Facelift v celkové anestezii

Chcete vypadat mladší? Díky FACELIFTu můžete.  S postupujícími roky, vlivem mimiky a také genetickým vlivem je naše pleť čím dál více povolenější. Tento proces Vám pomůžeme vrátit o několik let zpět. Výsledek zákroku má efekt až několik let a můžete ho znovu opakovat. Facelift neboli rhytidectomie, je chirurgická procedura, která vám ubere několik let v oblasti obličeje a krku, osvěží váš obličej a budete tak působit mladistvějším dojmem. 

Facelift v celkové anestezii provádíme na pobočce: Praha 9 – Vysočany

Objednejte se Koupit poukaz

Omlazení obličeje opticky až o několik let

Zlepšení sebevědomí díky mladistvějšímu vzhledu

Vyhlazení vrásek a zlepšení kontur obličeje

Dlouhodobý výsledek 

Klasický Facelift

V případě rozhodnutí podstoupit facelift dojde k vypnutí pokleslé kůže a redukci vrásek. Tento efekt je okamžitý a omládnete až o několik let. Přestože lze opravdu zásadně zasáhnout do nepříjemných příznaků stárnutí v oblasti obličeje a krku, nelze změnit základní vlastnosti a kontury obličeje ani stárnutí zastavit. Facelift není technika hubnutí obličeje ani změna struktury kůže, kvality tkáně nebo četnosti skvrn. Zákrok je vhodný pro muže i ženy, kteří chtějí odstranit přebytečnou kůži v oblasti obličeje a krku a hluboké vrásky. Po zákroku omládněte až o několik let. 

Facelift je možné kombinovat s dalšími zákroky plastické chirurgie např. s liposukcí nebo s operacemi víček. Délka zákroku je individuální podle zvoleného druhu operace. V oblasti obličeje a krku (takzvaný „husí krk“), kde je třeba řešit vrásky a povadlou kůži radikálněji (takzvaný „husí krk“), je jednou z možností řešení klasický facelift. Tento druh zákroku je v možnostech plastických chirurgů, s jistými obměnami a inovacemi, již delší dobu a stále se úspěšně provádí na celé řadě pracovišť. Je to vhodná operace především pro klienty, kde je již výrazný vliv stárnutí a gravitace. Při klasickém faceliftu využíváme analgosedaci nebo celkovou anestezii (dle dohody s klientem a doporučení lékaře). Řez je veden v oblasti spánků přes přední strany ucha, kolem boltce dozadu směrem za ucho a do vlasů. 

 

SMAS A MACS

K nejpoužívanějším technikám oblasti faceliftingu patří především SMAS (superficial muscular aponeurotic system). Zákrok SMAS, konkrétně jeho název je odvozen od samotné tkáně, se kterou tato technika pracuje. 

Výsledkem je dodání většího objemu a zlepšení kontur obličeje a omládnutí o několik let. Jak SMAS, tak MACS zákroky vytahují i hlubší vrstvy tkání směrem nahoru, tedy dle fyziologie a proti gravitaci.  Efektivita výkonu je vyšší a výsledek dlouhodobější oproti minifaceliftu. Rozdíl mezi těmito zkratkami označenými zákroky je ve finálním ukotvení SMAS tkáně a také způsobu přístupu. 

Tento druh operace řeší přebytečnou povadlou kůži v oblasti obličeje při kombinaci vypnutí krku, ale nezlepšuje kvalitu kůže. Ten typ zákroku je vhodný pro klienty, kteří mají stále ještě dostatečně pružnou pokožku, avšak je ochablá vlivem stárnutí a gravitace především ve spodní části obličeje eventuálně krku. Výhoda je dlouhodobější efekt.
 
 

Postup operace

Příprava

Ve chvíli, kdy se klient rozhodne podstoupit zákrok je nutné nejdříve zavítat za zkušeným plastickým chirurgem, který zhodnotí jednotlivé aspekty jako je například celkový stav kůže, tukové vrstvy, hloubku vrásek a množství volné kůže. Následně dle očekávání klienta a rozsahu zákroku zvolí nejvhodnější metodu, kterou s klientem důkladně probere, včetně upozornění na vznikající jizvy.

Během konzultace s chirurgem je také nutné projít veškerou medikaci, kterou klient užívá a mohla by mít vliv na průběh operace nebo následnou rekonvalescenci. Velice doporučujeme vyhnout se před zákrokem nadměrnému slunění či pobytu v soláriu. Sluneční záření nebo siolarium může mít vliv na zvýšenou nebo nerovnoměrnou pigmentaci a projevit se až po zákroku. Posledním krokem před samotným faceliftingem je předoperační vyšetření, které zahrnuje rozbor krve a moči, EKG. V případě potřeby je vhodné podstoupit dodatečné vyšetření specialistou podle zdravotního stavu klienta.

Průběh aplikace

Některé ze zákroků, především ty minimálně invazivní, lze provádět v lokální anestezii (v případě miniliftingu) nebo analgosedaci či celkové anestezii. Po desinfekci a sterilním zakrytí operačního pole přichází na řadu samotný zákrok. Delka řezu se upravuje podle rozsahu oparece a typu zákroku. Klientovi je před samotným zákrokem vysvětlen průběh řezu a velikost  a umístění jizvy

Posledním krokem je očištění pokožky, její sterilní zakrytí obvazy a nasazení elastických bandáží. Ty jsou opět vybrány na míru klienta. Klienti často kombinují facelift s liposukcí podbradku, blefaroplastikou (operace horních nebo dolních víček) nebo liftingem krku.

Rekonvalescence

V případě miniliftingu v lokální anestezii může jít klient po zákroku domů  a po týdnu se postupně vrátit do svého režimu. Kompletní facelifting je náročnější na provedení, ale také na rekonvalescenci. Z důvodu náročnosti zákroku je nutná hospitalizace klienta minimálně 1 den. Během nich je doporučen klidový režim a nošení kompresní masky. 

V prvních dvou týdnech po operaci je třeba spát v poloze na zádech s vyvýšenou polohou hlavy, aby nedocházelo k velkým otokům a zbytečného překrvování oblasti obličeje. Během týdne od operace začínají zpravidla otoky a podlitiny mizet, ale je stále nutné dodržovat klidový režim, především s omezením pohybu hlavy a krku. Po vytažení stehů může klient postupně začít s návratem do běžného režímu. K běžnému režimu se klient vrací po měsíci. Definitivní výsledný efekt lze pozorovat přibližně 3 – 6 měsíců po zákroku.

Dlouhodobá péče

Přestože se jizvy v oblasti obličeje zpravidla hojí velmi dobře a rychle, je třeba věnovat jim náležitou péči. Přibližně po týdnu je vhodné začít s jemnými tlakovými masážemi. Následně přidat vhodnou péči v podobě kosmetických produktů. Nedoporučujeme vystavovat jizvy, ani obličej, přímému slunečnímu záření 12 měsíců, aby nedošlo nadměrnému přehřátí tkáně či pigmentaci kůže. V následujících měsících je třeba chránit pokožku vhodnými krémy s dostatečně vysokým UV faktorem SPF 50+ eventuálně pokrývkou hlavy.

Výsledek faceliftingu je opravdu dlouhodobý. Přestože stárnutí ani gravitaci nelze zastavit úplně, lze podpořit samotný zákrok podstoupením dalších estetických neinvazivních technik, například ošetření ultrazvukem nebo laserem. Základem však zůstává neustálá vhodná a kvalitní péče o pleť i oblast krku a dekoltu pomocí kosmetických produktů.

Ceník Facelift 

Konzultujeme na všech pobočkách | Zákroky v celkové anestezii operujeme na pobočce Praha 9 – Vysočany

Akce
Cena

Konzultace jedné plastické operace v délce 30 min vč. online varianty

590 Kč odečíta se z ceny provedeného zákroku 25 €

Facelift SMASS

59.900 Kč 2.495 EUR

Facelift SMASS + Necklift | Obličej + krk

74.900 Kč 3.119 EUR

Facelift SMASS + Necklift + liposukce podbradku | Obličej + krk + podbradek

80.150 Kč 3.339 EUR

Příplatek u operací v celkové anestezii (1 noc, strava, medikace, punčochy)

9.900 Kč 409 EUR

Příplatek za analgosedaci

5.900 Kč 249 EUR

ZÁLOHA NA TERMÍN OPERACE (odečítá se z ceny zákroku)

10.000 Kč 409 EUR

V případě operace vyžadující anestezii delší než 180 min. připočítáme poplatek navíc

Termín zákroku je závazný a jeho zrušení je možné pouze ze závažných rodinných nebo zdravotních důvodů (vyžadujeme lékařské potvrzení)

Lékaři

MUDr. Barbora Adamová
zobrazit detail

MUDr. Barbora Adamová

Dr. Fabian Blaschke
zobrazit detail

Dr. Fabian Blaschke

Časté dotazy

Je vhodné podstoupit nejdříve například niťový lifting a následně facelifting?

Pokud uvažujete o podstoupení jakéhokoli faceliftingu, je vhodné se napřed poradit s plastickým chirurgem a probrat s ním také možné zákroky v budoucnu. V případě faceliftingu po předchozím niťovém liftingu může být ztížen či znemožněn zákrok z důvodu srůstů, které tam vznikají. Je tedy důležité jednotlivé zákroky důkladně promyslet.

Je vhodný facelifting pro muže i ženy?

Facelift je vhodný pro muže i ženy.

Je možné kombinovat některé další zákroky s faceliftingem?

Během samotného faceliftingu lze také provést plastiku blefaroplastiku (horních, dolních) víček, liposukce podbradku event. dodání objemu v některých oblastech obličeje pomocí vlastního tuku. Samozřejmostí je kombinace liftingu obličeje a krku.

Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

  Objednat se na zákrok nebo konzultaci


  Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme

  Nebo

   Objednejte se ON-LINE

   On-line se můžete objednat na tyto zákroky: Odstranění vrásek injekční aplikací botulo., Výplně vrásek, Zvětšení rtů, Elixír mládí (Doubleplazma + kys. hyaluronová), Bioremodelace, Kryolipolýza, Aquapeeling, Chemický peeling, Laserová ošetření (frakční laser, laserová epilace, pigmentace), Bienpeel, Futera, Microneedling, Infuze s vitamínem C, konzultace estetické dermatologie, konzultace operací horních očních víček a liposukce s medical specialistkou
   Objednejte se on-line

    Chcete se na cokoli zeptat?


    Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

    SOCIÁLNÍ SÍTĚ

    Sdílíme na instagramu