POTÍTE SE?

Léto, parno, znáte to. Stačí ujít jen pár kroků, a i když jste se před chvílí sprchovali, pocit stoprocentní hygieny je ten tam. Jenže, co s tím?

Nadměrné pocení (hyperhidróza) patří k velmi obtěžujícím příznakům. Může se projevovat jako pocení celého těla nebo jako lokální problém, zejména pocení dlaní, chodidel, podpaží nebo čela.

 

ODSTRANĚNÍ NADMĚRNÉHO POCENÍ

Pocení či nadměrné pocení lze mírnit různými antiperspiranty. Bohužel ani ty však nejsou všemohoucí a jejich opakovaná aplikace během dne často ani není možná. Spolehlivým a dlouhotrvajícím řešením je aplikace b-o-t-u-l-o-t-o-x-i-n-u na nejproblematičtější partie.

Odstranění nadměrného pocení určitých lokalit se provádí tak, ze se do postižené oblasti aplikuje velmi tenkými jehličkami látka b-o-t-u-l-o-t-o-x-i-n. K léčebným účinkům se používá velmi ředěného roztoku, jehož malé množství se aplikuje do kůže postižené oblasti, počítá se přibližně jeden vpich na 1 cm čtvereční. B-o-t-u-l-o-t-o-x-i-n přeruší spojení mezi nervem a potní žlázou. Potní žlázy se díky tomu dočasně vyřadí z funkce a v lokalitě, kam je přípravek aplikován se dočasně pozastaví funkce pocení.

Zákrok je prováděn ambulantně a můžete po něm odejít domů. V případě dlaní byste následující hodiny neměli nosit nic těžkého, řídit ani dlaně jinak namáhat. Ošetřovaných míst byste se neměli dotýkat nejméně 24 hodin, poté je možno se jich jemně dotýkat a šetrně omýt.

JAKÝ JE VÝSLEDEK ODSTRANĚNÍ NADMĚRNÉHO POCENÍ?

Účinek B.T.X nastupuje pozvolna během 2 – 10 dnů. Jeho vlivem potní žlázy omezují, až takřka zastavují svou činnost. Trvaní účinků je vždy individuální. Hyperhidróza neboli silné, nadměrné pocení vás však nebude nepříjemně obtěžovat po dobu minimálně 6 – 12 měsíců. Pak doporučujeme ošetření opakovat, čímž se prodlouží doba účinku.

Speciální látka = řešení nadměrného pocení

Pocení či nadměrné pocení lze mírnit různými antiperspiranty. Bohužel ani ty však nejsou všemohoucí a jejich opakovaná aplikace během dne často ani není možná. Spolehlivým a dlouhotrvajícím řešením je aplikace b-o-t-u-l-o-t-o-x-i-n-u na nejproblematičtější partie. Pocení v takto ošetřené partii pak ustává do týdne a efekt trvá několik měsíců.

Ceník