší celkový stav jizev a jejich viditelnost.

Po operaci nedoporučujeme vystavovat jizvy, ani paže přímému slunci alespoň po dobu jednoho roku, aby nedošlo k nerovnoměrné či zvýšené pigmentaci, nebo se nezvyšovalo riziko vzniku zánětu v operovaných oblastech. V následujícím období je vhodné chránit danou oblast pomocí oblečení či krému s SPF 50+.

Mezi vhodnou péči také samozřejmě patří přirozený pohyb a fyzická aktivita. Aby pokožka zůstala pružná a pevná, je vhodné paže adekvátně zatěžovat. Naopak výrazně nedoporučujeme již extrémně hubnout. 

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Kdy postačí pouze liposukce a kdy je nutné také odstranění přebytečné kůže?

V případě tukového polštáře, především v jedné izolované oblasti paže většinou postačí liposukce. Pokud je však tukové zásoby mnoho, může se stát, že se kůže uvolní a začnou se vytvářet nevzhledné „zástěrky“, které je pak lépe chirurgicky odstranit. Nelze tedy obecně říci pravidlo, kterým se řídit. Nejvhodnější je prokonzultovat individuální případ s plastickým chirurgem, který seznámí klienta s nejvhodnější technikou a možnými očekávanými výsledky.

Co se stane, pokud po liftingu paží ještě výrazně zhubnu?

Pokud po plastické operaci paží ještě klient výrazně zhubne, může dojít k dalšímu uvolnění přebytečné kůže a může být nutné operaci provést znovu. Proto opravdu doporučujeme podstupovat zmiňovaný zákrok v případně stabilní váhy, kdy není v plánu již další výrazné hubnutí.

Jak veliký objem tuku lze odsát z paží a kolik kůže lze odstranit?

Množství odsávaného tuku je vždy individuální a záleží na konkrétním případě, rozsahu volné kůže, její elasticitě a také objemu tukové zásoby v této oblasti. Vzhledem k tomu, že v oblasti paží vedou také důležité lymfatické a krevní cévy, je zákrok omezen také tím, aby nedošlo k jejich narušení. Možnosti a rozsah zákroku vždy představí plastický chirurg při osobní konzultaci na základě vyšetření klienta.

Objednat se na konzultaci

Ceník

Zákroky lze platit v hotovosti nebo platební kartou. Na úhradu plastických operací můžete použít také naše dárkové poukazy. Využít můžete i výhodné financování pomoců úvěru od našich partnerů.

ZákrokCena odPoznámka
Lifting paží + liposukce
od 50 900 Kč
ZÁLOHA NA TERMÍN OPERACE (odečítá se z ceny zákroku):
Záloha na zákrok10 000 Kč

My Best Care s.r.o.

Beroun
Talichova 825
266 01 Beroun

+420 792 300 409

Praha - Stodůlky
Suchý vršek 2122/33
158 00 Praha – Stodůlky

+420 737 733 756

Praha - Vysočany
Sokolovská 810/304,
190 00 Praha 9-Vysočany

+420 731 370 844

Mladá Boleslav
Palackého 267/9
293 01 Ml. Boleslav

+420 733 273 850
IČ: 03334210
DIČ: CZ03334210
 

Společnost My Best Care s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C vložka č. 230348.

Zákroky prováděné na našem pracovišti nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

Bankovní spojení:
2400653544/ 2010
CZK účet ve Fio Bance

 

Naše zásady používání cookiesZásady ochrany osobních údajůVšeobecné obchodní podmínky

Sociální sítě

Otevírací doba

Beroun
PO-PÁ: 08:00 – 19:00
SO: Dle objednání

Praha - Stodůlky
PO: 08:30 – 18:00
ÚT: 13:00 – 20:00
ST: 08:30 – 15:00
ČT: 08:30 – 19:00
PÁ: 08:30 – 19:00

Praha - Vysočany
PO: 08:00 – 18:00
ÚT: 08:00 – 17:00
ST: 08:00 – 18:00
ČT: 08:00 – 17:00
PÁ: 08:00 – 15:00

Mladá Boleslav
PO: 08:00 - 18:00
ÚT: 08:00 - 18:00
ST: 08:00 - 18:00
ČT: 08:00 – 18:00
PÁ: 08:00 - 18:00
SO, NE: Dle objednání.

Ceník

Videa

Volné pozice

Copyright © 2018 - 2023 My Best Care s.r.o. coded & developed by
Greatex
searchclosehomebarschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram