Vitamín C je silný antioxidant, který je velmi důležitý pro normální průběh našeho organismu s prokázanými pozitivními účinky na náš imunitní systém. Lidský organismus si jej však nedokáže vytvořit a je tak odkázaný na jeho příjem v určitých potravinách, především v ovoci a zelenině. Tento příjem je ale většinou nedostačující.

Pleť bez dostatku vitamínu C je šedá, suchá, na povrchu prosvítají žilky a má sklon k tvorbě pigmentových skvrn.

VÝZNAM VITAMÍNU C


Vitamin C neboli kyselina askorbová má pro člověka životně zásadní význam. Je silný antioxidant a je důležitý pro normální průběh biochemických reakcí, např. podporuje detoxikační reakce v játrech, tvorbu kolagenu, vstřebávání železa, metabolizmus tuků, atd. Vitamin C plní zejména antioxidační roli při oxidativním stresu, který vzniká díky každodennímu stresu, ze znečištěného ovzduší, ze špatné životosprávy apod. Vitamin C především také podporuje celkovou imunitu. Ve farmakologických dávkách má pak protinádorový účinek.

Nedostatek vitaminu C se projevuje především srdečně-cévními obtížemi, poruchami hojení ran, sníženou tolerancí stresu, narušenou funkcí imunity, zvýšenou vnímavostí k bakteriálním a virovým infekcím a dalšími patologickými stavy. I jeho méně výrazný nedostatek představuje rizikový faktor vzniku chronických zánětlivých a onkologických onemocnění.

PROČ VITAMÍN C POTŘEBUJEME?


Na rozdíl od mnohých savců, si lidský organismus není schopen vyrobit vitamin C sám. Proto je nutné tuto životu nezbytnou látku, přijímat v potravě. Potřebujeme ji nezbytně proto, aby nám normálně fungovalo vazivo a tvořil se v něm dostatek kolagenu, abychom netrpěli srdečně-cévními obtížemi, poruchami hojení ran, sníženou tolerancí stresu, narušenou funkcí imunity, zvýšenou vnímavostí k bakteriálním a virovým infekcím a dalšími patologickými stavy a jeho nedostatek mimo jiné představuje rizikový faktor vzniku onkologických onemocnění.

PROČ APLIKOVAT INFUZI, NESTAČÍ PODAT VITAMIN C ÚSTY?


Při podání vitaminu C ústy – díky omezeným transportním mechanismům ve střevě – lze docílit v krvi jen nízké koncentrace vitaminu C, která postačuje k zajištění pouze běžných (fyziologických), nikoli však preventivních a léčivých účinků (protiinfekčních, protizánětlivých, protinádorových). Pro dosažení léčivých účinků vitaminu C je nutné vytvořit v krvi téměř 15x vyšší koncentraci, což je možné pouze při jeho nitrožilním podání.

PRŮBĚH APLIKACE


Aplikace probíhá nitrožilním podáním, tedy jednoduchým vpichem, a postupným odkapáváním vitamínu C v jeho tekuté formě. Celá terapie trvá 20 až 30 minut při relaxaci. Ihned po terapii se lze vrátit k jakékoliv činnosti bez žádného omezení. Vitamínová terapie je využívána jednak jako prevence a jednak jako léčivá terapie při onemocněních nebo při fyzické či psychické zátěži.

Infuzní terapie vitamínem C je vhodná nejen k omlazení pleti, ale rovněž při revmatických chorobách, Crohnově nemoci, při psychických poruchách a stresu, při alergiích, při nádorovém onemocnění v jakémkoli stádiu.

PRO KOHO JE APLIKACE VHODNÁ?


Neboť vitamín C působí jako prevence a posilovač našeho imunitního systému, je vhodný v podstatě pro všechny. Zejména pak pro každého, kdo má zvýšenou spotřebu vitaminu C, tedy pro ty, kdo mají:

 • únavu a sníženou schopnost koncentrace

 • silnou tvorbu vrásek

 • stres

 • psychickou zátěž či fyzickou námahu (včetně sportu)

 • psychickou poruchu

 • opakované infekce (chřipky, angíny, rýmy, záněty plic atd.)

 • alergie

 • metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka)

 • revmatické choroby charakterizované např. bolestmi kloubů

 • autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba ad.)

 • nádorová onemocnění (v jakémkoliv stádiu).


PROMĚNY CENÍK OBJEDNEJTE SE