Kloubní výživa – Viskosuplementační léčba

Viskosuplementační léčba spočívá v injekčním dodání kyseliny hyaluronové přímo do postiženého kloubu. Aplikaci provádí ortoped, trvá pouze několik minut a ihned po ní dochází ve většině případů k úlevě. Léčba je velmi účinná právě proto, že kyselina hyaluronová je přírodní látka s lubrikačním a ochranným účinkem na daný kloub a vyskytuje se přirozeně v lidském těle. Je základním stavebním kamenem zdravé chrupavky.

Viskosuplementační léčbu kloubů můžete absolvovat na pobočce v Berouně.

Objednejte se Koupit poukaz

Rychlé a efektivní řešení pro pacienty, kteří pociťují bolesti v kloubech

Přináší úlevu ihned po aplikaci, vhodná i pro sportovce a pacienty s obezitou

Dosahuje zmírnění bolesti kloubů až na jeden rok

 Provádí se ambulantně bez nutnosti hospitalizace

Injekční kloubní výživa

Injekční kloubní výživa dokáže dočasně nahradit a doplnit poškozenou kloubní tekutinu kolena. Zmírňuje bolestivost a zlepšuje přirozené schopnosti kolenního kloubu absorbovat nárazy a také tzv. klouzání kloubů. Kyselina hyaluronová je pro zdravou funkci chrupavky prakticky nepostradatelná. Injekce také zpomalují přirozené opotřebení chrupavky, a proto jsou doporučovány i sportovcům, nebo lidem s obezitou, u kterých je opotřebení rychlejší. Jejich vhodnost ale vždy určí ortoped na základě konzultace s klientem, u kterého nejprve posoudí míru poškození kloubní tekutiny.

Výhody moderní metody

Výživa je aplikovaná lokálně přímo do kolenního kloubu, a proto vzniká menší výskyt nežádoucích účinků (např. krvácení do zažívacího traktu), než u přípravků tlumících bolest, které se podávají v tabletách. Injekce obnovují správné fyziologické prostředí kloubu, zlepšují sílu a pružnost chrupavky a dokonce podporují buňky ke zvýšené tvorbě kyseliny hyaluronové. Ta brání také postupu virů a bakterií k buňce a má analgetické účinky. Aplikace je přitom rychlá a klient si po konzultaci s lékařem může zvolit tři injekce v týdenních intervalech nebo jednu injekci tzv. 3 v 1.

 

Ceník ortopedie

Poskytujeme na pobočce Beroun

Akce
Cena
Cena za 2 injekce při jedné návštěvě

Konzultace ortopedie (v případě provedení zákroku není účtována)

650 Kč 27 €

Viskosumplementační léčba ONE Injekční terapie HYATEND - viskózní roztok při onemocnění šlach, šlachových obalů

3.290 Kč 137 €
5.590 Kč 233 €

Lékaři

MUDr. Ivan Daniel
zobrazit detail

MUDr. Ivan Daniel

Časté dotazy

Pro koho je tato léčba vhodná?

Injekční kloubní výživu mohou podstoupit pacienti, kteří pociťují bolest či otok v kloubech po zátěži, vrzání v kolenu nebo bolest při změnách počasí. Léčba je vhodná také pro ty, kteří klouby nadměrně přetěžují, tedy pro sportovce nebo pro pacienty s obezitou.

Jak dlouho přípravek účinkuje?

Účinky kloubní výživy se mohou u jednotlivých pacientů lišit. Snížení bolesti může trvat kratší dobu, ale i po dobu 12 měsíců. Souvisí s tím také případná úprava životního stylu a samozřejmě míra opotřebení chrupavky. Přípravek lze podávat opakovaně s odstupem 6 měsíců, pokud to vyžadují příznaky pacienta.

Je třeba po aplikaci dodržovat nějaká omezení?

Pacient může ihned po aplikaci pokračovat v běžných denních činnostech. Po dobu 48 hodin se ale doporučuje vyvarovat se nadměrné zatěžující činnosti a sportovním aktivitám.

Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

  Objednat se na zákrok nebo konzultaci


  Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme

  Nebo

   Objednejte se ON-LINE

   On-line se můžete objednat na tyto zákroky: Odstranění vrásek injekční aplikací botulo., Výplně vrásek, Zvětšení rtů, Elixír mládí (Doubleplazma + kys. hyaluronová), Bioremodelace, Kryolipolýza, Aquapeeling, Chemický peeling, Laserová ošetření (frakční laser, laserová epilace, pigmentace), Bienpeel, Futera, Microneedling, Infuze s vitamínem C, konzultace estetické dermatologie, konzultace operací horních očních víček a liposukce s medical specialistkou
   Objednejte se on-line

    Chcete se na cokoli zeptat?


    Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

    SOCIÁLNÍ SÍTĚ

    Sdílíme na instagramu