Léčba krevní plazmou – kloubů, vazů a šlach

Tato léčba onemocnění pohybového aparátu spočívá ve využití výhradně hojivých látek z těla pacienta, kterému se odebere krev a z ní následně oddělí krevní plazma. Ta je následně lékařem aplikovaná do postiženého místa. Odstředěná krevní plazma je obohacená o aktivované krevní destičky, které obsahují růstové a protizánětlivé faktory a ty se následně podílejí na hojení celé řady tkání v těle pacienta.

Léčbu kloubů, vazů a šlach krevní plazmou můžete absolvovat na pobočce v Berouně.

Objednejte se Koupit poukaz

Léčba krevní plazmou využívá hojivých účinků látek přímo z vlastního těla

Průlomová metoda v léčbě artrózy, poúrazových a pooperačních stavů

Poskytuje maximální bezpečnost a minimální vedlejší účinky pro pacienta

Nevyžaduje hospitalizaci, provádí se ambulantně, celá procedura trvá do 20 minut

Jak léčba probíhá ?

Tato léčba onemocnění pohybového aparátu spočívá ve využití výhradně hojivých látek z těla pacienta, kterému se odebere krev a z ní následně oddělí krevní plazma. Ta je následně lékařem aplikovaná do postiženého místa. Odstředěná krevní plazma je obohacená o aktivované krevní destičky, které obsahují růstové a protizánětlivé faktory a ty se následně podílejí na hojení celé řady tkání v těle pacienta. Léčba krevní plazmou je biologickou léčbou, kdy je léčebná látka tělu vlastní, a proto nehrozí alergické reakce nebo jiné vedlejší účinky. Celý proces je navíc maximálně bezpečný, protože při něm dochází k použití přístroje vylučující kontakt plazmy s venkovním prostředím. Odběr krve, odstředění plazmy a následná aplikace je otázka dvou desítek minut, a proto není nutná hospitalizace. Díky všem těmto aspektům je účinek léčby velmi vysoký.

Pro koho je léčba vhodná ?

Léčba krevní plazmou je vhodná pro celou řadu pacientů, kteří trpí onemocněním pohybového aparátu a kteří si stěžují na problémy s klouby, vazy nebo šlachami. V první řade je nutná konzultace s ortopedem, který posoudí vhodnost této léčby a doporučí četnost aplikací. Obecně se touto metodou léčí pacienti s artrózou II. a III. stupně, pacienti s poruchami kloubní chrupavky či chronickými záněty vazů a šlach. Vysokého účinky se dosahuje také při léčbě tenisového lokte, Achillovy šlachy a při úponových bolestech. Metoda je průlomovou také při léčbě poúrazových a pooperačních stavů. Vždy ale záleží na konkrétním zdravotním stavu jednotlivých pacientů. Proto je konzultace s ortopedem vždy klíčová.

Ceník ortopedie

Poskytujeme na pobočce Beroun

Akce
Cena
Cena za 2 injekce při jedné návštěvě

Konzultace ortopedie (v případě provedení zákroku není účtována)

650 Kč 27 €

Léčba kloubů, vazů, šlach obohacenou krevní plazmou

2.990 Kč 125 €
4.790 Kč 200 €

Injekční terapie bolestivých kloubů (bolest, zánět)

1.690 Kč Každá další injekce při jedné návstěvě 500 Kč 70 € Každá další injekce při jedné návstěvě 21 €
1.990 Kč 83 €

Lékaři

MUDr. Ivan Daniel
zobrazit detail

MUDr. Ivan Daniel

Časté dotazy

Má tato léčba nějaké vedlejší účinky?

Vzhledem k tomu, že je pacientovi aplikovaná část jeho vlastní krve, vedlejší účinky jsou prakticky nulové. Nehrozí ani alergická reakce, která se může projevit při aplikaci cizorodých látek.

Je tato metoda skutečně bezpečná?

Krev se zpracovává v jediném přístroji, který neumožňuje kontaminaci a kontakt s venkovním prostředím. V jednom systému dochází k odběru krve, její úpravě a následné aplikaci. Proto je tato léčba maximálně bezpečná.

Hradí tuto léčbu zdravotní pojišťovna?

Léčba kloubů, vazů a šlach obohacenou krevní plazmou se považuje za nadstandardní biologickou léčbu, a proto ji žádná ze zdravotních pojišťoven zatím nehradí.

Mohu nějak ovlivnit výsledek léčby?

Pro dosažení optimálního výsledku je vhodné dodržet několik pravidel. Pacientům doporučujeme 24 hodin před odběrem nejíst žádné tučné potraviny a nepít mléčné nápoje. Naopak je vhodné dodržovat pitný režim a přijmout 2-3 litry tekutin. Další doporučení jako například vysazení některých léků posoudí lékař na základě konzultace s pacientem.

Využijte možnost nezávazného dotazu či objednávky

  Objednat se na zákrok nebo konzultaci


  Prosíme, potvrďte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů. Děkujeme

  Nebo

   Objednejte se ON-LINE

   On-line se můžete objednat na tyto zákroky: Aquapeeling, Chemický peeling, Laserová ošetření (frakční laser, laserová epilace, pigmentace), Bienpeel, Futera, Microneedling, Infuze s vitamínem C, konzultace operací horních očních víček a konzultace liposukce s medical specialistkou
   Objednejte se on-line

    Chcete se na cokoli zeptat?


    Nemusíte se bát, telefon ani email nepoužijeme k jiným účelům, než ke kontaktu.

    SOCIÁLNÍ SÍTĚ

    Sdílíme na instagramu