Blog chemicky peelingPopularita chemického peelingu neustále roste díky jeho schopnosti řešit v poměrně krátkém čase široké spektrum nedokonalostí pleti od mírné hyperpigmentace, jizviček po akné, unavené a povadlé pleti, až po vyhlazení jemných vrásek. Navíc jde o neinvazivní metodu, vhodnou pro všechny typy pleti, bez omezení věkem. Nejvhodnějším obdobím pro chemický peeling je období od podzimu do jara, lze tedy chemicky peeling absolvovat i v létě?

Pojďme se nejdříve podívat na to, co chemický peeling vlastně je a jak funguje. 

CHEMICKÝ PEELING S AHA A BHA KYSELINAMI je zcela neinvazivní metoda, která nám pomáhá řešit nedokonalosti pleti, jako jsou drobné jizvičky, akné, pigmentace, jemné vrásky nebo zašedlá pleť. Lze aplikovat na obličej, krk, dekolt, oblast zad či rukou. Procedura využívá kyseliny, látky biologického původu jako je kyselina glykolová, salicylová, mandlová a další ovocné kyseliny, které se aplikují buď samostatně nebo v kombinacích dle dané pleti. Peeling naruší kožní vrstvy, což nastartuje obnovu tvorby kožních buněk a regeneraci pleti. Peeling se nanáší pomocí štětečku na obličej a po jeho působení se z pleti odstraní a ta se osuší. Proces regenerace je pozorovatelný bezprostředně po aplikaci. Díky aktivním látkám dojde k mírnému olupování pleti a k odstranění odumřelých kožních buněk. 

V zásadě rozlišujeme tři druhy: povrchový, středně hluboký a hluboký, podle zvolené koncentrace a délky působení AHA kyselin. Na trhu je široká škála chemických peelingů, liší se stupněm pH a od konkrétního typu také závisí míra olupovaní povrchové kůže a její hloubka. Drastické chemické peelingy nedoporučujeme a také neprovádíme. Po takovém zákroku nastává velké olupovaní a jemná kůže je příliš citlivá a zranitelná.  

 

Je třeba se tohoto ošetření obávat? 

Zeptali jsme se naší zkušené dermatoložky MUDr. Šárky Slavíkové. „Dnes se není čeho obávat, ale je důležité se svěřit do rukou zkušenému odborníkovi, který zná účinky jednotlivých kyselin a jejich pH. Stupeň pH a délka působení ovlivňuje celkový výsledek a míru olupovaní pokožky a hloubku do jaké chemický peeling zasáhne. Odborník musí dobře vybrat jaké kyseliny použít a jak dlouho a v jaké kombinaci je aplikovat svému klientovi.“ říká paní doktorka. 

Obvykle se má za to, že tuto proceduru není vhodné podstupovat před létem, v létě nebo před plánovanou dovolenou. Je to opravdu tak? 

„Doporučuji chemické peelingy aplikovat především v období od podzimu do jara, kdy není sluníčko tak silné. Nemusíme se ho však vzdát ani v létě. Jen je potřeba důsledně dbát na správnou ochranu před sluncem. Zdržovat se ve stínu, ven vycházet s pokrývkou hlavy a pleť natírat krémem s vysokým UV faktorem, a to ideálně s minerálním filtrem SPF 50+. Osvojení těchto pravidel pomůže pleť dostatečně ochránit a dosáhnout vytoužených výsledků, a to v každém ročním období.“ odpověděla nám paní doktorka. Ta také varuje: „Na chemický peeling rozhodně nechoďte před ani bezprostředně po dovolené, a to letní ale i zimní. V případě opálení pleti hrozí nežádoucí pigmentace pokožky. Přesto všechno je možné chemický peeling v létě podstoupit. Odborník Vám doporučí vhodnou kombinaci, která není příliš agresivní a nechá ji působit jemně.“ 

Samotné léto tedy není důvodem, proč chemický peeling nepodstoupit. 

Problémem je zvýšená citlivost pokožky na slunečné záření, ta je pak více náchylná na spálení. Taktéž může vést k nerovnoměrnému “olupovaní” kůže, a tím k podráždění a nerovnoměrnému zbarvení. Správně zvolený chemický peeling je tedy možné provést v každém ročním období. Klient vždy musí dodržovat správnoupozákrokovou péči. 

Často se setkáváme také s tím, že se lidé bojí pálení a štípání. Paní doktorka nám vysvětlila: „Při tomto druhu ošetření dochází k jemnému štípání vždy, kyselina pracuje pro nás. Pálení je cítit jen u určitých druhů kyselin.”  

 

U nás v My Best Care vždy komunikujeme s klientem a dbáme na jeho bezpečnost a komfort, proto vždy vysvětlíme, co může klient očekávat, a podle toho zvolíme vhodnou látku k ošetření. 

 

Objednejte se

 

Kontrola znamének a metody jejich odstranění

Kontrola znamének a metody jejich odstranění

I malá nenápadná piha může představovat riziko melanomu. Nepodceňujte pravidelnou kontrolu znamének dermatoskopem, prevence je základ.

Liposukce v lokální anestezii – zkušenost klientky

Liposukce v lokální anestezii – zkušenost klientky

Vše o liposukci v lokální anestezii očima spokojené klienty. Jak probíhá celý proces od objednávky až po finální výsledek si můžete přečíst v novém rozhovoru.

Jak předejít modřinám po výplních

Jak předejít modřinám po výplních

Drobné modřinky po injekčních výplních? Dá se jim nějak zabránit? Základem je prevence. Vyzkoušejte osvědčené rady.

Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

    Objednat se na zákrok nebo konzultaci


    Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme

    Nebo

      Objednejte se ON-LINE

      On-line se můžete objednat na tyto zákroky: Odstranění vrásek injekční aplikací botulo., Výplně vrásek, Zvětšení rtů, Liftera - ultrazvukový lifting, Elixír mládí (Doubleplazma + kys. hyaluronová), Bioremodelace, Kryolipolýza, Aquapeeling, Chemický peeling, Laserová ošetření (laserová epilace, pigmentace), Bienpeel, Futera, Microneedling, Odstranění pocení, Infuze s vitamínem C, konzultace estetické dermatologie, konzultace operací horních očních víček a liposukce s medical specialistkou
      Objednejte se on-line

        Chcete se na cokoli zeptat?


        Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

        SOCIÁLNÍ SÍTĚ

        Sdílíme na instagramu