132014Říj

Oslovili jsme proto paní Mgr. Pavlínu Vlasákovou z ambulance korektivní dermatologie – My Best Care. Beroun, abychom se jí zeptali, jak co možná nejúčinněji bojovat s projevy stárnutí kůže.

Jak je možné, že všechny celebrity vypadají s každým rokem lépe a lépe. Je za tím dobrý fotograf a vizážista  nebo něco více?

Určitě fotograf i vizážista, ale velkou roli hrají i estetické zákroky, které většina těchto žen (ale v současné době i mužů) podstupuje.

Mohla byste prosím některé výkony vyjmenovat a trochu blíže specifikovat?

Asi nejčastějším výkonem jsou výplně vrásek pomocí zasíťované (husté) kyseliny hyaluronové. V naší ambulanci používáme velmi kvalitní výplňový materiál ALIAXIN od švýcarské firmy Ibsa.

Co se týče mimických vrásek v horní části obličeje používáme botulotoxin. Botulotoxin zabraňuje uvolnění acetylcholinu, který přenáší nervové vzruchy následované stažením svalu. Sval se po aplikaci uvolní a vrásky se vyhladí. Botulotoxin se aplikuje tenkou jehličkou přímo do svalu. Zákrok je fyzicky i časově nenáročný a nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Výsledkem je omlazený, odpočatý vzhled.

Jaký je rozdíl mezi botulotoxinem a výplní kyselinou hyaluronovou?

Kyselina hyaluronová obnoví přirozenou hydrataci kůže a dá jí objem, botulotoxin omezí činnost mimického svalstva.

A co si u vás mohou dopřát ženy v mladším věku (cca 25-35 let), které ještě netrápí vrásky, ale chtěly by pleť rozzářit a  hydratovat?

Zhruba od 25 let věku začíná naše pokožka povadat a ztrácet svou pružnost a to zejména v obličeji. Je to způsobeno tím, že v pokožce začíná pomalu ubývat kyselina hyaluronová. Pokud chceme tento proces zvrátit a pokožku opět rozzářit, můžeme zvolit injekční aplikaci kyseliny hyaluronové, tzv. Mezoterapii, kdy se nezasíťovaná (řídká) kyselina hyaluronová plošně aplikuje do pokožky.  Pleť je po výkonu hydratovaná, vypnutá a rozzářená.

Ženy často řeší nejen obličej, ale i např. nevzhledné žilky (metličky) na nohách. Co byste doporučila na jejich odstranění?

Velice efektivní a časově nenáročná je metoda tzv. sklerotizace žil, kdy se do žilky vpraví sklerotizační látka, která žilku zaslepí. Po výkonu je možné se věnovat běžným aktivitám, nicméně je potřeba nosit alespoň týden kompresivní punčochy, první den po výkonu i přes noc.

A co bolestivost u jednotlivých zákroků?

Aplikace se  provádí jemnou jehličkou, takže je téměř bezbolestivá. Nicméně u citlivějších pacientů je možné místo aplikace zchladit a nanést znecitlivující krém

Jak to však s cenami? Ženy mají často obavy, že takové zákroky se pohybují v desítkách tisíc.

V poslední době se ceny materiálu snížily a tím se většina omlazujících procedur stala cenově dostupnými pro většinu žen.