+    Injekční kloubní výživa přináší úlevu ihned po aplikaci

+    Splňuje rychlé a efektivní řešení pro pacienty, kteří pociťují bolesti v kloubech

+    Metoda vhodná i pro sportovce a pacienty s obezitou

+    Provádí se ambulantně bez nutnosti hospitalizace

+    Dosahuje zmírnění bolesti kloubů až na jeden rok

Kloubní výživa

injekční kloubní výživa

Viskosuplementační léčba spočívá v injekčním dodání kyseliny hyaluronové přímo do postiženého kloubu.  Aplikaci provádí ortoped, trvá pouze několik minut a ihned po ní dochází ve většině případů k úlevě. Léčba je velmi účinná právě proto, že kyselina hyaluronová je přírodní látka s lubrikačním a ochranným účinkem na daný kloub a vyskytuje se přirozeně v lidském těle. Je základním stavebním kamenem zdravé chrupavky.

Injekční kloubní výživa dokáže dočasně nahradit a doplnit poškozenou kloubní tekutinu kolena. Zmírňuje bolestivost a zlepšuje přirozené schopnosti kolenního kloubu absorbovat nárazy a také tzv. klouzání kloubů. Kyselina hyaluronová je pro zdravou funkci chrupavky prakticky nepostradatelná.

Injekce také zpomalují přirozené opotřebení chrupavky, a proto jsou doporučovány i sportovcům, nebo lidem s obezitou, u kterých je opotřebení rychlejší. Jejich vhodnost ale vždy určí ortoped na základě konzultace s klientem, u kterého nejprve posoudí míru poškození kloubní tekutiny.

výhody moderní metody

Výživa je aplikovaná lokálně přímo do kolenního kloubu, a proto vzniká menší výskyt nežádoucích účinků (např. krvácení do zažívacího traktu), než u přípravků tlumících bolest, které se podávají v tabletách. Injekce obnovují správné fyziologické prostředí kloubu, zlepšují sílu a pružnost chrupavky a dokonce podporují buňky ke zvýšené tvorbě kyseliny hyaluronové. Ta brání také postupu virů a bakterií k buňce a má analgetické účinky.

Aplikace je přitom rychlá a klient si po konzultaci s lékařem může zvolit tři injekce v týdenních intervalech nebo jednu injekci tzv. 3 v 1.

nejčastější dotazy

Injekční kloubní výživu mohou podstoupit pacienti, kteří pociťují bolest či otok v kloubech po zátěži, vrzání v kolenu nebo bolest při změnách počasí. Léčba je vhodná také pro ty, kteří klouby nadměrně přetěžují, tedy pro sportovce nebo pro pacienty s obezitou. 

Účinky kloubní výživy se mohou u jednotlivých pacientů lišit. Snížení bolesti může trvat kratší dobu, ale i po dobu 12 měsíců.  Souvisí s tím také případná úprava životního stylu a samozřejmě míra opotřebení chrupavky. Přípravek lze podávat opakovaně s odstupem 6 měsíců, pokud to vyžadují příznaky pacienta.

Pacient může ihned po aplikaci pokračovat v běžných denních činnostech. Po dobu 48 hodin se ale doporučuje vyvarovat se nadměrné zatěžující činnosti a sportovním aktivitám.

Ceník

SlužbaAkceCena
Viskosumplementační léčba ONE2 490 Kč