Za povislou kůži a vrásky často může úbytek kolagenu, který přirozeně patří ke stárnutí. Dámy, které chtějí proces trochu zpomalit, zkoušejí všechno možné: krémy, séra, masáže i více nebo méně  invazivní lifting. Mezi nejnovější metodu v estetické medicíně patří ta, při které se používají takzvané mezonitě.

NA JAKÉM PRINCIPU MEZONITĚ FUNGUJÍ?


Aplikace mezonití umožňuje vektorový lifting měkkých tkání a povislé kůže. Nitky jsou tenkou jehlou aplikovány do podkoží. Ve středních vrstvách kůže tak vznikne síť, která vytvoří podporu pro tkáň. Následně dochází k regeneraci buněk, zvýšení novotvorby kolagenu a zlepšení prokrvení ošetřené oblasti.

Mezonitě se během 6–12 měsíců vstřebají. Rozloží se totiž na vodu a oxid uhličitý, které pokožka přirozeně absorbuje. V místě aplikace vyvolají novotvorbu kolagenu, díky tomu kolem sebe zanechají kolagenovou kostru, která pleť zpevní a vypne.

Liftingový efekt je patrný okamžitě, avšak další postupné zpevnění kůže je možné pozorovat až několik měsíců po ošetření. Zlepšuje se vzhled drobných vrásek, pleť se zpevní a je pružnější.


PRŮBĚH OŠETŘENÍ

Bolesti se bát nemusíte. Oblast vám znecitlivíme anestetickým krémem. Jednotlivými vpichy pomocí tenoučkých jehel vám dermatolog aplikuje pod kůži několik nití ze sterilního polydioxanonu, který se běžně využívá v chirurgii. Jednotlivá vlákna dlouhá 25–50 mm pleť napnou a zpevní.  Zákrok trvá cca 30–60 minut.

Po ošetření doporučujeme 2–3 dny nosit po celý den speciální fixační obličejovou masku. Následující 1–2 týdny si ji vezměte jen na noc. Jeden nebo dva dny dodržujte klidový režim. Především v den zákroku omezte mimiku, necvičte, nepijte alkohol a nekuřte. 

Výraznější omlazující efekt čekejte za 2 až 3 týdny po aplikaci. Efekt vypnutí pokožky přetrvá až dva roky.

KDE VŠUDE LZE MEZONITĚ POUŽÍT?

Mezonitě lze využít jak v obličeji, tak na celém těle. V obličeji jsou vhodné pro drobné vrásky kolem rtů, vrásky mezi obočím, vrásky kolem očí, pokleslé obočí, povislá kůže a kontury tváře. Také na vrásky na krku a dekoltu.

Mezonitě lze však využít kdekoliv na těle, kde je ochablá pokožka se ztrátou elasticity.

Touto metodou lze tak ošetřit i stehna, oblast kolem kolen, břicho, paže atd.