Drobné modřinky po injekčních výplních, aplikaci speciálních přípravků pro vyhlazení vrásek, niťovém liftingu nebo plazmaterapii jsou běžnou komplikací těchto procedur a obvykle velmi rychle spontánně zmizí. Každé tělo je jinak vnímavé, někdo na modřiny trpí více, někdo méně, proto určit předem, zda se vytvoří a v jakém rozsahu, není možné ani pro toho nejzkušenějšího odborníka, který má za sebou stovky zákroků.
Existují však účinné způsoby, jak modřinám a otokům předejít, případně je alespoň minimalizovat.
Základem je prevence. Tou je například nutnost vyhnout se konzumaci alkoholu 72 hodin před i po aplikaci výplní, a to právě z důvodu zvýšené pravděpodobnosti tvorby modřin.
Snažte se přibližně týden před plánovanou aplikací vysadit protizánětlivé léky jako např. Ibuprofen nebo Aspirin.
A pokud se přeci jenom pár modřinek objeví (každá injekce nebo aplikace kanylou či jehličkou je pro kůži trauma a tělo na ni přirozeně reaguje tvorbou modřin), existují spolehlivé bylinné i farmaceutické přípravky, které proces hojení urychlí.
Oblíbenou bylinkou na vstřebávání modřin je ARNIKA MONTANA, kterou lze užívat ve formě pilulek nebo tinktury, případně lze ve formě masti aplikovat přímo na postižené místo.
Rozšířeným farmaceutickým přípravkem jsou zase krémy s obsahem HEPARINU, jehož neocenitelnou vlastností je schopnost rozpustit krevní sraženiny, čímž dochází ke vstřebávání modřin. Krém se aplikuje přímo na postižené místo v tenké vrstvě 2 – 3x denně až do vymizení příznaků.
Pokud jste stoupenci homeopatie, ta nabízí široké spektrum monokomponentních nebo polykomponentních přípravků, které lze užívat jak preventivně, tak jako cílenou léčbu na již vzniklé modřiny. I zde má své čestné místo ARNICA MONTANA nebo populární přípravek Traumeel, který působí zároveň proti otokům.
Modřiny malého rozsahu obvykle zmizí sami a jsou pouze estetickým problémem, my ale za pomoci přípravků můžeme jejich hojení urychlit.