S přibývajícím věkem přibývají i vrásky, jedná se o přirozený proces. Jejich vzniku a prohlubování se však dá zamezit. Jednou z nejúčinnějších metod k odstranění mimických vrásek je použití injekčního b_t_x. Jeho aplikace vrásky spolehlivě napraví, a navíc předejde jejich dalšímu vytváření.

Co můžeme aplikací b_t_x upravit?

B_t_x se využívá k odstranění mimických vrásek, zejména mezi obočím u kořene nosu, v okolí očí zejména u zevních očních koutků a na čele. Dá se použít i na některé typy vrásek na krku a může mít velmi pozitivní vliv na celkové uvolnění nežádoucího výrazu obličeje.

Dokáže odstranit i pomerančovou kůži na bradě, zvedá koutky úst, snižuje linii úsměvu, který odhaluje dásně. Umí odstranit i nadměrné pocení, zejména podpaží či dlaní.

Jak zákrok probíhá?

Aplikace b_t_x je ambulantní zákrok trvající několik minut. Aplikuje se tenkou jehlou jemnými vpichy do mimických svalů obličeje. Tím se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde k požadovanému svalovému uvolnění a vyhlazení vrásky a nežádoucí mimiky, tím se také zamezí dalšímu prohlubování vrásek.

Samotné injekční podání není výrazně bolestivé, dalo by se přirovnat ke štípnutí, lze však provést i v místním znecitlivění. Ihned po zákroku může být kůže v místě vpichu malinko zarudlá, toto zarudnutí však po několika minutách zmizí. Ihned po zákroku se lze vrátit do běžného života.

Po zákroku

Po aplikaci b_t_x se 4 hodiny nepředklánějte a nelehejte si, aby nedošlo k přemístění aplikované látky. Ošetřená místa si 2 dny nemačkejte a nestlačujte. Další dva 2 dny po ošetření vrásek také vynechte náročnější cvičení, saunu a solárium. Aby se vám dodatečně nevytvořily modřinky, odložte zhruba o týden i návštěvu kosmetičky. Jinak vás zákrok nijak neomezí a k běžným činnostem se můžete vrátit ihned.

Jak dlouho vyhlazení vydrží?

Ošetření trvá pouze několik minut, první účinky poznáte po dvou až pěti dnech, optimální efekt se dostaví za přibližně čtrnáct dní.

Účinky b_t_x po první aplikaci odezní zhruba po 3 až 6 měsících. Pak se svalová funkce postupně obnoví a zákrok se musí opakovat. .  Intervaly mezi aplikacemi se postupně prodlužují. Po delší nečinnosti svalu si také odvyknete nežádoucí mimice – např. krčení čela.

Čím častěji se látka aplikuje, tím déle účinek vydrží. Při dalších aplikacích tak může vydržet i 9 až 12 měsíců.

Pro koho je b_t_x vhodný?

Botulotoxin je vhodný pro ženy i muže od 18 do 65 let.

Aplikace není vhodná pro těhotné a kojící ženy, ani pro lidi trpící vzácnými neurologickými onemocněními na nervosvalové ploténce. Za kontraindikaci k aplikaci botulotoxinu považujeme také opar nebo jiné infekční onemocnění. Například jakýkoliv zánět přímo v ošetřované oblasti, třeba při akné.

Před a po zákroku

Libuše (55let) – ODSTRANĚNÍ MIMICKÝCH  VRÁSEK NA ČELE

Hanka (54let) – ODSTRANĚNÍ MIMICKÝCH  VRÁSEK KOLEM OČÍ